zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver

Sekcia: Konfigurácia 05.04.2008 | 11:15
miker   Návštevník
ahojte, nainstaloval som linux Mandriva Xtreme 2 a ona mi nainstalovala svoje ovladace na grafiku, kludne ked spustim napr 3D hru tak slape normalne,ale v neakcelerovanom prostredi ako napr plocha sa sprava cudne, ako keby nebol nainstalovany ziadny ovladac, okna tak cudne sa posuvaju, ked chcem oznacit viac ikon tak to seka,net browser ide pomalsie...prosim o rady ako nakonfigurovat popripade nieco ine..

dakujem
    • Re: zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver 05.04.2008 | 14:12
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      pusti glxgears, tocia sa plynulo?

      nepouzivas nahodou ovladac nv?
      • Re: zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver 05.04.2008 | 14:59
        miker   Návštevník
        tocia plynulo sak aj compiz ide plynule vsetky efekty...

        ovladac nv? neviem presne pri instalacii som dal istalovat nvdia drivery
        • Re: zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver 05.04.2008 | 15:38
          WlaSaTy   Návštevník
          a aku mas vobec graficku kartu, sis cez usb?
          • Re: zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver 06.04.2008 | 10:44
            miker   Návštevník
            FX 5600XT 128MB 128 bit, AGP8,

            sis cez usb? to neviem...

            ospravedlnujem sa za neskorsie reagovanie..
            • Re: zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver 06.04.2008 | 11:09
              petertomasy   Návštevník
              Otvor si terminal a napíš tam príkaz : lspci -v
    • Re: zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver 06.04.2008 | 15:18
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      najprv vravis ze okna sa cudne posuvaju ako keby neboli akcelerovane a potom ze vsetko ide plynulo, aj efekty
      aspon priloz vypis z prikazu:
      lspci -v | grep -i nvidia
      • Re: zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver 06.04.2008 | 23:17
        miker   Návštevník
        no som sa sekol,ikony su take spomalene aj ked ich presuvam a tak

        spci -v
        http://pastebin.com/m5ca341fa

        grep -i nvidia
        toto mi nevypisalo nic....
        • Re: zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver 07.04.2008 | 21:11
          WlaSaTy   Návštevník
          skontroluj si ci mas korektne nainstalovane ovladace pre grafiku, v pripade potreby ich preinstaluj.

          ps: co znamena v neakcelerovanom prostredi? zeby si vypol pouzivanie ovladacu nvidia alebo nv a divil sa ze na frame bufferi alebo vesa to seka (v nejakom zachrannom mode alebo v com, tvoju distribuciu tolko nepoznam a ani toto nazvoslovie)? tomu neverim.
          • Re: zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver 09.04.2008 | 17:37
            miker   Návštevník
            vysvetlim to takto..

            mal som Greenie linux (urcite poznate) a ten sa spraval tak ze ked som na nieco klikol tak to hned slo,
            v tejto mandrive to je ako keby graficky spomalene....

            mas 10 ikon a chces ich oznacit (nie ctrl+c atd, ale ze si ich vsetky s myskou "zoberies" a to taktiez seka a pritom 3D Acc pracuje ako ma...

            neviem, mozno mam slabe HW
            cpu 2.4 celeron 128km L2
            512 Ram ddr
            VGA: fx 5600xt...

            • Re: zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver 09.04.2008 | 20:57
              WlaSaTy   Návštevník
              otazkou je co povazujes za 3d akceleraciu tak ako ma. pri cpu 2.4GHz uz zvladnes dost veci aj cez mesa teda cez software 3d bez vyuzitia akceleratora na grafickej karte. tomu by mohlo aj zodpovedat to sekanie s desktopom.

              neviem ci sa ti chce pozriet ci mas nainstalovany graficky ovladac alebo sa s tym zmieris, ale co uz. najst aky ovladac pouzivas pre xwindows nie je problem. (je to obvykle v /etc/X11/xorg.conf, hladaj nv alebo nvidia). ale ak nechces, tak nemusis, my ta nenutime ked si bol spokojny s ubuntu.
              • Re: zaujimavy ukaz pre mna 3D acc/driver 13.04.2008 | 16:36
                Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                tiez mam ten problem MDV2008.0. Podstatny a pre mna najvecsi problem je ked chcem oznacit viac ikon na ploche (kliknem lavym tlacitkom mysi, drzim a taham aby som obtiahol vsetky ikony) ale ak je plocha vecsia napr. 5ikon, tak ten stvorcek ktory vznika (neviem ako by som to inak nazval) pri tahani mysi spociatku sa zvecsuje plynule, neskor ked je uz vecsi, tak trhane a nakoniec skokom s oneskorenim aj 2sekund, podla velkosti oznacenej plochy. mam nainstalovane posledne ovladace na graf kartu tiez nvidia. pokial sa dobre pametam na debiane mi to nerobilo, tu je to pre mna zatial zahada...