Šanca pre Linux

Sekcia: Komunita 27.04.2008 | 13:01
Martin   Návštevník
My, užívatelia operačného systému GNU/Linux s veľkým rozhorčením prijímame každú správu o tom, že podiel pirátskeho softvéru na Slovensku aj vo svete dosahuje desiatky percent.

Preto sme s veľkou radosťou privítali správu, že páni William Gates a Steve Ballmer sa konečne rozhodli proti softvérovému pirátstvu bojovať všetkými prostriedkami, vrátane zablokovania pirátskych kópií ich operačného systému.

Radi sa pripojíme k ich snaženiu a spolu s nimi sa budeme zo všetkých síl snažiť o vykorenenie pirátskych operačných systémov a ich nahradenie legálnym Open Source operačným systémom GNU/Linux, a to jeho propagáciou všetkými prostriedkami, ktoré sú v súlade so zákonmi Slovenskej republiky a dobrými mravmi, ako sú Linuxfest, rôzne installfesty, osobné informovanie, propagačné články, a tí najobetavejší možno dokonca aj pomocou platenej reklamy v tlači.

V tom nech nám Tux pomáha.
    • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 13:26
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      hmmm... nic nove...

      nova ochrana windows = nova moznost prekonania ochrany...

      microsoft si nemoze dovolit znefunkcnit piratske kopie. Je to z jednoducheho dovodu - vzdy je mensie zlo vlastnit nelegalny windows, ako pouzivat linux.


      zoberme si napriklad indiu. Velmi vela technicky malo znalych pouzivatelov. A normalna verzia Windows by bola pre nich priliz draha.

      Takze microsoft tam predava lacnejsie legalne kopie a respektuje piratstvo v urcitej miere. Vsak keby to tak nebolo, tak v Indii vsetch frcia pod linuxom. Teda zist z celej indie 0,0000 dolarov...
      • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 14:13
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        jasne, ze ano. ale na druhej strane je kazda komplikacia aj moznostou pre linux. nie kazdy ma cas, chut a nervy na hladanie novych crackov pre aktualnu ochranu. a ked sa 1/20 zo znechutenych ludi rozhodne pre Linux (aspon vyskusanie), tak je to uspech.
        • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 15:00
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          v tom suhlasim...

          no... je skoda ze velmi vela znechutenych ludi nema ani paru, ze existuje "ten linux" :(
    • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 15:05
      m4r   Návštevník
      hovor za seba

      my sme radi ze sa softver uziva bez licencii. ktory blbec by to kupil len kvoli dobremu pocitu ze ma licenciu?

      • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 16:31
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        bez licencii? hmmm...

        skor to, ze sa "linuxacky" softver (teda vacsina) dodava s rovnakou licenciou, ktora nevyzaduje nejake platenie od beznych userov...
        • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 22:54
          Avatar m4rtin.m   Používateľ
          ja hovorim o ludoch ktori pouzivaju softver bez toho aby mali zakupenu licenciu (nie GPL). to su ty ktorych ty volas pirati karibiku
          • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 23:10
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            jaaaj... ok, uz sa chapeme :)
            • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 23:33
              WlaSaTy   Návštevník
              a teraz ta pomylim ja. GNU/GPL nezarucuje pouzivanie software zdarma nakolko sa nejedna o licenciu ale kopyrajt.
              • Re: Šanca pre Linux 28.04.2008 | 01:01
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                nepomylis... a viem ze GNU Emacs posielal autor (kto to asi bude) za 150 dolacov...
                • Re: Šanca pre Linux 28.04.2008 | 11:49
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Som chcel len podotknut ze (platna) licencia je opravnenim na uzivanie produktu a copyright je ochranou vlastnickych prav autora.

                  Ale vidim ze sa uz zlepsuje vseobecne povedomie aj co sa tyka nehmotneho majetku. Aspon nieco, nielen u Teba :-)
    • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 15:12
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      Komu sa chce, tak si skuste pre inspiraciu precitat tento topic. Zistite, ze nie je pre bezneho uzivatela tak jednoduche si GNU/Linux nainstalovat a pouzivat ho...
      • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 18:38
        Peter2   Návštevník
        Ono ale je pravda, ze pre bezneho uzivatela je prechod na Linux vzdy problematicky, ja som si svoje problemy tiez uzil, a obcas uzivam, je jasne ze je to hlavne kvoli slabej podpore vyrobcov hardwaru. Prakticky kazdy sa snimi stretol (to ale neznamena ze problemy nie su niekedy aj na Windowse, tiez kvoli vyrobcom, aj tych som si uzil).
        • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 18:56
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          kvoli divnemu internetu, ktory je uplne normalny, nie som schopny spojazdnit kubuntu. ubuntu a xubuntu vsak ide bez najmensich problemov... aj kubuntu, ak tam nahodim GTK klikatka...
          • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 21:39
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            chces radu, alebo tym chces nieco vyjadrit?
            Everything is proceeding as I have foreseen.
            • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 21:42
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              naznacujem, ze niektore hardverove kusky su divne... alebo softverove?
              • Re: Šanca pre Linux 27.04.2008 | 21:54
                Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                s hardware suhlasim no jednoducho v software sa vyskytuju chyby a aj nedostatky. to moze byt dovod aby ti nenormalne isiel normalny net. treba najst to, co sposobuje problem.
                Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: Šanca pre Linux 28.04.2008 | 01:02
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      Linux je blbost... je zly... pretoze nema milioardy pre akesi marketingove oddelenie, ktore by ludom tvrdilo opak...
      • Re: Šanca pre Linux 28.04.2008 | 11:37
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        naco miliardy v marketingu, naco obrovske WOW (zas mam novy virus) reklamy, dobre sa chvali samo ;)
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!