monitor

Sekcia: Hardware a Drivery 16.06.2005 | 16:49
Koxi   Návštevník
chcel by som sa opytat jednu vec. Mam monitor IIYama vision master 1451 21". A pracujem v operacnom systeme linux FEDORA. Existuju nejake specialne ovladace pre tento monitor na linux? Pretoze v nastaveniach grafiky mam nastavenu 85 hz frekvenciu ale monitor ide iba na 60 hz. Viete mi pomoct? dakujem
    • Re: monitor 16.06.2005 | 11:46
      Avatar ice Fedora Core 2  Používateľ
      JaJ tak to asi neporadim.Skus si kuknut domacu stranku tych monitorov.
    • Re: monitor 16.06.2005 | 16:28
      peter golis   Návštevník
      ovladac pre monitor je vymysel z windows. monitory maju iba nastavenia: horizontalna frekvencia (horizontal frekvency) vertikalna obnova (vertical refresh) videomody ktore podporuju. pre beznu pracu na standardnych rozliseniach je vhodne iba nastavit horizontal freq a vert refresh. zvysok dosadi system aj sam. co sa tyka limitu na 60Hz, tak sa moze jednat o dva dovody: 1) pouzity vesa framebuffer alebo ovladac grafickej karty vo windows nastaveny na vesa. 2) fyzicky limit monitoru. takze by som odporucil pozriet ci sa nespusta linux nahodou s parametrom vga=XXX (framebuffer) - prikaz cat /proc/cmdline a ak nie, tak obsah /etc/X11/ a v nom xorg.conf alebo XF86Config* ci sa tam nenastavil ovladac vesa alebo vega (vga) a ak ani tam nie, tak bude treba pozriet ci nema na sebe (vzadu na stitku) tieto frekvencie a nappisat ich do tvojho konfiguraku /etc/X11/. a ak ani tam to nie je napisane, tak to bude treba pohladat na google, u vyrobcu alebo v bazari, popripade u predchadzajuceho majitela.
      • Re: Re: monitor 16.06.2005 | 16:35
        kochi   Návštevník
        dakujem za radu nech zije linux:)))
        • Re: Re: Re: monitor 16.06.2005 | 16:49
          peter golis   Návštevník
          potom sa ozvi ako si dopadol. keby nahodou mal niekto iny taku istu otazku na tom istom monitore ako to mas ty ;-)