Problemy v Kubuntu 8.04

Sekcia: Konfigurácia 30.04.2008 | 12:21
Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
Zdravim! Pred par dnami som si nainstaloval nove Kubuntu 8.04 a uz mam s nim nejake problemy, s ktorymi si neviem dat rady. Ak mi s nimi pomozete budem vam velmi vdacny.
Takze:

1. Prvy problem na mojom notebooku mam s wifi. Nainstaloval som driver a wifi v pohode fungovala uz od zaciatku, ALE pokial ju nechcem pouzivat, jednoducho ju v nastaveni siete zakazem, no ona sa mi vzdy po novom spusteni PC zase zapne a niekedy sa mi zapne aj za behu len tak z nicoho nic. Je to Intel. PRO/Wireless 3945ABG 802.11a/b/g.

2. Dalsi problem je taky, ze neviem kde sa nastavuje ktore aplikacie sa maju spustit pri starte PC (napr. Gmail notifier). V Ubuntu som to vedel tam sa to dalo ale v tomto Kubuntu to nikde neviem najst.

3. Mam problem aj s tym, ked nainstalujem niektore aplikacie cez package managera tak sa mi nezobrazia nikde v ponuke a neviem kde sa do tej ponuky vkladaju dodatocne, co som v Ubuntu vedel, no tu sa mi zda ze je tu dost okresane nastavovanie vsetkeho.

4. Posledny problem spociva v tom, ze aj ked sa snazim nastavit viac virtualnych ploch ako 2 nejde to. Po tom co to nastavim a nastavenie ulozim sa nic nezmeni a navyse je cele nastavenie opat ako predtym cize defaultne na 2 plochy.
    • Re: Problemy v Kubuntu 8.04 30.04.2008 | 15:59
      sany   Návštevník
      1 mam rovnaku wifi ale iny problem tu sa to troch riesi http://linuxos.sk/forum/13089/index.html

      2 /home/sanyko/.kde/Autostart za sanyko si tam daj svoje meno a tu ti uz len staci prekopirovat programy ktore chces autostart

      3 vsetky programy sa nachadzaju v /usr/bin a potom v kmenu klikni pravim a je tam polozka edit menu

      4 mne to funguje v kmenu->system settings->desktop->mulitple desktop a tam ked som to nastvil tak to fungovalo...
      • Re: Problemy v Kubuntu 8.04 30.04.2008 | 18:48
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        dodam k 3ke - nezabudaj na Alt+F2
        • Re: Problemy v Kubuntu 8.04 30.04.2008 | 19:00
          Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
          co robi Alt+F2?
          • Re: Problemy v Kubuntu 8.04 30.04.2008 | 19:39
            Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
            spustit prikaz a zadas prikaz ktory chces spustit (alebo program)
            zrezo@jabbim.sk
            • Re: Problemy v Kubuntu 8.04 30.04.2008 | 22:22
              sany   Návštevník
              to hej ale ked to chces dat do autostart tak ti to nepomoze a podla mna je na to lepsie pouzivat konzolu ta ti pomocou TABu dopli zvysok nazvu :)
              • Re: Problemy v Kubuntu 8.04 30.04.2008 | 22:28
                Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                V gnome ti doplni názov automaticky aj pri Alt+F2. V kde som to riesil Katapultom...
                Zalezi, co tym otvaras. To by bolo na dlhsiu debatu. Niekedy je dobre cez konzolu, niekedy vyhodnejsie cez spominane Alt+F2. Aj sila zvyku...
      • Re: Problemy v Kubuntu 8.04 30.04.2008 | 22:40
        Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
        Bod 1. je uz v poriadku, samo to prestalo blbnut, body 2. a 3. mam vyriesene dikes, ale bod 4. robim rovnako no aj tak mi to nefunguje a neviem uz co v tom moze byt.
        • Re: Problemy v Kubuntu 8.04 01.05.2008 | 03:01
          sany   Návštevník
          noo bod 4 ti asik nevyriesim kedze mne to ide uplne v pohode na to ti len odporusim "use google"
          a co sa tika toho katabultu noo ja som si nastavil ako shortcut konsolu (ALT+SPACE) a uplne my to vyhovuje ze si od tial v pohodly pustim aky program chcem bez vacsich tazkosti
    • Re: Problemy v Kubuntu 8.04 02.05.2008 | 13:05
      Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
      Uz som presiel asi vsetky miesta kde sa daju nastavit virtualne plochy ale stale mi to neberie to co mu zadam.. ako keby tie klikacie nastavovadla boli nefunkcne.. Tak ktory subor mam zeditovat aby som si nastavil pocet ploch?
      • Re: Problemy v Kubuntu 8.04 02.05.2008 | 17:01
        marek``   Návštevník
        pouzivas compiz? ak ano, tak pocet ploch musis nastavit tam
    • Re: Problemy v Kubuntu 8.04 07.05.2008 | 14:15
      Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
      ten 4. problem je u mna asi prekliatim.. uz som kubuntu nainstaloval odznova, kym som nenainstaloval compiz tak sa mi dalo zvolit ploch kolko chcem, ale po doinstalovani compizu sa mi problem vratil, neviem ci je tato verzia kubuntu nekompatibilna s compizom na 100% alebo uz neviem