Mandriva a internet

Sekcia: Hardware a Drivery 15.06.2005 | 16:49
Petr   Návštevník
Už asi po dvacáté jsem přeinstalovával Mandrivu 10.2 LE abych ji konečně dostal na internet a pořád nic. Systém vidí obě moje síťové karty, ale asi to je tak všecko co z toho vymáčknu. Internet ne a ne dostat. K internetu bych měl jít přez integrovanou síťovku na desce s chipsetem VIA. Přesně se jedná o VIA RHINE II FAST ETHERNET. Tu druhou kartu ani nepotřebuju v linuxu zprovoznit, ale pro jistotu ji uvádím také. Je to REALTEK RTL 8139 FAMILY PCI FAST ETHERNET NIC#2 Jádro jsem použil to standartní které je normálně v distribuci nastavené. Jiné jsem nezkoušel. Mě to příjde jako kdyby Mandriva neměla zavedené moduly těch karet a nebo už nevím co to vlastně mrcha jedna dělá. Znáte někdo řešní toho problému ?
    • Re: Mandriva a internet 15.06.2005 | 13:40
      titanik   Návštevník
      nastavoval si IPcky? alebo potom treba nastavit na dynamicke pridelovanie od DHCP servera.
      • Re: Re: Mandriva a internet 15.06.2005 | 14:00
        Petr   Návštevník
        Zkusil jsem oboje a nezabírá nic z toho. Mohlo by se to nějak mezi těma dvěma síťovkama nesnášet nebo hádat se jedna s druhou ? Když dám lsmod tak totiž nevidím nikde že by ty moduly byly zavedené. Já už z toho asi brzo zblbnu. V SUSE tohle běželo a nemusel jsem na to vůbec sahat. Mandriva neumí asi sama ty moduly zavádět nebo co. :-/
    • Re: Mandriva a internet 15.06.2005 | 14:02
      Petr   Návštevník
      Zkusím vyndat toho Realteka a uvidím co to provede po dalším přeinstalování Mandrivy.
    • Re: Mandriva a internet 15.06.2005 | 14:03
      peter golis   Návštevník
      Chipset via nemam ale tu druhu sietovku pouzivam bez problemov: PCI: Found IRQ 11 for device 00:12.0 eth0: RealTek RTL8139 Fast Ethernet at 0xcc8a7f00, 00:40:f4:99:11:42, IRQ 11 eth0: Identified 8139 chip type 'RTL-8139C' sice ju nepouzivam na intranet, ale spojazdnenie bolo bezproblemove. doma mam mini intranet bunku s dhcp a niekolkymi sluzbami. kam sa pripaja dana sietovka? je rozchodeny dhcp server? ako je riesena pripojka na ten internet? ako dane karty identifikuje linux? (lspci -v) ake su nacitane moduly? (lsmod) ako je nastavena siet/alebo sa to pripaja na dhcp? ps.: kartu RTL8139 som kupoval v krabici kde bolo vyslovne vytlacene aj s obrazkom ze je linux compatible.
      • Re: Re: Mandriva a internet 15.06.2005 | 14:10
        peter golis   Návštevník
        preklep: sice ju nepouzivam na intranet malo byt sice ju pouzivam na intranet
    • Re: Mandriva a internet 15.06.2005 | 14:36
      Petr   Návštevník
      Tak jsem vyndal toho Realteka a znova jsem to celé nainstaloval. Najednou to na internet šlo samo bez nastavování. Tak tomu už vážně vůbec nerozumím. Proč to nešlo se dvěma síťovkama a proč to s jednou jde...
      • Re: Re: Mandriva a internet 15.06.2005 | 15:26
        peter golis   Návštevník
        ono to ide aj s dvoma pokial mas volne prerusenia a dma co by v dnesnej dobe u noveho hw nemal byt problem. ale treba to skonfigurovat a povedat mu ktora sietovka je prva, aktivna a maju ist cez nu data von. ked ti totizto prehodi sietovky, tak to zblbne.
        • Re: Re: Re: Mandriva a internet 15.06.2005 | 15:38
          Petr   Návštevník
          Tu poslední instalaci jsem prováděl jako noapic. Jenže to by asi nemělo nic změnit. Spíš si myslím že se to povedlo díky vyndání té druhé síťovky. Schválně ji tam vrátím a pak uvidím co to provede. Hádám-li dobře, internet by se neměl rozběhnout a karty si zase budou navzájem dělat naschvály.
    • Re: Mandriva a internet 15.06.2005 | 16:49
      Petr   Návštevník
      No tak jo. Je to zvláštní ale po vrácení druhé síťovky to normálně naběhlo včetně internetu. Tak si myslím že to bylo sice dost krkolomné řešení s tou instalací bez druhé síťové karty a s parametrem noapic, ale svůj účel to splnilo. Ale zírám :-) Hlavně netuším kde byl zádrhel a proč už to najednou jede jak má.