obnova GRUBU nefunguje

Sekcia: Konfigurácia 16.05.2008 | 16:13
Avatar david Debian Lenny  Používateľ
caute,

mam problem. mam PC rozdeleny na 5 particii:
1, debian
2, XP
3, mandriva
4,D
5, swap

v mbr je ulozeny GRUB, kt som vytvoril pri instalacii debianu. Grub ide v pohode a teraz moj problem je ten, ze obraz MBR v ktorom je GRUB, potrebujem nahodit na ostatne PC v ucebni kt su identicke ako ten na ktorom robim.

Spravil som si zalohu MBR takto:
dd if=/dev/hda of=backup-hda.mbr count=1 bs=512
zapol dalsi (uplne cisty stroj), urobil freedosom fdisk /mbr a nabootoval Slax a pokusil sa obnovit GRUB takto >
dd if=backup-hda.mbr of=/dev/hda
a ratal s tym ze mi nabehne grub z MBR na novom PC. Ono grub mi tam nebehol ale napisal Error 15 kt znamena : "This error is returned if the specified file name cannot be found, but everything else (like the disk/partition info) is OK."

a teraz si neviem dat rady kde som spravil chybu...............ja som cakal ze grub mi hodi to iste menu ako na prvom stroj(hoc by nespusil ziaden OS kedze by som ich tam nemal zatial natiahnuty )
dreamwalker
    • Re: obnova GRUBU nefunguje 16.05.2008 | 16:28
      ---   Návštevník
      nejako postradam zmysel toho o co sa snazis.
      Pises ze to chces nahodit na cisty stroj.
      Tak naco na prazdny disk davat GRUB?
      Ked budes instalovat na tie dalsie kompy oper. systemy, urcite zacni winXP ,ktory by mal byt na C: particii a potom to ostatne sa uz spravi , aj s grubom. Ak ti ide o setrenie casu , tak sprav komplet obraz disku a ten prenes na tie ostatne kompy.
      • Re: obnova GRUBU nefunguje 16.05.2008 | 16:33
        Avatar david Debian Lenny  Používateľ
        ved presne mi o to ide > mam asi 15 PC a porobene obrazy jednotlivych particii a natahujem ich na tie ostatne kompy....nemozem spravit obraz komplet celeho disku lebo niektore disky sa lisia velkostou..

        chcel som mat postupnost > natiahnem grub, vlozim systemrescuecd a s partimage zo serveru postupne ponatahujem obrazy paricii
        dreamwalker
        • Re: obnova GRUBU nefunguje 16.05.2008 | 17:02
          mako   Návštevník
          Mozno blbost ale pouzi Acronis true image 11 ten vie vsetko co si pisal
          • Re: obnova GRUBU nefunguje 16.05.2008 | 17:13
            Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
            ty si s DD nespravil len zalohu zavadzacu ale aj rozdelenia particii na disku!
            ak chces len mbr daj bs=448
            na daslom PC si to obnovil pred alebo po nainstalovani systemu ?
            lebo pokial viem instalator ti ponukne nainstalovat grub ;) ak sa ti nechce konfigurovat grub, skopci len grub.lst/grub.conf a ak sa ti nechce instalovat system sprav co si spravil a s DD uz len skopci obsah particii...
            lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk