USB distribucia

Sekcia: Ostatné 04.05.2008 | 15:35
devil   Návštevník
Caute,
planujem na moju klucenku hodit nejaky LiveUSB linux. Momentalne pouzivam Debian a bol by som rad, keby to bolo nieco Debian-based (nie je to vsak nevyhnutne, ak by ste doporucili nieco lepsie). Prostredie by mohlo byt Gnome. Kapacitne by to nemalo byt, nieco obrovske, ale velke obmedzenie nie je, kedze klucenka ma 8GB (chcem tam mat vsak aj nejake dokumenty a pod.). Uz som Googlil, no na nic mudre som zatial neprisiel.

Ak uz mate niekto skusenosti ohladom LiveUSB, bol by som rad, keby ste sa o to so mnou podelili.

Dakujem.
    • Re: USB distribucia 04.05.2008 | 15:52
      lelol   Návštevník
      Slax?
    • Re: USB distribucia 04.05.2008 | 15:53
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mcn live? slax aj mcnlive vsak maju hlavne prostredie KDE
    • Re: USB distribucia 04.05.2008 | 16:42
      K-neo   Návštevník
      Slax je fajn. Skusal som ho na CD, moj pocitac nejako nechcel bootovat z USB...
      takze poradit podla skusenosti velmi neviem, ale ak chces nejake stranky:

      Stranka ktora sa tomu venuje(navody, pripravene distribucie...):
      http://www.pendrivelinux.com/

      DSL na USB:
      http://www.damnsmalllinux.org/wiki/index.php/Installing_to_a_USB_Flash_Drive


    • Re: USB distribucia 04.05.2008 | 17:04
      Castler   Návštevník
    • Re: USB distribucia 04.05.2008 | 19:56
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Existuje aj verzia Mandrivy pre USB flashku.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Re: USB distribucia 04.05.2008 | 21:34
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Slax

      Doplnkové moduly nájdeš na ldt.lnx.sk
      Podmienkou ich funkčnosti je stiahnuť modul
      zavyslosti, gnome_deps a core_zavyslosti

      tomolc
      tomolc
      • Re: USB distribucia 05.05.2008 | 00:02
        devil   Návštevník
        Radsej by som nieco s Gnome. Slax je postavene na Slackware a tam pokial viem su problemy okolo Gnome.Ako je to s balickami?Preco vacsina live distribucii ma kde?Je to menej narocne?
        • Re: USB distribucia 05.05.2008 | 12:04
          Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
          ja ti tiez odporucim slax, ale je aj Dreamlinux on a pen drive, ked si stiahnes live cd mas ikonku na ploche a mozes si nahodit na kluc, ale upozornim ta ze ti sformatuje kluc na linux particiu. dreamlinux mas gnome aj xfce :-)
          kazdu xvilu dobry napad :-)
          • Re: USB distribucia 05.05.2008 | 16:43
            devilevil   Návštevník
            Formatovat kluc prave nechcem.Bol by som rad,keby tam zostal FS nativne podporovany pod win.Najlepsie by bol FAT32,ale ak nie,tak ma opravte.Gnome chcem,lebo som nan zvyknuty. Pri najhorsom tam hodim distribuciu aj s Kde. Mala by vsak mat dobru detekciu HW,kedze to planujem nosit vo vrecku a prevadzkovat na viacerych PC.Boot by tiez nemusel trvat 2 hodiny. Proste malu sikovnu distribuciu.Ja si tam uz nahadzem,co budem potrebovat. Co tak naj vyhovuje?

            PS:Cital som nieco o module pre slax,ktory zavedie Gnome,ale vraj su s tym problemy.Skusal to niekto?
            Dik
            • Re: USB distribucia 05.05.2008 | 17:03
              devilevil   Návštevník
              Dodam,ze by som sa tou distribuciou aj nieco naucil.Nechcem klikatkovu distribuciu
              • Re: USB distribucia 05.05.2008 | 17:44
                Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                Tak preco tam chces GNOME? Textova konzola uplne staci.
                Only man who sells empty boxes is the undertaker.
                • Re: USB distribucia 05.05.2008 | 18:38
                  devilevil   Návštevník
                  Jasne, ale planujem to vyuzivat aj na dokumenty a web. Takze nejake to graficke prostredie by tam malo byt. But Kde alebo Gnome
                  • Re: USB distribucia 05.05.2008 | 19:08
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    komu niet rady... tomu niet vzajomnej hospodarskej pomoci... :)

                    ak chces aby bolo nieco pekne graficke a nechces minat moc miesta, tak preco trvas tak moc na gnome?

                    xfce ma vela veci spolocnych s gnome, vlastne je to take "odlahcene gnome". skus si to
                  • Re: USB distribucia 06.05.2008 | 17:01
                    Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                    Na web a dokumenty ti uplne postaci aj textova konzola. Ked rozchodis frambuffer, tak to bude skoro ako pod X window.
                    Only man who sells empty boxes is the undertaker.
        • Re: USB distribucia 05.05.2008 | 12:07
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          na desktope mam gnome... ale ak chcem USB kluc kde budu len dolezite veci, tak by som skor zvolil KDE3 alebo XFCE
          • Re: USB distribucia 05.05.2008 | 23:10
            Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
            abo fluxbox :)
            Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
            • Re: USB distribucia 05.05.2008 | 23:39
              puppy boy   Návštevník
              puppy is the best, stable and fastest
              pupyho spustíš aj na 64mb ram a kdekolvek ho potrebuješ maš nabootované graficke prostredie rýchlejšie ako gnome alebo xfce.. skus a das mi zapravdu
    • Re: USB distribucia 05.05.2008 | 23:54
      smok   Návštevník
      No mne funguje bez problémov xubuntu 8.04 na 4 GB flashke, ale keďže bol problém s pripájaním diskov mám tam aj gnome, kde s tým už problémy nie sú.
      Nezaberá ani polovicu disku, pričom som vytvoril ešte ďalší oddiel s FAT aby bolo možné z Windowsu ukladať dáta. Samotný systém je na ext2 (ext3 vraj tým, že indexuje na tom istom mieste môže poškodiť flashku)
    • Re: USB distribucia 06.05.2008 | 00:26
      Avatar k-neo   Používateľ
      este mi napadlo toto:
      tu mas moznost vytvorit si vlastnu distribuciu, podavas si tam programy ake chces...
      http://custom.nimblex.net/

      a niekto vo fore ospevoval tuto minidistribuciu, vraj lepsie ako DSL:
      http://www.slitaz.org/en/
      • Re: USB distribucia 06.05.2008 | 01:32
        pepe   Návštevník
        Ja ti tiez odporucim Slitaz

        • Re: USB distribucia 06.05.2008 | 20:02
          devilevil   Návštevník
          Takze vyskusal som Slax. Je to pekne odladene distro. Boot bol celkom rychly, nabehnutie do systemu OK, detekcia HW je tiez OK. Prave mi vypieklo Slitaz na CD. Idem vyskusat. Momentalne sa rozhodujem prave medzi Slax a Slitaz. Zosumarizoval som si, co na tom chcem a skusim to vuhodnotit.
          - ICQ klient (nie je ani v jednom problem)
          - FireFox
          - Prehliadac dokumentov (.doc asi ani netreba, kedze prisiel google :-) )
          - Podpora zapisu a citania NTFS particii (toto neviem ako su na tom...skuste nieco napisat :-) dik)
          - Flashplugin
          - Dosbox+Wine (potrebne)
          - Zislo by sa aj nieco ako Kdevelop + cpp

          V slitaz budem musiet asi nieco kompilovat, kedze vsetko asi nie je dostupne (to by nemal byt problem)
          Na Slaxe sa mi paci deb2lzm a celkom slusne rozpisane ceske wiki

          Chcem sa este spytat, ci na Slitaz potrebujem Ext3 FS. USB kluc chcem pouzivat aj na Windowse a nechcel by som, keby sa tam stratila kompatibilita. Rozdelovat kluc sa mi tiez nechce. Nasiel som este nieco taketo, co by mi mohlo pomoct. Takze teraz idem bootnut do Slitaz :-) a napisem ake to bolo...
          Dakujem
          • Re: USB distribucia 06.05.2008 | 20:48
            devilevil   Návštevník
            Dufal som, ze prispevok napisem priamo z liveCD, no nepodarilo sa. Do teraz som behal po CD a som uchvateny, co vsetko sa zmesitlo do tych cca 25MB. Je to zazrak. Tato distribucia sa mi paci, aj prostredie je priatelne JWM. Ako som tak pozeral CD nepacilo sa mi asi len to, ze pri niektorych systemovych aplikaciach je zla lokalizacia do EN. Spustil som nejakeho managera aktualizacii a cely bol pisany v Fr a ja po Fr neviem. Dalsie, co sa mi nepacilo je ze mi automaticky nenastavilo siet. Aj po mojich pokusoch sa mi to nepodarilo. Pozeral som do logov a bolo tam nieco taketo:
            Setting up hostname, static IP... ifconfig: SIOCSIFADDR: No such device.
            route: SIOCADDRT: Network unreachable.
            ifconfig: SIOCGIFFLAGS: No such device.
            Ma to aj klikacieho managera pre nastavenie siete. Pisal: Error (mam vraj kontaktovat administratora):
            CIOCIGIFFLAGS error: No such device.
            Dalej mi nepripojilo disk a to ani pri prikaze mount. Musim sa na to blizsie pozriet.

            Ak by sa mi podarila rozbehat siet (budu taketo problemy aj na inych PC, ked liveUSB budem pouzivat na viac PC??), podporovalo by to aj FAT32 FS na USB, a bola by podpora NTFS, tak by som si urcite nechal Slitaz. Zatial vsak nie...skusim sa este pohrat...

            • Re: USB distribucia 06.05.2008 | 20:56
              devilevil   Návštevník
              aha. Prave som zistil, ze driver Slitaz pri boote neinicializuje, ale mosi sa nastavit dodatocne. Uz asi pojde.
              Pls napiste niekto ako je to s tym FS na USB. Dik
              • Re: USB distribucia 06.05.2008 | 21:57
                devilevil   Návštevník
                Broadcom Corporation NetLink BCM5789 Gigabit Ethernet PCI Express Nevie niekto aky driver potrebujem?? PLS pomozte. To budem pri kazdom PC hladat driver? Nie je na to nejaky modul pre Slitaz??

                Dik