problem s grafikou Via Unichrome pro IGP

Sekcia: Hardware a Drivery 31.03.2008 | 23:24
Cvaldo   Návštevník
Ahojte mam na pocitaci Ubuntu 7.10 a uz velmi dlhu dobu sa pokusam rozchodit graficku kartu Via Unichrome Pro IGP. Nasiel som aj projekt ktory sa zaobera touto kartou ale bez uspechou.Skusal som aj manualne prepisat xorg.config ale tiez to neslo. Tak uz neviem co mam robit.

prosim poradte.

Hmm a tento zazrak( graficku kartu ) mam na laptope Fujitsu Siemens Amilo pro V2055
    • Re: problem s grafikou Via Unichrome pro IGP 31.03.2008 | 23:29
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus openchrome, alebo unichrome-dri, alebo xf86-video-unichrome
    • Re: problem s grafikou Via Unichrome pro IGP 01.04.2008 | 16:35
      Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
      Ja mam Amilo L7300 s tou istou kartou a rovnakymi problemami. Bez problemov funguje Ubuntu 6.06, 6.10, 7.04 uvidime co prinesie 8.04. Inac s tou kartou mam problem aj pri Fedore 8. Ked sa ti to podari rozbehat daj vediet.
      • Re: problem s grafikou Via Unichrome pro IGP 02.04.2008 | 12:31
        cvaldo   Návštevník
        NO ja viem aj ja nemam problem s behom softveru ale to graficke je pekne divne, tak trochu velke
      • Re: problem s grafikou Via Unichrome pro IGP 16.06.2008 | 13:11
        Cvaldo   Návštevník
        Caute tak som tu kartu rozchodil.Velmi jednoducho a polopatisticky.Jednoduchy navod;
        1. isiel som na stranku www.viaarena.com, tam som stiahol driver pre tuto kartu.
        2. rozbalil som a podla instrukcii v zabalenom subore som to nainstaloval.

        very eazy

        ps: a ja som tym pokym som na to dosiel zabil asi 1,5 roka
        Dufam ze to niekomu pomoze
        • Re: problem s grafikou Via Unichrome pro IGP 21.07.2008 | 23:50
          am_I_legend?   Návštevník
          tak ja budem asi cakat dalsi 1,5 roka kym vydaju binarky na ubuntu 8.04, to su loozry sikmooky v tom VIA,

          btw: poradi niekto mam problem s kompilaciu zdrojakov drivera pod ubuntu 8.04 thx