Kupa stareho PC

Sekcia: Hardware a Drivery 01.04.2008 | 22:39
User   Návštevník
Ahojte. Chcem si kupit taky testovaci notebook. A zapacil sa mi tento :
CPU: P-III 750 MHz,
Display: 14" LCD Active Matrix display,
RAM:  128MB SO-DIMM
HDD 30GB
Je mi jasne ze ram by som musel rozsirit aspon na 512-1GB. To nie je problem.
Ale ci sa oplaty vykonovo na :
Je to dost trivialna otazka. Ale chcem sa radsej poradit. Dik moc.

Internet
Multimedia-Prehravanie DVD a ogg-mp3 piesni
Dokumenty-OpenOffice
Ked by bola vatsia RAM tam by som tam chcel ako distro Gentoo a kde4..alebo ARCHA a KDE3.
je to dost trivialna otazka. Preto sa chcem poradit :)
    • Re: Kupa stareho PC 01.04.2008 | 22:42
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Myslim ze v pohode.. ale myslim ze by bolo lepsie skusit nieco viac "light" ako KDE4/KDE3 napr. XFCE4 hlavne kvoli RAM
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Kupa stareho PC 01.04.2008 | 22:53
        User   Návštevník
        dakujem za odpoved. RAM tam bude 1GB.....Neviem mne sa nepaci len vykon cpu....netusim.
        • Re: Kupa stareho PC 01.04.2008 | 23:21
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          No CPU , pojde ti to pomaly to mas jasne... Aj napriek tomu ze budes mat velku RAM
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Kupa stareho PC 01.04.2008 | 23:37
            User   Návštevník
            Tych 750Mhz neni neako silne. Ale myslim ze mi to postaci. gentoo+kde. Alebo ako si pisal XFCE..
            Ale malo by to zvladnut multimedia..a take klasicke veci. Nebudem na tom hrat hry. Skor Internet..ako som pisal vyssie.
            • Re: Kupa stareho PC 01.04.2008 | 23:49
              user   Návštevník
              Este doplnim. Takto vypada ten notas
              • Re: Kupa stareho PC 01.04.2008 | 23:55
                WlaSaTy   Návštevník
                este si zabudol ze za kolko a aka je vydrz baterky co ti k nemu pridaju :-)

                • Re: Kupa stareho PC 02.04.2008 | 00:00
                  User   Návštevník
                  baterka ma pisane okolo hodiny :).. za kolko okolo 1000sk.
                  • Re: Kupa stareho PC 02.04.2008 | 01:28
                    WlaSaTy   Návštevník
                    za liter notebook ktory ma viac ako 100MHz? tak to musi mat nejaky zadrhel. ale ak nie a uskromnis sa bez niektorych flashovych hier, tak to mas dobre. nepredas?

                    PS.: na kancelarske prace to moze byt ok, mozno aj na nejake menej narocne hry.
                  • Re: Kupa stareho PC 02.04.2008 | 11:26
                    Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                    za liter to kupim aj ja, zober dva rovno ;)
                    cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                    • Re: Kupa stareho PC 02.04.2008 | 22:20
                      WlaSaTy   Návštevník
                      za tu cenu by som zobral aj dva. ako terminal zalohovany UPS kde je v cene klavesnica, zvukovka, repraky, usb a mozno aj fw port, sietovka, infrak a monitor to vyzera perfektne. problemom je podozrivo nizka cena ktora moze naznacovat ze sa jedna o vyskladnenie z firmy pre kmenovych zamestnancov a tym padom viac takych nebude (take veci su na pridel podobne ako chleba pocas vojny). alebo sa len niekto zbavuje doma starej haraburdy ktora este niekomu moze posluzit.

                      PS.: zaujimalo by ma co sa da najst na slovenskom zbernom dvore, mozno by sme to tromfli.
          • Re: Kupa stareho PC 05.04.2008 | 00:27
            Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
            pojde ti to uplne v pohode videl som aj horsie zostavy a slapalo to
            www.satforum.sk
    • Re: Kupa stareho PC 03.04.2008 | 22:02
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      pozri - na 400MHz celerone (128MB) som prehraval DVD a pouzival OOo a dalo sa to pouzivat. keby som mohol tak to beriem vsetkymi dvadsiatimi ;)
      • Re: Kupa stareho PC 04.04.2008 | 02:02
        Peto   Návštevník
        Ja som na starý celeron 266 nahodil debian+kde. Ma len 64 MB ram ale internet (konqueror)a kwrite na ňom beha uspokojivo.Konsole sa načitava asi takych 10s ale inak beži normálne. Otcovi to postačuje.
        Čo sa týka mňa , ja mám notebook Athlon 2000MHz stale nataktovany na 663MHz inak by som sa zblaznil z vetráka. Na KDE4 nevnímam pri takej rýchlosti žiadne spomalenie.
        RAM má 768MB. Video to prehráva dobre , a i tremolouse ide v pohode. GK je savage a glxgears mi ukazuje nezávisle na rýchlosti CPU 450fps.
    • Re: Kupa stareho PC 04.04.2008 | 01:35
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Neváhaj ani chvíľu, tých 750 MHz rozhodne nieje málo a ak tam zoženieš 1 GB RAM, bude to super stroj. Napríklad môžem len závidieť ten sériový port. Ja mám na mojhom NB len USB :-(
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Kupa stareho PC 04.04.2008 | 02:12
      brano2   Návštevník
      Tento pocitac ma chipset i440ZX. U starych pocitacov treba najskor overit maximum RAM, na intel stranke o chipsete pisu maximum 256MB! (je to mozne kedze ZX je myslim low end oproti BX) Vtedy 1 GB RAM nebol standard tak bacha na to! (aj moj novsi i815 chipset zvlada len 512MB!) SDRAMy su dnes dost drahe (do nodebookov viacnasobne) na to aby niekto vyhodil vela penazi za cosi co nevyuzije.

      Inak pamat.. mam xfce a po boote mi sam linux zerie okolo 100MB pamate, takze na 128MB by som urcite pri OO neostaval, mohlo by to skaredo swapovat..
      • Re: Kupa stareho PC 04.04.2008 | 21:40
        User   Návštevník
        Tak som sa to pokusil zistit ake ma parametre celkovo :
        
        Technical Details for Fujitsu Siemens Lifebook E6575
        Product Description	Fujitsu Siemens LifeBook E6575 - PIII 750 MHz - 14.1" TFT
        Recommended Use	Small business, corporate business
        Dimensions (WxDxH)	31 cm x 26.4 cm x 3.6 cm
        Weight	2.6 kg
        Localisation	German / Germany
        System Type	Notebook
        Processor	Intel Pentium III 750 MHz
        Cache Memory	256 KB - L2 Cache - Advanced Transfer Cache
        RAM	128 MB (installed) / 512 MB (max) - SDRAM - 100 MHz
        Floppy Drive	3.5" 1.44 MB floppy - external
        Hard Drive	20 GB
        Optical Storage	CD-ROM - removable plug-in module
        Display	14.1" TFT active matrix 1024 x 768 ( XGA ) - 24-bit (16.7 million colours)
        Graphics Controller	ATI Mobility M4 - 16 MB
        Audio Output	Sound card
        Telecom	Network / modem combo - PCI - 56 Kbps
        Networking	Network adapter - PCI - Ethernet, Fast Ethernet
        Input Device	Keyboard, touchpad
        Power	AC 110/220 V ± 10% ( 50/60 Hz )
        Battery	Lithium Ion
        Run Time (Up To)	3 hour(s)
        
        • Re: Kupa stareho PC 05.04.2008 | 12:59
          WlaSaTy   Návštevník
          ked sa ti nebude pozdavat jeho vykon, tak ja ho zoberem za mierne navysenie (v desiatkach percent, nie stovkach). podmienkou je len funkcnost, ac adapter, slubovany maximum ram (512) a aj mechanicka konzistencia (teda ze nie je rozbity).