Notebook - ako na nom pojde ubuntu ?

Sekcia: Hardware a Drivery 13.04.2008 | 20:56
Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
Nazdar, je tu moznost ze budem kupovat novy NB, http://notebooky.alza.sk/notebook-asus-f3sv-as287-d88624.htm , takze sa pytam ak mate niekto tento model, ake mate skusenosti s linuxom ( presnejsie ubuntu ) na nom ?
    • Re: Notebook - ako na nom pojde ubuntu ? 13.04.2008 | 21:19
      Avatar Peter Valachovic Ubuntu 7.10  Používateľ
      mam pocit ze tieto ASUS maju problem s rozbehnutim ACPI, instalacia prebehne uspesne ale pri startovani (aj s parametrom) to nepusti dalej
      • Re: Notebook - ako na nom pojde ubuntu ? 13.04.2008 | 22:12
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        A sakra ... takze ak by nahodou blblo ACPI ( na wikipedii som sa docital ze to ma nieco s power managment ) tak by vobec nenastartoval alebo by neslo len suspend a hybernate ?
        • Re: Notebook - ako na nom pojde ubuntu ? 13.04.2008 | 22:19
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          ACPI na jadrach 2.6.22 a vyšie ide bezproblémov. mám takmer rovnaký book a behá mi na nom slackware s jadrom 2.6.24. Rozbehal som komplet všetok HW vratane wifi, bluetoothu,webcam, lediek, exprescard, video out... ;)
          ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: Notebook - ako na nom pojde ubuntu ? 13.04.2008 | 22:24
            Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
            uff, fakt rychla odpoved :) takze sa na tom pracuje, resp to uz ide na novom kerneli... dikes, to som chcel vediet.
      • Re: Notebook - ako na nom pojde ubuntu ? 13.04.2008 | 22:22
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        btw, vygooglil som toto :
        http://sourceforge.net/projects/acpi4asus/ http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Fix_Common_ACPI_Problems#Asus_Laptops
        vyzera to ze sa na tom pracuje, ale kedze moja anglictina si zatial s odbornymi textami neporadi tak neviem presne o com to je ...

        ps: dakujem ze ste sa na to aspon pozreli
        • Re: Notebook - ako na nom pojde ubuntu ? 14.04.2008 | 17:59
          Avatar Maroš (K)ubuntu,  Používateľ
          Sevaste priatelia :)

          Takze ak je tu nahodou niekto kto ma skusemosti s tymto bookom ; dajte prosim vediet ci ma vobec zmysel sa o linux pokusat .....

          ospravedlnujem sa ale neviem to vopchat do code.... :( http://www.packardbell.co.uk/products/notebooks/easynote-mb-white/Easynote-MB88-P-003/productsheet-PC03Q00101-1240.html
          • Re: Notebook - ako na nom pojde ubuntu ? 14.04.2008 | 19:31
            init_daemon   Návštevník
            Packardbell sa na Slovensku nepredava. Je len velmi mala pravdepodobnost, ze to tu niekto bude mat.
            • Re: Notebook - ako na nom pojde ubuntu ? 14.04.2008 | 22:09
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              fuuu... nepredava sa... pri notebooku nikto nevie co sa moze stat. A pochybujem ze by sa zaujemcovi o ten NB chcelo posielat ho niekde do Brazilie ci na Island...
    • Re: Notebook - ako na nom pojde ubuntu ? 14.04.2008 | 22:31
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      bude cuvat :)

      ale nie... linuxove jadro sa v sucastnosti vyrazne vyvija smerom k zlepseniu prace (i zabavy) prave na notebookoch. teda ak by nahodou neslo nieco teraz, za nejaky cas by to malo ist... takze ziadny strach...
      • Re: Notebook - ako na nom pojde ubuntu ? 14.04.2008 | 22:38
        Nyo   Návštevník
        Pastva pre moje oci,nic idem si stiahnut nejake distro uz davno som neexperimntoval :) co navrhujete ? :) len nie buntu ani nic s rpm a hlavne graficky instalator :) ???
    • Re: Notebook - ako na nom pojde ubuntu ? 15.04.2008 | 21:52
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      neviem ako buntu, ale PCLINUXOS ti na tom pojde bez problemov...

      PS: asus acpi je v kerneli..teda aspon v tom opatchovanom od Texstara
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom