sietovka blika ako sialena

Sekcia: Hardware a Drivery 10.04.2008 | 23:05
kompot   Návštevník
stalo sa uz niekomu aby mu lan sietovka robile take veci ako mne?? tak aby som zacal- je integrovana na doske...na monitore bublina kazdu sekundu sa striedaju hlasky sietovy kabel odpojeny a nacitava sa sietova adresa.. vzadu led- obidve diody blikaju sucasne aj zlta aj zelena-- podla manualu som sa docital nieco take ze ak blika zlta tak je pripojenie rychlostou 10MB a ak zelena tak 100mb/s.. takze absolutne netusim co sa deje...

nevie niekto??,
dik
    • Re: sietovka blika ako sialena 10.04.2008 | 23:24
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      otazne je ci funguje ako ma...
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: sietovka blika ako sialena 10.04.2008 | 23:27
        kompot   Návštevník
        no asi som zabudol...nefunguje vobec..... nic sa s nou neda robit, ako keby sa kazdu sekundu zapinala a hned aj vypinala....a doska je pritom uplne nova..reklamovat by sa dalo ale mal som problem zohnat taky socket.... prezrel som aj bios a nic... nic take tam nie je...
        • Re: sietovka blika ako sialena 10.04.2008 | 23:30
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          vypni network manager a skus to nakopnut cez konzolu...nech mas aj nejake info co sa vlastne deje...
          ifup eth0
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: sietovka blika ako sialena 10.04.2008 | 23:29
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Co je uvedene v logu ako dovod straty konektivity? To dost casto pomoze.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: sietovka blika ako sialena 10.04.2008 | 23:31
        kompot   Návštevník
        a este som zabudol...všetko sa to deje vo win.... v linuxe sa to ani neodvazujem riesit... to bude nejaka podivna chyba..
        • Re: sietovka blika ako sialena 10.04.2008 | 23:36
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Mozno prave v linuxe by to fungovalo alebo aspon napisalo, co je zle. Odporucam nejake livecd skusit.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: sietovka blika ako sialena 10.04.2008 | 23:37
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          v takom pripade...............
          vela stastia
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
          • Re: sietovka blika ako sialena 11.04.2008 | 00:15
            kompot   Návštevník
            no mam tam greenie 2.0.3
            po zadani ifup eth0 vypisalo interface ath0 already configured
            network manager by mal byt vypnuty ale nie som si isty uz nicim...
            ping neprejde..
            kua
            • Re: sietovka blika ako sialena 11.04.2008 | 00:16
              kompot   Návštevník
              a blika to takisto sialeno ako vo win...
            • Re: sietovka blika ako sialena 11.04.2008 | 00:31
              Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
              vypis
              ifconfig eth0
              ?

              ping kam neprejde?

              co spravi
              ping localhost
              ?
              Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
              • Re: sietovka blika ako sialena 11.04.2008 | 00:51
                kompot   Návštevník
                och... vsetko som to spravil ale vypisy z konzoly z desktopu kde je ta sietovka som ulozil do writera na usb a preniesol sem do notebooku ..tuna mam pripojenie na net iba pod win... a co sa nestalo? jasne ze nejde wordom otvorit...takze nenapada ma ako to preniest sem do booku a vycapit to na forum...dik za pomoc ale na toto asi uz nic nezaberie...dneska sa nejak nedari...
                • Re: sietovka blika ako sialena 11.04.2008 | 00:59
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Uložiť ako obyčajný textový súbor. Napríklad stačí kľudne presmerovať výstup toho príkazu do súboru. Pod win ti to otvorí notepad (teda, keď tomu dáš koncovku .txt, win si nevie zistiť, čo to je za súbor ak nemá správnu koncovku). Takže to napíš takto: nejaky_prikaz > vystup_blabla.txt
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: sietovka blika ako sialena 11.04.2008 | 00:58
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Je tvoj pocitac na HCL ?
    • Re: sietovka blika ako sialena 14.04.2008 | 18:11
      Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
      nemas nahodou rychly inet od t-mobilu?
      • Re: sietovka blika ako sialena 15.04.2008 | 12:32
        Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
        ja som mal totiz dost podobny problem,pouzivam tento inet a stale ma odpajalo a zase pripajalo v niekolko sekundovych intervaloch,napokom sa zistilo ze sa nestastne nachadzam medzi 4 vysielacmi v mieste kde je od kazdeho rovnaky signal takze modem si vyberal vzdy o trochu lepsi z tych signalov a kedze sila signalu je nestabilna sposobovalo mi to tento problem.. a nezalezi to od OS
    • Re: sietovka blika ako sialena 15.04.2008 | 12:22
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      hm. podobne veci sa nam stavala u zakaznikov vo firme. Otazke je, kedy zacal tento problem, a ci tento problem brani v pouzivani internetu. A ako. Druha vec je spocitat si od koho mas net, ci nieje chyba v komunikacii, na ceste k tebe.

      Co sa tyka tvojho problemu...nemam s tym moc skusenosti. Ale prepingoval by som sietovku, zistil ci je v nom dake prerusienie, prezrel nastavenie biosu, pripadne ho defaultoval, a otazne stale je, co s tym internetom...

      Vypis do textaku ries aj takto
      prikaz > vypis.txt
      dmesg > dmesg.txt

      V taktomto pripade je vystup olozeny do nazvu subora s koncovkou txt, a je pouzitelny vo viacerych OS...
      Close the Windows Open The Source
    • Re: sietovka blika ako sialena 15.04.2008 | 13:50
      Matkoo   Návštevník
      Moze to byt hardwarovy problem....kam to mas pripojene? akym kablom (priamy, cross)?