Ubunut 7.10 problem so sietovou kartou na notebooku

Sekcia: Hardware a Drivery 01.04.2008 | 11:46
xeru   Návštevník
Ahojte.
Kupil som si novy notebook HP a nainstaloval som si na nho pekne ubuntu. Zadal som si staticku IP ale ked som prebootoval tak uz zase nebola vyplnena. Tak som zistil, ze zakazdym co restartujem pocitac mi ubuntu moju kartu oznaci o cislo vyssie napr. prvy krat bola eth0 druhy eth1 ...... piaty krat eth4 atd. Nemal niekto z vas podobny problem, alebo mi neviete pomoct ako to opravit?Neviem niekto preco sa toto deje?

Dakujem
    • Re: Ubunut 7.10 problem so sietovou kartou na notebooku 01.04.2008 | 12:09
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      ked menis IP a chces aby to tak aj ostalo po restarte, tak musis to zadat do konfigu. zda sa mi, ze ten spravny je /etc/network/interfaces . a s tym eth0-eth8 ti neviem veru poradit. viem, ze pomocou udev rules sa daju nejake vecicky porobit, ale neviem ci to pomoze v tomto pripade. Vidis? s tym sa musim pohrat aj u seba, uz som davno nic na linuxe neposral.
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: Ubunut 7.10 problem so sietovou kartou na notebooku 01.04.2008 | 13:08
      Peter S.   Návštevník
      Tu sa o tomto bugu/probléme píše. Dôvodom sú náhodné zmeny mac adresy sieťovej karty a udev následne vytvára nové zariadenia.
      riešenie je takéto:

      1. edit /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules

      2. remove all the existing entries and add a new one, something like

      SUBSYSTEM=="net", DRIVERS=="forcedeth", NAME="eth0"

      Mimochodom stačilo použiť google, aj ked nájisť kľúčové slová (anglicky) asi nie je až také jednoduché...
      • Re: Ubunut 7.10 problem so sietovou kartou na notebooku 01.04.2008 | 14:04
        xeru   Návštevník
        Diky