ake distro na pentium 133, 64 MB RAM

Sekcia: Ostatné 16.06.2005 | 23:46
dvh   Návštevník
Mam P133 MHz + 64MB RAM + 4GB Hdd. Momentalne pouzivam RedHat 7.2 (predtym RH 5.1) ale je to uz dost stara distribucia a dost vela veci mi nejde kvoli chybajucim knizniciam. Hlavne nove glibc (z 2.2 nahor) a ako som sa tu dopocul tak jednoduchsie ako upgrade glibc rovno dat novu distribuciu. Gnome ani KDE by som tam samozrejme pouzivat nechcel (aj ked gnome kniznice asi ano ale s tym problem nieje). Pouzivam QVWM ktory mi teraz zabera spolu s X cca 1% vykonu takze je to uplne v pohode. Nevedeli by ste mi poradit nejaku distribuciu ktora by bola vhodna na tento pocitac? Tiez by bolo super keby bola na minime CD lebo teraz som sa dopocul ze novy debian je na 14 CD tak to dakujem neprosim... Este som zabudol na co to pouzivam: klasicky desktop, programovanie aj v GTK, SDL, mozno surfovanie, pisanie textov, gimp (v1.2 mi ide uplne v pohode) dvh
    • Re: ake distro na pentium 133, 64 MB RAM 13.06.2005 | 16:36
      peter golis   Návštevník
      www.distrowatch.com search, distribution category = old computers.
    • Re: ake distro na pentium 133, 64 MB RAM 16.06.2005 | 20:13
      Avatar duranikmarek gentoo, mandrake, knoppix  Používateľ
      ak mas neomedzeny pristup na internet odporugam ti jednoznacne gentoo. je ktomu vyborny manual v sk alebo cz . naistalujes len co poterbujes a nebudes uz mat nikdy problem zo zavislistami binariek. Instlacka ma len par MB. vsetko sa taha z netu. az to budes istalovat pocitaj s 2-dnami(neznamena to ze pri tom musis sediet). ale dalsie upgrade budu omnoho jednoduchsie ako v mandrake fedore atd. napises len "emerge qvwm" a o nic sa dalej nestaras (mozes ist na pivo) pc svetko stiahne a skompiluje samo.
      • Re: Re: ake distro na pentium 133, 64 MB RAM 16.06.2005 | 21:25
        Avatar mika gentoo  Používateľ
        s gentoo by si nemal mat problem na tom pc a navyse sa to kompiluje presne pre tvoj typ pc cize mozes ziskat daky vykon...
    • Re: ake distro na pentium 133, 64 MB RAM 16.06.2005 | 23:46
      I   Návštevník
      http://www.damnsmalllinux.org/ mam toto na P133, instalacka ma 50MB, nainstaluje sa za 10 min, vsetky bezne progr. to ma-velmy sikovne. Len pri instalacii na HD vyber multiuser ,lebo inac ta nepusti zapisovat na disk.