PC na zemi - problem

Sekcia: Hardware a Drivery 19.04.2008 | 13:12
agacik   Návštevník
Nazdarek. Chcel som si dat PC na zem, dal som si tam karton, nech nie je priamo na zemi. Problem je, ze PC nejde spustit. Teda spusti sa a ide zdroj, zvuk vydava normalny, ale LCDcko ho nezaregistruje, proste akoby bol vypnuty. Problem ale nie je v LCD, nakolko podla zvuku viem, ze sa nespusti Ubuntu. Ked som ho dal spat na stol, vsetko slape. Skusal som cely proces viackrat a fakt nechapem. Nestretli ste sa s tym? :)
    • Re: PC na zemi - problem 19.04.2008 | 13:16
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      zlomeny kabel k monitoru?
      • Re: PC na zemi - problem 19.04.2008 | 16:42
        Avatar srigi   Používateľ
        +1, prevdepodobnost je velmi vysoka. Zavada bude isto mechanicka.
    • Re: PC na zemi - problem 19.04.2008 | 13:19
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      no... asi je ubuntu nakonfigurovane na urcitu vysku nad morom... teda nahla zmena Ti poskodila jadro

      (neberte vazne)
    • Re: PC na zemi - problem 19.04.2008 | 13:24
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Mozno nemas dost silny zdroj a nevie vytlacit vsetku tu grafiku hore kablom az do monitora. Uz aj rozdiel pol metra znamena dost velky rozdiel potencialov a prevodnik na grafickej karte musi vyvynut enormny tlak na elektrony, aby sa zacali dostatocne rychlo pohybovat hore kablom. Niekde sa uvadza, ze pri pol metri je to tlak az dvanastich atmosfer, co sa rovna vykonanej praci priblizne 300W. Cize ak mas napriklad 350W zdroj a ostatne komponenty zozeru viac ako 50W, tak proste uz graficka karta nema dost sil. Treba do toho zapocitat aj to, ze aj samotna karta nieco zozerie len na svoju prevadzku a nevyuzije vsetku pracu na pumpovanie dat do kabla. Cize moja rada je jednoznacne vymenit zdroj, pripadne vymenit graficku kartu za nejaku silnejsiu (v obchode pytaj taku, co ma viac pixel pipelines, co v preklade znamena rury na pixely, kedze cim ich je viac, tym je tlak lepsie rozlozeny).
      Dufam, ze to nikto nezoberie vazne. Naozaj netusim, v com moze byt problem.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: PC na zemi - problem 19.04.2008 | 16:40
        Avatar srigi   Používateľ
        OMFG MEGAROFL.
      • Re: PC na zemi - problem 20.04.2008 | 11:16
        Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
        Super odpoveď tak som sa nasmial hneď z rána. Ďakujem za dobré nedeľné naštartovanie. Za 100 bodov.
      • Re: PC na zemi - problem 21.04.2008 | 19:57
        Avatar RoboKon Ubuntu JJ  Používateľ
        Super... zajtra kupujem min.800 W zdroj... pc supnem do pivnice...aspon mi bude vykurovat dom :-D
    • Re: PC na zemi - problem 19.04.2008 | 13:29
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      nie
      Debian. apt-get into it…
    • Re: PC na zemi - problem 19.04.2008 | 13:34
      --   Návštevník
      aj ja som zvedavy na to v com je chyba...
      • Re: PC na zemi - problem 19.04.2008 | 13:37
        agacik   Návštevník
        No, nieco podobne som cakal, lebo ani ja nemam sajn v com to moze byt, sedel som na zemi 10 minut a rozmyslal...a hej, napadali ma podobne veci :). Proste haluz.
        • Re: PC na zemi - problem 19.04.2008 | 14:12
          IT   Návštevník
          Ako čítam tu tie vaše príspevky tak sa od smiechu dobre neidem zblázniť :-) :D same hlúposti tu píšete a hlavne Samuel BWPOW Kupka ktory napisal že:
          "Mozno nemas dost silny zdroj a nevie vytlacit vsetku tu grafiku hore kablom az do monitora"
          alebo
          "Cize moja rada je jednoznacne vymenit zdroj, pripadne vymenit graficku kartu za nejaku silnejsiu (v obchode pytaj taku, co ma viac pixel pipelines, co v preklade znamena rury na pixely, kedze cim ich je viac, tym je tlak lepsie rozlozeny)."
          :-) :-) :D :D
          Samuel asi o Hardware nevieš skoro nič nie? možno vieš vymeniť nejakí komponent ale to asi všetko čo ? prosím ťa nestrápňuj sa ved tento tvoj príspevok, to môžu vyhlásiť za najväčšiu haluz roka !
          ------------------------------------------------------------------------------------------------
          agacik ak ti monitor išiel ked bol PC na stole a na zemi už nie tak to môže byť len bud: Nadlomeny kabel (skus vymeniť) alebo zly konektor na grafike alebo v monitore ktory ked je povolený (skoro "odtrhnutý " myslím že niektore kontakty su odpojene a pri zmene polohy sa hybu a raz su spojene a raz odpojene ) - neviem to viac definovať ale dúfam že chápeš čo myslím.
          A tretia možnosť zle zasunutá grafika aj ked je to naj nepravdepodobnejšie môže ako pri konektore robiť to že ak z káblom pohneš tak sa pohne aj grafika čiže sa trochu povitiahne a tak.
          Chyba bude určite bud v kabli alebo v konektore.
          • Re: PC na zemi - problem 19.04.2008 | 14:22
            ---   Návštevník
            ak si si nevsimol , tak jediny ,kto tu robi z toho vaznu vec si ty. Zrejme nerozumies humoru a necitas prispevky do konca ,inak by si videl co Samuel BWPOW Kupka napisal na zaver

            Dufam, ze to nikto nezoberie vazne. Naozaj netusim, v com moze byt problem.
          • Re: PC na zemi - problem 19.04.2008 | 20:36
            Avatar nardew debian  Používateľ
            lool, sorry bwpow, ale musim uznat ze tento prispevok je este ovela humornejsi nez ten tvoj :)

            som zvedavy ci tu ten trapko este nieco napise k tomu..
    • Re: PC na zemi - problem 20.04.2008 | 15:11
      IT Crowd   Návštevník
      ;) skusal si to zapnut a vypnut?
      svieti ti tam take tlacitko?
      mas to zapojene v elektrike?
      hehe
      • Re: PC na zemi - problem 20.04.2008 | 15:58
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        not funny
        Debian. apt-get into it…
    • Re: PC na zemi - problem 21.04.2008 | 16:25
      agacik   Návštevník
      No....dik za odpovede. Niekedy som sa pobavil :) (a niekedy ani moc nie)
      • Re: PC na zemi - problem 21.04.2008 | 17:20
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Fakt je to zahada, lebo neexistuje nijaky objektivny dovod, preco by na stole mal ist a na zemi nie. Asi ide vazne o nejake mechanicke poskodenie napajacieho kabla alebo skor kabla od monitora (ten je extra citlivy) a pri nejakom ohnuti proste nejde. Este moze byt problem aj v tom, ze graficka karta sa mierne vysunie a potom nezobrazuje, aj ked doska ju vidi ako pripojenu (to bol problem s AGP kartami, ktore mali dve vrstvy kontaktov). Ale fakt, tazko povedat.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: PC na zemi - problem 22.04.2008 | 15:54
          agacik   Návštevník
          Asi to bude tym kablom, dik moc.