IrDA - bezpecne odstranenie hardveru

Sekcia: Hardware a Drivery 27.04.2008 | 17:18
semon   Návštevník
Podla navodu, ktory som nasiel na nete som sfunkcnil pripojenie mobilu k PC pomocou IrDy. IrDu spustam v konzole pod rootom pomocou prikazov:
irattach irda0 -s
irdadump

Nenasiel som vsak ako sa da potom IrDA deaktivovat. Existuje v tomto pripade aj pre Linux nieco ako bezpecne odstranenie hardveru, ak ano aky prikaz je potrebne pouziť?
    • Re: IrDA - bezpecne odstranenie hardveru 27.04.2008 | 18:23
      WlaSaTy   Návštevník
      A robis s tym mobilom aj nieco ine ako sa len pozries ci ho infrak na pocitaci vidi?
      • Re: IrDA - bezpecne odstranenie hardveru 27.04.2008 | 19:42
        semon   Návštevník
        Po aktivacii IrDy mam pristup k aplikacii Xgnokii a cez Obex aj k suborom v mobile. Problem mam iba s tou deaktivaciou Irdy.
        • Re: IrDA - bezpecne odstranenie hardveru 27.04.2008 | 20:15
          WlaSaTy   Návštevník
          Aha, takze pouzivas aj ine programy. Inak IrDA port nedisponuje technologiou bezpecneho odobrania, on disponuje technikou hukania a trubenia ked znemoznis prenos. Ale ak ho chces silou mocou vypnut, tak pouzi irdetach akebo startovacie skripty tvojej distribucie.


          PS, IrDA je Infrared Data Association. Hovoril si o nej alebo o ich produkte IrDA porte?
          • Re: IrDA - bezpecne odstranenie hardveru 28.04.2008 | 21:43
            semon   Návštevník
            Mal som na mysli deaktivaciu a odpojenie infraportu od USB. Vo win to funguje rovnako ako odstranovanie flash diskov cez ikonu bezpecneho odstranenia hardveru.
            • Re: IrDA - bezpecne odstranenie hardveru 28.04.2008 | 23:23
              WlaSaTy   Návštevník
              hm, vcelku zaujimave. windows je schopne ponuknut bezpecne odpojenie pre rozne hardware ale malokedy tak vykona.

              ale ked je to na USB a chces ho vytiahnut, tak pouzi ten prikaz a vyhod prislusne moduly cez dalsi prikaz sudo rmmod (nazov_modulu). modulov tam budes mat asi viac.
    • Re: IrDA - bezpecne odstranenie hardveru 29.04.2008 | 12:26
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Uplne ti postaci vypnutie irratach -u :-D ...
      Close the Windows Open The Source