Ako na startup ?

Sekcia: Konfigurácia 03.05.2008 | 19:33
lali   Návštevník
Zdravim.
Chcel by som sa poradit skusenejsich, ci neviete ako sa da nastavit aby sa pri startupe spustil neaky program (skript).
Najlepsi by bol prikaz cez konsolu.
Distribucia: busybox
    • Re: Ako na startup ? 03.05.2008 | 19:37
      WlaSaTy   Návštevník
      daj to na koniec skriptu init :-)
      • Re: Ako na startup ? 03.05.2008 | 20:13
        strasna_lama   Návštevník
        nakolko som strasna lama , mohol by si mi dat male know-how jak na to :) ?
        • Re: Ako na startup ? 03.05.2008 | 20:17
          strasna_lama   Návštevník
          aha a este ked spravim toto:
          vi file.php
          a napisem si tam co potrebujem , a potoom:
          :w
          ma buzeruje ze
          Write error: Read-only file system..
          nechapem , som lognuty ako root a ani chmod 777 folder mi nepomaha :(
          • Re: Ako na startup ? 03.05.2008 | 21:27
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            >Write error: Read-only file system..

            tak mountni filesystem aj pre zapis.
            • Re: Ako na startup ? 06.05.2008 | 20:36
              WlaSaTy   Návštevník
              toto nefunguje pokial sa suborovy system nahrava z read only media alebo pokial je vytvoreny cez cpio a podobne. takze treba zistit co je to zac ten initrd.gz (prikaz file je kamarat) a rozbalit ho do takej urovne az bude dostupny priamo suborovy system. potom sa to da modifikovat a na zaver to staci zabalit presne opacnym sposobom ako bol rozbaleny. no a potom to staci nahrat na startovacie medium (obvykle disketa alebo cdrom, vynimocne pametova karta nahradzujuca harddisk).

              toto je krasne a do detailov popisane na stranke projektu z ktoreho bola robena dana distribucia zalozena na projekte busybox. inak sa jedna o nieco podobne ako modifikaciu firmware, az na taku malickost e to firmware je v specialnej pameti flash chranenej voci zapisu na HW urovni a procesor je malokedy kompatibilny s x86.
          • Re: Ako na startup ? 03.05.2008 | 21:29
            --   Návštevník
            pripoj filesystem na ktory zapisujes ako rw. ak je read only tak nanho nemozes zapisovat ani keby si mal prava desiatich rootov :-)