slackware na notebooku

Sekcia: Hardware a Drivery 20.04.2008 | 02:36
matias   Návštevník
hello, mohol by mi niekto povedat prosim, preco mi nechce nabootovat slackware 12 na notebooku Lenovo 3000 N200? Instalacia prebehla v pohode, pri bootovani ale nabehne len cierna obrazovka a nic... bez errror message, nic... grafika je Nvidia 7300. Na normalnom kompe ide bez problemov. Na notasoch som novy, takze sa nerozumiem do ACPI atd.. Moze to byt tym? Diky za odpoved.
    • Re: slackware na notebooku 20.04.2008 | 03:29
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      aka verzia slackware ?
      ked nevieš, tak nefušuj
    • Re: slackware na notebooku 20.04.2008 | 09:59
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      nabehne vobec lilo?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: slackware na notebooku 20.04.2008 | 11:08
      Avatar srigi   Používateľ
      No moze to byt ACPI, Slack 12 je uz pomerne stara distribucia, takze kernel nebude z najnovsich. Nakolko Slack pouziva zavadzac LILO, overenie tejto domienky nebude jednoduche (treba zavadzacu pridat boot parameter noacpi alebo acpi=off). Takze ako na to:
      - bootni nejake LiveCD
      - primontuj si root particiu Slacku
      - chrootni sa do tejto particie
      - poedituj /etc/lilo.conf (pridaj na riadok s kernelom ten boot parameter)
      - spusti prikaz lilo

      no a teraz skus nabootovat. Ak to pobezi, bude vhodne aby si si skompiloval nejaky novsi kernel aj s modulmi a ten nahodil do Slacka, lebo na booku bez ACPI, to je ako ryba bez bicykla :-)
      • Re: slackware na notebooku 20.04.2008 | 12:08
        WlaSaTy   Návštevník
        taka drobnost, nemyl si to s grubom.

        v lilo.conf sa parametre pre jadropridavaju na riadok s append a nie s kernel a navyse jednorazova zmena parametrov sa vykonava jednoduchsie. sipkou vybrat, dopisat.
        • Re: slackware na notebooku 20.04.2008 | 12:25
          Avatar srigi   Používateľ
          Uznavam, lilo som nevidel uz asi 5 rokov.
        • Re: slackware na notebooku 20.04.2008 | 12:25
          Avatar srigi   Používateľ
          Uznavam, lilo som nevidel uz asi 5 rokov.
          • Re: slackware na notebooku 20.04.2008 | 13:21
            WlaSaTy   Návštevník
            je pohodlnejsie a flexibilnejsie. ale keeeeed ostaaaaaatnyyy chcuuu teeeen gruuuubbbb.
            • Re: slackware na notebooku 20.04.2008 | 14:43
              kain   Návštevník
              lebo grub je OS sam o sebe. ;)