Grafika vrci

Sekcia: Hardware a Drivery 01.04.2008 | 23:00
Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
Zdravim,
mam taky problem s grafickou kartou ATI Radeon X1100 (128MB) (tym typom si nie som celkom isty).
Hned po zapnuti PC zacne strasne vrcat.Konkretne to robi chladic.Skusal som z tade prach povysavat aj vysparkat.Myslim ze tam uz nie je vela prachu,ale staci vrci ako besny.
Nemate niekto skusenosti s tymto problemom??
Alebo aspon cim to moze byt?
Dakujem
    • Re: Grafika vrci 01.04.2008 | 23:57
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Skusil si pouzit stary -cc patchset?
      • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 00:01
        WlaSaTy   Návštevník
        s tym patchsetom chces vyfuknut prach z ventilatora a namastit vyjazdene lozisko?

        drogy su zle, navykove a znizuju hadajco. ty to este nemas vyjazdene.
        • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 00:09
          ilmaris   Návštevník
          takze vravis ze problem je v loziskach chladica?
        • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 00:15
          --   Návštevník
          neviem ci si to niekto vsimol ale hikikomori82 casto vo svojich prispevkoch pise absolutne nezmysly - myslim ze naschval aby provokoval.
          • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 00:29
            WlaSaTy   Návštevník
            vsimol som si a preto som pisal o drogach a vyjazdenosti. uz si videl ten obrazok o tom aky je anus na sudnom pojednavani ohladne obvinenia z prechovavania drog a ako sa jeho otvor zvecsi po opusteni CPZ? utcitu parafrazu mali ludia proti rasizmu, ale s mozgom. niekedy mi pripada ako by mu pripadalo vtipne niekam vtrhnut a zahlasit parazol. no, kazdopadne je to originalne i ked nie triezve.
    • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 00:36
      Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
      1. Vyber grafiku a odmontuj ventilator
      2. Odlep nalepku zo spodnej strany
      3. Kvapni do tej tej dierky kde je hriadel trocha oleja a otoc parkrat rotorom
      4. Mozes zopakovat este raz :)
      5. Prilep tam tu nalepku nejako naspat nech sa donho nedostava prach
      6. Poskladaj a odskusaj
      7. Ak nepomohlo tak kup novy ventilator :)
      • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 00:43
        Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
        ok dakujem...
        skusim ked budem doma
        a este jedna otazocka.olej treba pouzit nejaky specialny alebo staci obycajny napr. na bicykel?
        • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 01:14
          Avatar srigi   Používateľ
          Vsetko okrem Raciolu a mladsie ako 3 roky sa pocita. Moj otec mi vsak silno odporuca na mazanie pouzivat hydraulicky superjemny (a asi drahy) olej.
          • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 11:22
            Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
            skoda namahy, ventilator na grafiku kupis za par korun aha sice shitny, ale ked sa pokazi, tak ta nebude mrziet
            cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
            • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 11:26
              ilmaris   Návštevník
              dakujem za pomoc.
              ja uz nieco doma vymyslim,lebo je to tam na stuple do usi ked si clovek sadne za komp
              • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 12:25
                WlaSaTy   Návštevník
                len tak pomimo.
                chladice sa nevysavaju, chladice sa vyfukavaju. do vysavaca zasunies hadicu opacne (ale musis to robit na otvorenom priestranstve mimo bytu, hlavne nie v izbe) a opatrne ten prach odstranis. obcas je potrebne aj zhodit ventilator z rebier a rebra prejst nejakou snurkou ale ak je to moc zas... alebo dokonca su tam namotane vlasy, tak sa radsej rovno poobzeraj po novej vrtulke (rozmery su normovane ale nie vsetky maju otackomer alebo dokonca snimac teploty). usetris si cas.
                • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 13:00
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Pri vyfukavani FANu pozor na jeho roztocenie. Ak roztoci prilis rychlo, moze sa v cievkach naindukovat nebezpecne vysoke napatie a to moze odpalit internu elektroniku FANu!
                  • Re: Grafika vrci 02.04.2008 | 14:33
                    WlaSaTy   Návštevník
                    to aj pri vysavani :-)
                • Re: Grafika vrci 09.04.2008 | 21:51
                  Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
                  hmm, a co tak ten chladic rozobrat celkom ( ak sa da ) na suciastky a normalne ho umyt ( jasne ze nie elektroniku ) , poriadne vysusit a poskladat naspat ?