Graficka karta

Sekcia: Hardware a Drivery 04.05.2008 | 18:46
Avatar happy Ubuntu  Používateľ
Mam taku otazocku pouzivam greenie 2.1 -cize vlaste ubuntu GG a rad by som si zakupil grafiku kartu VGA Gigabyte GeForce 7600 GS / 8500GT myslite ze ubuntu nakonfiguruje tieto karty cez neslobodne ovladace? Namem chut hladat po nete drivery (s ktorymi nemam na 100% zarucenu funkcnost)
Za odpovede vopred ďakujem.
    • Re: Graficka karta 04.05.2008 | 18:52
      Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
      no teraz nexapem,co vlastne riesis... cez envy mas automaticky instalaciu aj konfiguraciu jednym klikom...
      Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
      • Re: Graficka karta 04.05.2008 | 18:54
        Avatar happy Ubuntu  Používateľ
        no to som chcel vediet, lebo som si nebol celkom isty tym driverom. Diky
        • Re: Graficka karta 04.05.2008 | 19:05
          skywaker   Návštevník
          kup si nejaky Radeon HD xxxx .. ja tiez mam... ide na open source drajvri "radeonhd" a ak chces aj 3d tak fglrx

          • Re: Graficka karta 04.05.2008 | 19:10
            Avatar happy Ubuntu  Používateľ
            co povies na toto VGA Gigabyte ATI Radeon HD 2600 Pro, PCIE, 512MB, 128bit GDDR2
            • Re: Graficka karta 04.05.2008 | 19:26
              skywaker   Návštevník
              Ja som si kupil HD 2400 Pro kedze nemam nejako hlboko do vrecka..

              HD 2600 Moze byt.. U ATin Pro je slabsia a XT je silnejsia verzia len pre info
          • Re: Graficka karta 04.05.2008 | 20:04
            --   Návštevník
            s tym ze pri tom radeone bude k dispozicii v open source ovladaci aj podpora 3d akceleracie a ked amd prestane vyhodi tvoju kartu z podpory v fglrx tak budes na nej dalej bezproblemovo fungovat. pri nvidia kartach su pre 3d iba proprietarne ovladace takze si zavisly na tom ci ich ovladac podporuje tvoje jadro...
            • Re: Graficka karta 04.05.2008 | 22:51
              skywaker   Návštevník
              len dodam ze RadeonHD je open source podla specifikacie ktoru uvolnilo AMD.

              Zatial co viem tak tento driver podporuje len 2d ale pocita sa s plnou implementaciou 3d.

              Ono ten driver je dobry hlavne na take veci ako fullscreen video atd.

              http://www.radeonhd.org/

    • Re: Graficka karta 04.05.2008 | 23:09
      Avatar Grawp   Používateľ
      bez uráźky, ale nVidia sú sraćky a navyše na ATi zďaleka nemajú.

      A keď chceś s graf. kartou robiť aj niećo iné okrem grafiky tak jedine AMD. nVidia má CUDA len pre >=8xxx rady a navyše je to high-level a neni to opensource.
      No a ovládaće u nVidie sú tieź na sraćku. Fungujú väčśinou bezchybne!! ale niesú opensource. (a okrem tých dôleźitých vecí je tu aj to že nVidia drivre kvôli licenćńym dôvodom nikdy nenajdeš nainśtalované na livecd.)