wifi

Sekcia: Hardware a Drivery 16.05.2008 | 23:03
Avatar strudliak   Používateľ
ahoooj!!potrebujem len zistit,je to skor taka specificka otazka,ale nevjem sa dopatrat...bol som v BA na primacialnom namesti,kde by mal byt zadara wifi...sedelo tam asi 20 ludi s notasmi a PDA a...vselicim...xel som sa pripojit,no neslo mi...pytal som sa chlapcov vedla a ze im to vo windowse najde automaticky...ja mam toshibu satelite 40-seria a Ubuntu 8.04...mam na notase manualny prepinac na wifi siet,no mam to stale zapnute a nic...co mam spravit aby som sa pripojil??je to linuxom??dakujem...d;o)
    • Re: wifi 16.05.2008 | 23:21
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Aku wifi kartu mas? Podla nej sa urci, co budes potrebovat a zisti sa, ci pre tento notebook je napisany driver
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: wifi 17.05.2008 | 00:06
        Avatar strudliak   Používateľ
        a kde to kuknem??
    • Re: wifi 16.05.2008 | 23:25
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      wifi ti ide korektne?? skusal si ju niekde inde ?? ked prepnes ten prepinac v network mangerovi sa ti objavia siete alebo ziadnu nevies najst ??
      u nas v skole je tiez net na ktory treba certifikat podla admina to pod linuxom nepojde, ja som to nastavil aj pod ubuntu aj mandrivou, len sa treba pohrat s nastaveniami , a terab vediet ako to ma byt nastavene

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: wifi 16.05.2008 | 23:26
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        plus existuju programi ako wifi-radar kwifimanger (daj hladat wifi v pridat a odobrat programy) a samo aj ndsiwrapper(ci ako to je)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: wifi 17.05.2008 | 00:07
      Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
      z wifinou na primacialnom je to nejake divne, cez PDA sa pripojim vzdy - s ubuntu 7.10 to bolo tak 50 na 50 raz to islo raz nie. V ubuntu 8.04 nic nepotrebujes, vsetko je v default instalcii. Na hornej liste medzi sietovymi nastaveniami si zapni wifi, pribudne ti siet fomagistrat, na to kliknes a si prihlaseny. cez sudo ifconfig zistis ci mas pridelenu IP a ak hej tak veselo bruzgas.
      • Re: wifi 17.05.2008 | 00:18
        Avatar strudliak   Používateľ
        nooo,ja som aj chcel,bo som si klikol na ikonu sietovych nastaveni a ponuklo moznost vybrat bezdratovy net...no ale to sa mi paradoxne zobrazuje len ked som pripojeny cez eternet.kabel.na namesti sa mi to nezobrazilo...
        • Re: wifi 17.05.2008 | 00:35
          Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
          Tuto to vidim na problem s network-manager-gnome , nainstaluj si WICD alebo kwifimanager a rucne obnovuj zoznam sieti.
          • Re: wifi 17.05.2008 | 00:36
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            detekuje mu vobec system wifi kartu?
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people