SKLAMANIE

Sekcia: Komunita 20.05.2008 | 00:38
Avatar lubos679   Používateľ
myslel som si ze linuxaci su lepsi ako nejaky sprosty microjoft so svojimy tupymi praktikami.linux na pokeci.....ach jaj.myslite si o mne co chcete ale myslel som to iba dobre.ved ja ani poriadne neviem co je to irc....niesom nijaky profesional.pouzivam icq,skype,msn,google talk a obcas pokec.chcem linux,paci sa mi,a vy mu kazite sance.preco by nemohol byt na pokeci?preco?komu sa nepaci nemusi tam chodit.vlastnim pocitac 2 roky...mal som windows XP cely cas......teraz sa mi zapacil linux,dal som si ho.srad skusam nove veci.nema mi kto pomoct.ja ked potrebujem nieco poradit hned,nemam ako.kazdy ma okolo windows a na linuxos fore nemam cas kym mi nniekto precita temu a odpovie.potrebujem uplne rychlu interaktivnu komunikaciu.pochopte,vam sa to povie ,ked ste v linuxe namakany.ja niesom a ked nieco vygooglim ,nejaku pomoc,ak anií poriadne neviem co tam je.same prikazy,neviem co ma robit.myslel som ze v linuxe si vsetci pomahame ....vidim ze niektory taky niesu,pretoze vidia pokec ako zlo.uz som tu povedal vela krat ze na pokeci su miestnosti.deti nech su tam vo svojich.vy mozete chodit do miestnosti linux.a ako stale hovorite o detoch,ktore by tam pisali ze im nejde nieco nainstalovat dvojklikom..vsak prave o to ide!nech to pisu,aby im to niekto mudry mohol vysvetlit.kazdy je alebo raz bol zaciatocnik.vy taktiez.ludia ,ked chcete presadit linux,treba ostatnym zaciatocnikom pomahat.inak si ho daju akurat tak prec.a kazdy nevie co je irc,ale kazdy vie co je pokec.....urcite tam chodite,aj ked mozno iba obcas.nechapem vasu reakciu.a este aj uzamknete temu.tento pristup ma dost odradza.ale tak to je uz vas nazor
    • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 00:42
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ja som tam bol raz, ked som sa dozvedel, ze nieco take existuje... ach, to uz musi byt dobrych 7 rokov, to boli casy
      Debian. apt-get into it…
      • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 00:45
        Avatar lubos679   Používateľ
        no vidis.tak si tam bol raz.objavil som tam uz ale viac ludi co sa rozumeju do linuxu.vy si myslite ze tam chodia iba kkti,ano je ich tam prevaha ale co nas po nich?svoja miestnost o tucniakovi by bodla
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 00:47
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          mne je to jedno, realtime chat cez http je pre vyznavacov s&m ;)
          Debian. apt-get into it…
          • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 00:55
            Avatar lubos679   Používateľ
            aha .a co je to to s&m ????
            a ja vyznavam skype,potom icq...najviac skype.ale tak ako mam najst na skype linuxaka?pochopte.musim ho najst niekde kde mi ten skype da a potom mozem ist cez to
            • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 00:58
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              s&m
              skype je este vacsie zlo nez icq, ti aspon nezneuzivaju svojich klientov (mimo toho, ze s obsahom rozhovorov mozu robit co chcu)
              Debian. apt-get into it…
      • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 01:03
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ale blbost, nebolo to 7, ale 6 alebo mozno 5... hm
        Debian. apt-get into it…
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 01:13
          Avatar lubos679   Používateľ
          ja som napisal ako uvod nieco uplne ine.ako hned odflaknete moznost ako to vylepsit.ale hadat sa s vami nebudem.ste zatvrdly v hocicom inom len nech to neni pokec.ok som stejny typ ako vy,ale kde mam najst rychlu pomoc?povedzte mi kde?a irc je moc nezname.....aspon tu na slovensku
          • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 01:28
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            neviem, ja mam poruchu osobnosti a pomoc hladam v manualoch (a google :P)
            Debian. apt-get into it…
            • Re: SKLAMANIE 13.06.2008 | 15:39
              Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
              nie si jediny:)
              You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
          • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 02:48
            DanoD   Návštevník
            Hmmm a co tak to irc apon skusit... bolo tu skor ako vsetko o com pises. urcite nie je na slovensku nezname (aspon nie pre nas ktori sme zacinali na telefonnych linkach :)), len ho pomalicky vytlacaju/li ine technologie. Skus si rozsirit obzor.
            Zaloz miestnost na pokeci nikto ti v tom nebrani... Podla mojho nazoru je jedno kde a akou formou sa dostanes k informacii. Kazdemu vsak vyhovuje nieco ine.
            Podla mna je dost nevhodne niekoho otravovat na skype/icq... preto si myslim ze irc/nejaky web chat su vhodnejsie. Zalezi od komunity ktora sa vytvori... Ak na pokeci sa budu ludia len hadat a na irc dostanes do minuty info ake si potreboval kam pojdes? Samozrejme plati to aj opacne. Technologie su len nastroj, dolezite su vysledky. Tak vela zdaru
      • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 02:16
        Avatar alino Ubuntu 8.04  Používateľ
        jj, same here :)
    • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 01:13
      lelol   Návštevník
      Jednoducho odpovede na otazky skor najdes na abclinux, root, ci fora distribucii, popripade cez mail konferu.... kazdy vie co je pokec?.. no to ako si len tak pokecat?
      Cauko, a nedaj sa nenadsenostou pre pokecazetlinux odradit.
      • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 01:17
        Avatar lubos679   Používateľ
        hej.ale ked potrebujem pomoc rychlo?uz sa mi to parkrat stalo.potrebujem aby bol dotycny prave v tej chvili online a nemam cas cakat .......na fora potrebujem vzdy vela casu.a ten niekedy nemmam
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 01:51
          lelol   Návštevník
          Ale ak ty nemáš čas, a odpoved potrebuješ rýchlo, to niekto má byť v pohotovosti?
          Nakoniec predsa skús, a uvidíš kto tam bude chodiť.
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 03:27
          still   Návštevník
          Ak potrebujes okamzitu pomoc, jedine co mozem odporucit - zaplat si podporu.
          Komunita nie je o tom, ze ked niekto potrebuje pomoct, tak sa hned vsetci hrnu.. ;-)
          Komunita je o dobrovolnosti kazdeho clena. A kazdy clen je len clovek (aspon zatial :) a ma vlastne starosti, radosti a najma zivot..
          Ak chces, zaloz si, alebo poziadaj o zalozenie (neviem ako to tam funguje) linuxovej miestnosti na pokeci.. ale necakaj, ze tam budu len kvoli tomu chodit vsetci linuxaci. Tak ako niekto nema rad icq, skype, microsoft..., tak niekto nema rad pokec, s tym sa zmier a radsej sa to nesnaz zmenit - skor zlyhas ako uspejes. Ten, kto tam bude chciet prist, pride.
          Mozes tomu robit reklamu, napr. odkazom v podpise, alebo inak a snad sa tam par ludi dostane.

          ale osobne odporucam tiez radsej irc ;-)
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 03:35
          kosto   Návštevník
          Osobne by som ti radil, aby si zostal u windows.

          Preco ?

          Z teba je doslova vidiet, neochota sa daco nove priucit. Z osobnej skusenosti ti odpoviem ... aj mna niekedy sokuju odpovede linux komunity, ale to nie je vec linuxsoft-u a viem velmi dobre, ked mi kamarat radil po telefone co mam robit, co kde napisat, ako som sa za hlavu chytal, aj sme sa pohadali, lebo pre neho to bolo jaksi samozrejme ... ale ako sa hovori ... zdravo som sa nahneval a kusok po kusku som pri nete posedel a cuduj sa svete, zrazu to slo. Lebo nehnevaj sa na mna, lubos679, ked si clovek robi vodicak, tak predsa si nesadne do auta a sup na krizovatky, ze? Nemam pravdu,ze ? Nejde tak najprv trenazer, teoria atd ?

          Z linuxom je to presne take iste. Preco si nesiel do sekcie databaza znalosti ? Alebo co tak si vybrat temu akurat tu :

          http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_index_main/index.html

          a je tu vsetko, a stacilo mi tu len dva kliky a to som len na linuxos, alebo vpravo hore je vyhladavnie a : si predstav, ze tam som napisal manual a ono mi hodilo odkazy a predstav si ze sa dalo cosi najst a zas to netrvalo viac ako 5 minut

          a co tak skusit : http://ubuntu.kayle.sk a stiahnut si manual ? Ten co napisal Stano Hoferek, je tak jednoducho pisany, ze ti staci ist krok za krokom a hned je ti vsetko jasne, dokonca su tam prirovnania s windows ...

          takze lubos679 laskavo sa zamysli nad sebou a skus sa nehrat na urazene decko a kusok zacni mysliet hlavou, lebo vsetko co tu pises su stupidne debiliny, ze doslova pochybujem o tvojej inteligencii.

          Casy, ked sa linux konfiguroval rucne su davno prec, mame graficke rozhrania, klikame mysou, a to ze daktore veci nejdu si myslim, ze je jaksi samozrejme, lebo debilsoftu z redmontu uz prihara a tak plati vyrobcom obrovske provizie, aby sa linux neuchytil.

          A prave vdaka takym ako si ty, sa linux vobec neuchyti, lebo ja sa ho ucim pol roka, moja priatelka tiez a si predstav, ze net ide, ide adobe reader, mame zadarmo vypalovacku, hudbu, proste to, co windows nema.

          Takze laskavo zostan u windows-u, lebo tam mam vsetko ako chces ty a do linux-u sa nestaraj !!!

          Tu treba hlavu, myslienku a hlavne chut. Ja nie som guru, ale dalsi maly priklad : tvoj prispevok, pozri sa ako si ho napisal ...
          ja mam tiez dlhy prispevok, ale ja robim odseky a pouzivam velke pismena na zaciatku viet. A preco ? Lebo viem, ze dakto, kto bude citat moj dlhy prispevok by sa moho stratit a preto mu to ulahcim (co sa o tebe povedat neda). Spolupatricnost ano, ale terorizovanie vetami, vsak to nejde, linux je na figu, a preco to nejde na dvojklik, alebo ja nemam cas, zlaty moj ja mam rodinu a dost narocnu pracu na cas, ale v pohode si najdem cas a ide to !!!!!!! Lebo chcem !!!! A ked daco chcem, tak najprv ja vyviniem usilie, a az potom sa pytam, lebo hladam, citam, hladam .... a analyzujem informacie!!!!

          A najst riesenie je dakedy lepsie ako tupo nasledovat prikazy na dakom pokeci(za najdenie riesenia povazujem manualy, net, linuxos, a ked uz, tak aj ten tvoj pokec) a vryje sa ti do hlavy jedna basen.

          Lenze tebe chyba chut, ucit sa, hladat, patrat ... ja len chcem, aby linux nikdy nebol taky ako windows, lebo teraz mi vyhovuje, nech sa len kusok vylepsuje, lebo ked pojde takym vyvojom ako win, tak sa pokazi. Ale to je na ine tema.

          Takze lubos679, zostan na windows-e, linux komunite taki ako ty chybat urcite nebude a vobec sa nemusis obavat, ze linux strati priaznivcov !!! Vobec !!!! Pride len o tupcov a neschopnych, ako si ty !!!! A zostanu tu len ti, ktori chcu !!!!!!

          Vsak ta nikdo nenuti, menit win !!! Zostan u neho !!!!

          A to sklamanie si nechaj, my ostatni sklamani nie sme z linuxu, ale z teba !!!!


          • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 14:33
            Avatar lubos679   Používateľ
            mily kosto.tak takto linux straca priaznivcov-presne tak ze ty ich doslova vyhanas svojimi nadavkami a tym, ze im povies,ze nikomu chybat nebudu.
            nikdy som nepovedal ze nemam rad linux a nikdy som sa nestazoval na to ze mi vsetko nejde dvojkilikom.
            to len ty si si to vymyslel.
            nikdy som to nepovedal!!!!!!!!!!!!!
            chcem sa iba ucit chapes?a taky ako ty tu odhanaju novych priaznivcov a doslova im nadavaju.presna ukazka:pozri si svoj prispevok co si pisal o mne.
            a linux nieje rozsireny nie preto,ze je vela takych ako ja.keby bolo viac takych ako ja tak ma linux vacsina.sam ho presadzujem.aj u znamych.
            vobec akoze nechapem preco si mi nadal a doslova vyjadril ze som male decko(debilitne) a povedal si ze nemam rad linux.ako ty mozes vediet ze ho nemam rad?nechapem ta ale nechaj si to pre seba ak mas nieco proti.musel by si ma poznat.
            a uz poznam tvoju odpoved:teba by som ani poznat nechcel
            ale tak to je uz tvoja vec
            • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 16:28
              Kosto   Návštevník
              Ja som nikomu nenadaval !!!!! Ja som sklamany z ludi, ktory vidia daco nove, ono to nejde a sup, mame tu prispevok o sklamani.
              Nadavky su adresne a zacinaju ty ... a pokracuje sa dalej ... a ja ludom nikdy nenadavam !!!!!

              Nevyhanam nikoho z nikadial !!! Ja som ti odporucal windows, a moje odporucanie mozes kludne ignorovat.

              A linux priaznivcom nestraca takymi ako som ja, prosim ta, neber sa ako vzorka, urazas tym takych ako som ja, ktory sa tiez bali linux-u a nakoniec sa donho zamilovali !

              A ze nebudes chybat nikomu ? A preco nie ? Konkretny problem si neuviedol, vedies tento prispevok ako filozoficke myslenie, ktory aj tak nic tu neriesi, tak co si tu od nas ocakaval ?

              V mojom prispevku som ti naznacil, ze sa osopis(nie urazas) na vsetkych, co povedia daco ine, nez ty chces pocut a od teba daka snaha prispiet nie je ziadna !!! Za snahu povazujem cosi, ako : "tento problem som riesil takto, neviem co sa tam porobilo, ale ono to ide, a tak skuste sa pozret, ci vam to pojde rovnako " .... atd atd ... a hned sa vytvara komunita, o ktorej tu viaceri rozpravali

              Je to z mojej skusenosti, a nikdo !!!! nikdo !!!! sa mi tu nesmial, ani nevyvysoval, ani mi nevynadali !!!!! pretoze videli, ze som sa to snazil riesit. Ale ty nic !!

              Nemat rad linux znamena : nesnazit sa a pisat prispevok o sklamani ... klast otazky typu(teraz to nemusi byt od teba), ako mi nic nejde, ake je to tazke, ako mi ludia nechcu pomoct ... ako som sam, a atd

              Mne na roznych forach vzdy pomozu, a aj tu a nikdy som nemal problem !!!! Chce to len trpezlivost a hlavne CAS !!!

              Aj ja sa pytam, aj ja obcas na inych forach narazim na ludi, ktori ma nechapu ... ja ubuntu, oni slackware, gentoo, debian, a ine ... ale z mojich otazok aspon vedia, ze si sadnem k manualom a netu a citam !!!!!!!!!

              A x-krat sa tu povedalo : Linux sa treba ucit !!! Manualy a manualy !!!! A to je na nom to krasne, ak chces len klikat, tak treba pockat este chvilu, a linux bude ako windows

              Ty si vyhradzujes povedat vlastny nazor, mne ho beries ???

              Nevynadal som ti(to len ty to tu uvadzas, ja vyjadrujem pocudovanie) , len som sa zamyslel nad tebou a tym, co ty tu pises, a to ze som povedal debiliny, ano to som povedal, pretoze linux podla manualu Stana Hofereka rozchodis a dokonca ako 100%zelenac s tym ja nemam problem, a to sa o starsich naozaj hovori.

              Nepaci sa mi ako tu zatracujes ludi, ako som ja, pritom ja mam Linux Ubuntu : pol roka (6 mesiacov) !!!!!

              Dal som ti linky, odkazy, a este cosi : vpravo hore je vyhladavanie, manual sa da najst rychlo ... vlavo hore databaza znalosti ....

              tak kde je problem ??? vo mne ? Ze ukazem a poviem, ze vobec nemas pravdu ??? Ze som pomohol, hoci ty to nevidis ??? Prepac, pisal som to hore, mne vzdy pomozu, tak potom je problem v tebe, pretoze ja mam tu velmi vela priatelov, lenze to treba premyslat aj nad tym, ci maju CAS aj oni ! A to ty jednoducho nechces pochopit, tvoja reakcia z prisvpevoko tu : proste ja mam problem, nikdo tu neni, co mi pomoze, tak si tu napisem prispevok o sklamani .... tvoje sklamanie ti neberem, ked daco chcem, tak idem za tym a nie utocim na tych, co mi pomahaju ...

              Viaceri vidime, ze radsej vyryvas prispevkami, ako daco chces rozumne riesit, uved problem, najdi si vlakno a chod za informaciami .... to je vsetko !

              A neboj, mne tvoja spolocnost tiez nechyba, moje prispevky pisem pre ostatnych, aby vedeli ze je tu dalsi 100% zelenac (nie LAMA !!!!), ktory si to aj prizna a aby vedeli, ze my 100% zelenaci si vieme poradit, pretoze mi mame chut najst riesenie a nie tu vyryvat prispevkami o sklamani .....
              • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 20:49
                Avatar lubos679   Používateľ
                vies co?necital som ten dlhy prispevok lebo sa mi fakt nechce citat to.a je mi jedno co tam je.videl som iba to ze si napisal ze som neuviedol konkretny problem.Na zaciatku bola otazka:co poviete na linux miestnost na pokeci?vsetci sa zacali osocovat ze je to blbost a t d.ok to beriem .kazdy ma svoj nazor.ALE tento prispevok bol iba o tom,ze som s klamany z vasho pristupu.zamkli ste temu a vyjadrovali sa pomaly tak,akoby som bol blb len pretp ze ma nieco take napadlo.takze ta vec je uz zamknuta a pisat tam nemozem.chapes?preto som napisal tento prispevok.
          • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 15:45
            Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
            :-O lol chalan ty si mu to teda natrel.. A najst riesenie je dakedy lepsie ako tupo nasledovat prikazy na dakom pokeci(za najdenie riesenia povazujem manualy, net, linuxos, a ked uz, tak aj ten tvoj pokec) a vryje sa ti do hlavy jedna basen.
            S tým niekedy súhlasím. Ale ja keď sa učím nejaké tie nové príkazy a programy a ich prepínacie voľby tak najskôr spustím príkaz a potom ho rozoberám a zisťujem, čo jednotlivé prepínacie voľby znamenajú..
            Takze laskavo zostan u windows-u, lebo tam mam vsetko ako chces ty a do linux-u sa nestaraj !!! S takýmto postojom ku každému, kto sem nejakú "newbie" otázku napíše, ty ho hneď odpáliš... tým pomáhaš ostatným neznalým linuxu vytvoriť si obraz o linuxe ako systéme.. (Systém na kočku,...) a obraz o linuxovej komunite.. (Používajú veľa od*ebov, skratku UTFG).

            KOSTO aj mne niekedy tečú nervy zo začiatočníkov. Pomáham asi piatim začínajúcim linuxákom toď z PN - Trajana a 2 linuxáčkam z dediny odvedľa. Ale nikdy to nedávam najavo. Opakujem, dokedy sa to začiatočníkom nezautomatizuje. Čuduj sa svete, linuxáčka pochopila, že keď jej nenabehne KDE. (Pochop X Window System) tak musí hľadať chybu v /etc/xorg.conf. << Som jej ho pekne vytlačil a dal jej ho ako vzorový, že takto má vypadať konfig. súbor aby sa ti všetko pekne spustilo a ty mohla používať Firefox.

            Takže kosto asi toľko z mojej strany... Práci česť a robote pokoj.
            Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
            • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 16:54
              Kosto   Návštevník
              dakujem ti za reakciu ... kritiku prijimam, mas pravdu ...

              ale ciatocnu, pisali sme si zaciatocnici na jednom z mnoho for, dokonca aj to irc sa mi podarilo rozchodit ... a bolo mi povedane, ze som fajn spolocnik, a to keby si videl tu diskusiu, naozaj 100% zelenaci na rande :-d :-d :-d :-d (nie LAMY !!!!) to vies, ze som mal manual v jednej ruke, druhy taky pomensi kusok opodial ... no proste jak keby som pisal diplomovku :-d :-d :-d :-d

              a co sa tyka lubos679 : cital som tu viacero prispevkov zaciatocnikov, a predstav si, ich problem som mal i ja, ale kym oni pisali prispevok, tak som ho po 1/2 hodiny nasiel v inom vlakne a s tym istym nazvom !!!!
              Konkretne ja : mam modem Microm AD2706, pripojenie T-Com, a robil mi haluze net(daco slo, daco nie), alebo flash videa, alebo dake drobnosti s Desktop-om, proste fajnovky ... proste tiez mam problemy ....

              ten najcerstvejsi pripad, ktory som mal nedavno : Apache, PHP a MySQL ... to teda bola sialena vec, v manuale som nasiel ako to mam spravit a ... ono nic ! A po dvoch tyzdnoch hladania, prejdenia nespocet for, si(nehovorim, ze som frajer, ci guru, to nie ! - ten vykricnik je na mna, hej, oki ? :-d :-d :-d) to zrazu slo, ale aspon uz viem zaklad, a odrazim sa od neho ... a trapil som dva tyzdne, dokonca i v praci som premyslal, kde je problem, a trhal som si vlasy ? Nie ! Pisal som prispevok o sklamani ? Nie !

              alebo torrenty, dalsi pripad, deluge si vsetci pochvalovali, no mne to proste neslo nainstalovat, a vsetci, "vsak z balicku daj", a ja "dal som" a nic, takze viem co je to beznadej, ale nevzdal som to, dokonca zena mi hovorila, ze podme na win(mame dual boot, naostro pojdem, ked si kupim notebook a ked aj ona bude na tom lepsie) a nakoniec to ide ... a som spokojny

              a tak by som mohol pokracovat, pretoze vzdy tu budu problemy ! Ci to bude nekompatibilita, alebo drivery, alebo cosi ine .... vzdy

              ale nepisem prispevok o sklamani !!!! Dakedy mi linux ide pomalsie ako windows, ale nebijem sa v kazdom fore jak divy, viem si priznat chybu, ale viem povedat aj moj nazor, a ja som ho povedal

              PS : v praci mam kolegynu, ktora ani win nevie, a to je odo mna mladsia asi 1,5 roka ! A si predstav mna, ze jej radim a .... mne to kurnik ide .... :-d :-d :-d :-d :-d

              PS2: kto chce pomoct je mu pomahane, kto chce byt sklamany, je "proste" sklamany,

              Co dodat viac ?
    • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 01:54
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      do pokecu sa nestaram... a suhlasim s tebou ze pokec pozna kazdy...

      ale mam dotaz... ako to, ze Ti nema kto poradit? vsak kde pises teraz?



      osobne som chytil caro linuxu tak, ze mi ktosi poradil, ze v mojom xubuntu je synaptic. to bolo nieco co ma nastartovalo... neviem kto to bol, nepametam... ale stacilo napisat cez ICQ dakomu...
    • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 10:31
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Ja som sa naucil 70% vsetkeho co viem z manualov, 20% z for a 10% sa mi proste nejako podarilo. Linux nie je o tom,ze ti komunita MUSI radit. Ja viem,ze zaciatky su tazke..Ked vsak prekonas prve BU zistis, ze linux je OS, ktory je prehladny a vsetko v nom pekne do seba zapada. Logicky (aj skusenostami) sa uz potom da na niektore veci prist. Ak nechces, nezaujem, tak si zaplat a bud spokojny s inym -msOS.
      Ti co chodia na POKEC, urcite tam nechodia z dovodu aby prave tebe poradili.
      Naposledy ked som tam bol som cital na skle (miestnost hernaPC,ci ako..) vetu:
      "kto vie robit s programom exploit? Kde ho stiahnem na xp? RP"
      Uz vidim,ako tam budu chodit linuxaci - skusenejsi- aby ti pomohli. Ludia tam nehladaju toto..To,ze niektori zneuzivaju to,ze tam chodi vela ludi je nieco ine.
      • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 14:22
        Avatar lubos679   Používateľ
        nasiel som tam uz linuxaka.keby len jedneho.dobre vsak nikto nikoho nenuti ist na pokec.je to vec kazdeho.vam sa povie manualy ked linux pouzivam par dni,res 2 tyzdne a ked najdem nejaky manual(vy si asi myslite ze som neskusal)tak je tam kopec prikazov a slov.jasne ze od nikoho necakam ze mi poradi okamzite a bude cely rad ze mi mohol pomoct.ale su tam ludia,ktory poradia radi.tak asi tolko.
        a ked vravite ake je to irc super,tak mi aspon napiste co mam dat do nastaveni.nikdy som irc nepouzil a teda idem sa to naucit.
        co tam mam nastavit?aky server?aky room?
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 14:25
          Avatar lubos679   Používateľ
          trochu som to napisal nedobre.myslim vela slov ktore som v zivote nepocul je v manuali.a nikdy nie je nad radu od cloveka-vzdy pochopite lepsie ako z manualov.a to ze tu niekto pise ze som stupidne a debilitne decko je trochu trapne a odveci.pisal som to ja na vas?ze neuznavate miestnost linux na pokeci,to hned neznamena ze vam idem nadavat.tak mi nenadavajte ani vy.kazdy ma iny nazor a svojimi hustackymi slovami sa k normalnej debate alebo rieseniu nedostanete.
          • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 14:40
            fantomas   Návštevník
            prosim, uz radsej nic nepis lebo ta zase zamknu, keby si pouzil tlacitko "hladat" zistil by si aka je to miestnost a server, zalozte si na tom stupidnom serveri miestnost a tam sa hrajte s takymi ako tebe podobnymi, kazdy tvoj prispevok je onicom a o jednom a tom istom, takze ani nemusis reagovat presne viem co bude nasledovat...
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 14:38
          --   Návštevník
          pripojenie na irc cez gaim (mam debian etch - v novsich distrach je tento program pod nazvom pidgin)

          - pridaj ucet irc
          Protokol: IRC
          Uzivatelske meno: vybersi prezyvku
          server: irc.freenode.net

          na karte pokročilé zadaj
          Používateľské meno: naprtvojaprezyvka, Skutočné meno: co chces

          -vytvor si v rosteri skupinu IRC:
          Priatelia - Pridat skupinu...

          vyber z menu Priatelia - Zobraziť - Prázdne skupiny

          klikni na tu skupinu pravym tlacidlom mysi a vyber Pridat chat
          pre jeho pridanie zadáme Kanal: #linuxos.sk

          potom po pridani dvojklikom na kanal #linuxos.sk sa k nemu pripojis
          • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 14:42
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            tento kanal nie je supportovaci, na to je forum

            posli ho radsej na ircnet

            http://www.linux.sk/index.php/Linky#IRC_kan.C3.A1ly_.28IRCnet.29
            Debian. apt-get into it…
            • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 15:03
              --   Návštevník
              ok, posielam ho tam :-)
              • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 15:11
                --   Návštevník
                cize server: irc.freenode.com
                zoznam serverov ircnet
                • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 15:12
                  --   Návštevník
                  sorry, ma byt: irc.ircnet.com
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 16:03
          Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
          No tak ohľadom toho IRC:

          1. Spustím kopete.
          2. Nastavenia > nastaviť > účty >Nový...
          3. Vybafne na mňa okno s možnými IM protokolmi, na ktoré sa kopete môže pripojiť.
          4. Vybriem IRC (tie dve bubliny.) a kliknem na ďaľej
          5. Vyplním prezývku, alternatívnu prezývku, meno a skutočné meno
          6. Kliknem na kartu pripojenie (tá v strede) a vyberiem sieť freenode
          7. Kliknem na Ďaľej a dokončiť
          8. Vznikne mi účet nejake_meno@freenode. Kliknem na OK.
          9. V pravom dolnom rohu IM Kopete vidím, že sa mi tam zobrazili spomenuté 2 bubliny (modrá a zelená)
          10. Kliknem pravým na tú ikonu a vyberiem "Pripojiť sa ku kanálu.
          11. Napíšem #linuxos.sk
          12. Zobrazí sa mi kanál linuxos.sk a jeho aktuálni používatelia.
          13. Už hádam vieš, že čo ďalej... :D
          Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
          • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 16:57
            Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
            Nie je nad irssi a BitchX :) to je to prave orechove pre IRC
            Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
            • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 17:15
              Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
              No dobre. ja používam Kopete na všetku komunikáciu. Ale ten názov bitchX (děvkaX) ma zaujal. idem sa kuknúť, že o čom to je.
              Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
              • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 17:54
                --   Návštevník
                ja to prave kvoli tomu nazvu odmietam pouzivat.
          • Re: SKLAMANIE 13.06.2008 | 15:44
            Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
            je aj chatzilla rozsirenie do firefoxu
            You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
    • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 16:04
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      pocuj ak potrebujes help pridaj si ma do kontaktu, ak budes potrebovat pomoct, tak ti helpnem. Kontakt na mna v profile.

      P.S. nenechaj sa odradit tym ze musis prenasat binarne icq do decimalneho, je to z dovodu bezpecnosti :)

      P.P.S. vzdy pomozem ak viem
      • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 16:26
        still   Návštevník
        Oprav si v profile linky na distra ;-)
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 16:41
          --   Návštevník
          trocha ironicky posobi pri tych linkoch jeho popis:
           .:: Hobbies ::.
          PHP, MySQL, CSS, XHTML, Assembler, C/C++, Linux
          
          • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 17:13
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ja mam hudobny nastroj ako hobby, ale ze by som bol nejaky dobry :)
            Debian. apt-get into it…
          • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 20:15
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            preco myslis ironicky?? aktivne pouzivam vsetko okrem assemblera...a hobbies -> myslene ako zaujmy...

            btw. regni sa aj ty
            • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 22:34
              --   Návštevník
              nevsimol si si ze som zvyraznil slovo XHTML? to v spojeni s tym ze mas zle zadane hyperlinky posobi ironicky/komicky :-)

              (aby to bolo jasne: ked pises ze mas znalosti xhtml tak sa predpoklada ze vies spravne zadavat html linky...)

              ale nic v zlom. to bol len taky postreh co som si vsimol ;-) mozno si to urobil nedopatrenim...
              • Re: SKLAMANIE 21.05.2008 | 00:09
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                nizsie je odpoved preco to tak bolo...to bol pozostatok zo stareho linuxos redakcneho systemu este pred prichodom shakala...tam to bezalo ok
                • Re: SKLAMANIE 21.05.2008 | 00:32
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  ja by som povedal, ze to s tym nema nic spolocne... ale to je uplne nepodstatne, je len jeden sposob ako zapisat url
                  Debian. apt-get into it…
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 20:16
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          linky boli dobre, len im chybali zaciatocne http:// to este ostalo z casu ked nebehal shakal. Dakujem ti inac za echo o buggu =o)
    • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 17:35
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokial ti ide len o miestnost na pokeci, tak si ju urob. My ta obmedzovat nebudeme. Otazkou je ci s takymto pristupom niekoho vobec prehovoris aby ti tam chodil, toto nie je typ reklamy aky chces mat.

      Ostatne uz bolo povedane.
    • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 18:18
      Avatar rudHas ubuntu 10.10  Používateľ
      http://rudhasweb.ic.cz/
    • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 19:42
      Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
      Nechce sa mi to tu vsetko citat, ale musim si povedat svoje. Ja som na Linuxe vyse roka bez dualbotu. Cize pouzivam len Linux. A nie som nejaky linuxovy guru. Skus si pozriet moj profil a najdi nejake diskusie, kde by som sa ja na nieco pytal. Neviem ci nieco najdes. Naucil som sa problem riesit tak, ze som sa najprv snazil najst odpovede na internete. Nechcel som terorizovat komunitu otazkami, na ktore je uz davno niekde zodpovedane. Toto forum nie je platena podpora. Ked si lenivy hladat informacie, tak si niekoho zaplat co ti s tym pomoze. Sa vzi do situacie, ze si skuseny linuxak a denno denne sa ta niekto pyta na to iste. Pritom je to, mozno aj tu na fore davno vyriesená otazka. V prvom rade sa nauc vyuzivat Google.
      • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 19:55
        Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
        podla mna tu je komunita od toho aby poradila a pomohla... ked sa tu nieco riesi, tak su to hlavne taketo problemy. Myslim, ze vela ludi sa zdokonaluje tym radenim... ini len zo zvedavosti precitaju prispevok a tiez sa nieco naucia.... stavaju sa z nich profici... takto vie kazdy najst velmi lahko riesenie na svoje problemy a to v rodnom jazyku...

        keby to niekomu prekazalo, tak by asi neradili...
        I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 20:39
          Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
          Vsak o to ide najst si to a precitat. Lebo je uz mnoztvo veci zodpovedanych aj v rodnom jazyku. Ked to nenajdem opytam sa.
    • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 19:52
      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
      Lubos, tebe sa nepaci aktualny vyvoj, si myslis ze ked zalozis na pokeci miestnost tak tam do 15s dostanes odpoved na svoju otazku?
    • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 20:09
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      ak chces okamzitu pomoc, skus IRC, alebo niekoho na ICQ/Jabber. Ak chces VZDY pomoct 24/7/365, zaplat si podporu, tak isto sa plati aj u inych OS (windows, mac os X, solaris atd.). To, ze ti nieco nejde neznamena, ze to nejde spravit.

      Tak isto mne nejde moj SATA on-board radic vo windowse, takze podla tvojho zmyslania je windows preto zly ;). A ono by stacilo upravit instalacku windowsu, prihodit driver a ide to... (je aj ine riesenie, viem ;) ).

      To, ze nevies prikazy je neznalost, nie chyba linuxu (a inac, ja som prvy krat, ked som mal linux, som system reinstaloval asi 5x za den, lebo som ho vzdy mojimi experimentmi znicil :-D ). Kto chce pouzivat linux, MUSI MAT OCHOTU sa ucit nove. Chces pouzivat mobil Samsung a nie Nokiu? tiez sa musis naucit, ze SMSky nie su pod klavesovou skratkou 6-7-4 (si vymyslam, nemam po ruke Nokiu). Tych prikazov nie je tak strasne vela, ked som sa ich zvladol naucit ako 12 rocny za par dni... Vsetko je len o tom, ci CHCES alebo NECHCES.

      Na zaver jeden citat, snad budes mudrejsi, ak toto citas:
      "There is always a way to go if you look for it." 
      Ernest A. Fitzgerald
      
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 21:44
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Tiež som kritizoval Linuxákov keď som začínal s Linuxom. Potom som sa naučil ako sa pýtať a odvtedy používam Windows :-D
      • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 22:14
        Avatar lubos679   Používateľ
        ok.tak mi aspon vysvetlite ako nastavim irc klient v mandrive tak aby som mohol komunikovat s linuxakmi.v irc som este nikdy nic nerobil...
        • Re: SKLAMANIE 20.05.2008 | 22:24
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          nainstaluj si napr. xchat, tam si vyber server irc.freenode.org, ked ta pripoji, tak napis: /join #linuxos.sk a mozes chatovat, tam sa dozvies viac o IRC :), ak mas otazky, ICQ mam v kontakte.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: SKLAMANIE 21.05.2008 | 00:28
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Neber vážne všetko čo píšem. Ale tvoja netrpezlivosť ma už vážne rozčuľuje. Fakt si myslíš že nátlakom niečo dosiahneš? Nanajvýš ťa začnú všetci ignorovať viac ako doteraz, mám pocit že to poznáš :-D
      • Re: SKLAMANIE 21.05.2008 | 17:48
        Avatar Plado ubuntu  Používateľ
        Co? od kedy pouzivas win???? pamatam, ze das pred rokom, alebo dvomi si ho "definitivne" opustil a zrusil si dualboot
        • Re: SKLAMANIE 21.05.2008 | 21:35
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Mám ho nahodený asi 3 mesiace, menil som GPRS modem za notebookový winmodem a nemal som driver. Chcel som si počkať kým DELL vydá OEM driver pre Kubuntu 8.04, každú chvíľu mažem Windows, neboj ;-) Možno už dnes alebo zajtra. A dualboot fakt neuznávam, momentálne som nemal inú možnosť, aspoň som odskúšal pár nových freewarov pre Windows a povyhadzoval z disku všetko nelegálne.
    • Re: SKLAMANIE 21.05.2008 | 11:35
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Ja stým nemám problém a trochu tochto chlapca podporujem. Interaktívny chat, je potrebný minimálne pre ludí ktorých poznám ja. Aj pre mna. Avšak jedna vec je riešiť problém cez chat, kde LinuxOS či iné fórum ostane na hruškách pretože ak niekto bude hľadať riešenie problému, jednoducho tu nebude. Ale trochu ma naštvalo, že tohoto chalana urážate //podaktorý// ako debilka, pritom nemá problém s tým, priznať sa že je menej skúsený. Osobne som tiež síce za prax. Proste pokúsiť sa zriešiť problém sám. Tým som čo raz lepší.


      Mám viac skúseností, a viem čo je k čomu potrebné. Milí, môj, ak teba odrádza že nechcú niektorý chat, ser na nich. Tiež som na pokeci denne, kde denne vediem konverzáciu s Linuxovými používateľmi.

      To že je niekto úchylný a ide do miestnosti 69sex69sex, neznamená že som úchyl i ja. Osobne preferujem miestnosť svojho štýlu, kde degradovanci teda niesu. Samozrejme ked sa spraví stála miestnosť, nemám problém prebehnúť a prezrieť si kto o akú pomoc stojí.


      Avšak všetko sa aj tak bude odvíjať od RP, čím mi trochu chýba v Linuxos akási OP, osobná pošta, ktorá by mohla trochu vyriešiť tento "problém" ktorý problémom nieje. Mne vyhovuje všetko tak ako to je. Ak bude na pokeci taká miestnosť, nech je, prídem pozriem pomôžem odídem. Ak nebude, žily mi to nepretrhne.

      PS: Tomu chlapcovy //ženáčovi// čo sa sťažoval na to že on je aký inteligent kedže robí odseky odkazujem, nech nikoho neuráža. Nikto nemá právo niekoho urážať, i ked i ja som sa niekedy nezdržal.
      Close the Windows Open The Source
      • Re: SKLAMANIE 21.05.2008 | 12:32
        fantomas   Návštevník
        kam to dotiahneme ked na linuxos budu "RP" a balik plus...
        • Re: SKLAMANIE 21.05.2008 | 13:00
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          To je samozrejme tvoj názor a neviem kde si dospel k názoru že osobne JA by som chcel Plus-ko, či RP ...:-/

          Nevvadíííííí ved je ráááno :-D
          Close the Windows Open The Source
      • Re: SKLAMANIE 21.05.2008 | 17:43
        Avatar lubos679   Používateľ
        diky.konecne ma niekto pochopil:-)