FTP na routeri, pristup z WAN

Sekcia: Ostatné 06.04.2008 | 22:16
matt2ss   Návštevník
Zdravim,
mam nasledovny problem:
Mam router Asus WL-500W s USB portom, na ktory je pripojeny externy USB HDD. Tento HDD je nazdielany cez FTP.
Problem je v tom, ze tento disk je cez FTP dosiahnutelny z WAN - odkialkolvek zvonku.
Ja ho vsak chcem zdielat len v lokalnej sieti. Chcel som to zablokovat firewallom, no WAN to LAN firewall na tomto routeri sa podla vsetkeho nevztahuje na sluzby ktore bezia priamo na routeri.

Neviete poradit, ako zablokovat FTP server na routeri pri pristupe z WAN, aby sa nan zvonku nedalo dostat?

Vdaka.
    • Re: FTP na routeri, pristup z WAN 06.04.2008 | 22:36
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Daval si si tam nejaky customized firmware alebo pouzivas original od asusu?
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: FTP na routeri, pristup z WAN 07.04.2008 | 21:58
        matt2ss   Návštevník
        Je to originalny Asus firmware, flashu na Olega ci Wrt sa chcem vyhnut.
      • Re: FTP na routeri, pristup z WAN 07.04.2008 | 22:06
        matt2ss   Návštevník
        Mam navyse dalsi problem s FTP - ak povolim anonymny login, na FTP sa da pripojit a zapisovat bez problemov. Ak vsak vypnem anonymny mod a nastavim akekolvek pouzivatelske prava, FTP po pripojeni a zadani (spravneho) mena a hesla hlasi error 500 OOPS: Child died. Nestretol sa s tym niekto?

        FTP nemozem pouzivat, pretoze ho nemozem zablokovat z WAN, co by som dokazal prezit. No nemozem ho nechat otvoreny v anonymnom mode.


        Som vdacny za kazdu radu ci pripomienku ;)
        • Re: FTP na routeri, pristup z WAN 07.04.2008 | 23:08
          WlaSaTy   Návštevník
          originalny firware, to je jeho posledna verzia?

          Off Toppic: Obcas je ftp rychlejsie ako smb/cifs ale nie pohodlnejsie. Mas nejaky specialny dovod preco ftp?
          • Re: FTP na routeri, pristup z WAN 08.04.2008 | 00:30
            matt2ss   Návštevník
            Ano, je tam verzia 2.0.0.1 co je posledna verzia.

            FTP sa snazim pouzit preto, ze so Sambou je na tomto routeri este vacsi problem. Shares sa z nejakeho dovodu po case stavaju nepristupne a je potrebne ich zrusit, nasledne znova vytvorit...
            Navyse vseobecne viac oblubujem FTP - nad Sambou nateraz neuvazujem. ;)
            • Re: FTP na routeri, pristup z WAN 08.04.2008 | 13:32
              WlaSaTy   Návštevník
              no, pokial ti zariadenie nepokrije pozadovanu funkcionalitu aj ked je garantovana, tak ho mozes reklamovat. ked to nevyjde, tak alternativny firmware :-)
              • Re: FTP na routeri, pristup z WAN 09.04.2008 | 00:23
                Loki   Návštevník
                Skus nastavit Network Neighborhood Mode: Apply rules in shared node list. Takto mi to v lokalnej sieti funguje (Netreba zabudnut ze adresa na lokale je ftp://192.168.1.1)
              • Re: FTP na routeri, pristup z WAN 09.04.2008 | 00:25
                Loki   Návštevník
                Inak mam skor problem ze ftp aj wifi je uplne bez kontorly, kto a kedy sa pripojil :( . Ziadne logy ,nic
        • Re: FTP na routeri, pristup z WAN 09.04.2008 | 01:52
          matt2ss   Návštevník
          Co sa tyka autentifikacie pri FTP, scasti sa mi to na origos firmware-i podarilo rozbehat. Cisatocne preto, ze to funguje len ked ako zdielany FTP priecinok nastavim priecinok "share", ktory si router v korenovom priecinku na disku defaultne vytvara. Takto funguju prava na zapis citanie atd... Ak chcem zdielat iny priecinok, pri pokuse o login dostavam 500 OOPS error: cannot change directory.
          FTP mode mam nastaveny na volbu "login to first matched share node".

          Ja by som si vsak predstavoval pouzitie takto:
          -ak sa prihlasi pouzivatel "admin", FTP ho naloguje do priecinka "shared-admin" (umiestneneho v korenovom priecinku particie externeho disku)
          -ak sa prihlasi "user", bude prihlaseny do "share-user".

          Mate predstavu ako zrealizovat toto?
          Zdar,
          matt2ss ;)
    • Re: FTP na routeri, pristup z WAN 09.04.2008 | 14:13
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      Da sa na nom spustit sshd? Ak hej, skus sshfs.
    • nastavenie FTP 05.08.2011 | 20:18
      peto   Návštevník
      Ahoj, ja by som sa chcel spytat na FTP server a jeho zdielanie a pristup z vonkajsej siete. Mam uplne opacny problem ako ty. Externy disk by som chcel mat pristupny zvonku. Nedocital som sa zatial akym sposobom sa mozem na neho pripojit a ako pripadne nastavit porty v NAT. Ak mozes prosim daj nejaky navod ako si to ty nastavil. Dakujem. Peto