net-limiter

Sekcia: Konfigurácia 07.04.2008 | 12:01
Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
vybudovanu mam pocitacovu siet plne funkcnu. router/fyzický/ má však na switchi 4 porty. na jednom je server a na druhom je zvlášť pripojených cez ďalší switch viac nezavislych pocitacov. vyhodou je ze oni su v tom druhom switchi a medzi router a switch som nuteny strcit netlimiter, pretoze tam furt sachuju s torrentami a mne ide tazkopadne cela siet o 16-tich pocitacoch. tie "samostatne" v domene mat nemozem.

Co by ste mi poradili?
    • Re: net-limiter 07.04.2008 | 12:04
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      No, mozes tam dat nejake zariadenie, ktore vie obmedzovat prenosy na zaklade IP adresy/MAC adresy/portu (proste to, co ti vyhovuje).
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: net-limiter 07.04.2008 | 12:50
        Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
        neviem, ci som spravne pochopil,myslel si HW limiter? ale konkretizujem - mam pocitac s malym vykonom - /200MHz, 32MB RAM, 1GB HDD, 2xsietovka/ niektory linux, ktory ich len znacne obmedzi 10kB/down a mozno 5kB/Up lebo ma este aj nasrali ked som ich prosil.....
        • Re: net-limiter 07.04.2008 | 14:07
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          No, myslel som akykolvek limiter, cize kludne aj pocitac s dvoma sietovkami a strcit ho medzi ten switch a router, presne, ako si navrhoval. Ja by som skor siahol po nejakom inteligentnom switchi, ktory ma zabudovany bandwidth limiter pre kazdy port zvlast a vsetkych ich napojit na neho. Takto ked bude jeden uzivatel na jednom porte, nepomozem mu ani zmenit IP adresu, ani mac adresu a ani pouzit ziadne ine finty, limitovanie urcite neobide (ak necrackne priamo switch). Ale samozrejme to aj nieco stoji (od 2000Sk a viac). Ale je to elegantne riesenie :)

          Napriklad switch Asus GigaX 1024I podporuje podla popisu Bandwidth control on Tx/Rx from 128Kbps to 8Mbps a v Ageme stoji 1 880,- Sk bez DPH.

          Alebo sa daju urobit este krajsie riesenia, ale zasa aj financne narocnejsie.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: net-limiter 07.04.2008 | 16:36
          Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
          Tak potom nemas co rozmyslat QoS a ides.
          Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
          • Re: net-limiter 07.04.2008 | 23:19
            Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
            Ten switch sa mi paci, este pouzit spravne slova a dostat nan prispevok
            Samozrejme skusim

            Ak nie, tak toho deduska, ktoreho som este v 96-tom pouzival na vytacane pripojenie. aspon nebude zapadat prachom.....

            Diky