Odporucte vyrobcu notebooku na Fedoru

Sekcia: Hardware a Drivery 29.03.2008 | 23:30
Juro   Návštevník
Ahoj,

som vcelku zaciatocnik v Linuxe, ale rozhodol som sa to zmenit. Mam skusenost s Ubuntu, ale chcel by som si nainstalovat Fedoru. Mam dve otazky:

1. Mate skusenosti s Fedorou a ak ano, ake?
2. Chcem si kupit notebook. Vie mi niekto odporucit vyrobcu (rozmyslam nad msi), aby mi tam fedora v pohode slapala? Snazil som sa najst nieco k tejto teme na nete, ale moc som nepochodil.

Diky.
    • Re: Odporucte vyrobcu notebooku na Fedoru 29.03.2008 | 23:35
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      k nb: ja mam dobre skusenosti s thinkpadmi od ibm (r31) z ktoreho som presiel na lenovo, s ktorym som tiez spokojny. vyhol by som sa lacnym acerom, assusom.
    • Re: Odporucte vyrobcu notebooku na Fedoru 30.03.2008 | 11:57
      tristan   Návštevník
      odporucam notebook - dell, rovnako ibm, neviem, ako ibm, ale dell ma servis do jedneho pracovneho dna u vas doma, co moze byt celkom podstatny argument (v porovnani s takym acerom...)

      k tomu msi, skor sa treba popozerat po konkretnom modeli, ako znacke takej, ci a ako je podporovana Linux-om.
    • Re: Odporucte vyrobcu notebooku na Fedoru 30.03.2008 | 11:59
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Mne ide fedora 8 uplne plnohodnotne, fakt na 100% ako na beznom pc na HP Compaq 6720s [ ale je to notebook nizsej triedy ] . Jediny problem ( vyriesil som ho za 2 minuty ) bolo ze som nemal zavedeny modul pre wifi a tak mi nefungovala. Teraz vsetko slape ako hodinky
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Odporucte vyrobcu notebooku na Fedoru 30.03.2008 | 19:03
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      notebook nemusi byt podporovany.. staci, aby boli podporovane zariadenia. vo vseobecnosti intel (chipset) a nvidia (vga) nebyva problem. zvukovka bude aj tak realtek, disku je to jedno, BT a citacka je este otazna.