rozdelovanie diskov

Sekcia: Ostatné 20.05.2008 | 01:37
Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
dobry den, chcel som si dat na notebook:
XP
Kubuntu
Mac OS X

To sa mi aj podarilo ale nemam ziadny odkladaci priestor ktory som si odlozil, asi to bude tym ze som minul vsetky Primarne particie, a na tu poslednu uz nezvysilo, takze s nim nemozem nic robit. nejde ani naformatovat
takto mi to momentalne vyzera: OBRAZOK
nedalo by sa nieco s tym spravit?
    • Re: rozdelovanie diskov 20.05.2008 | 02:05
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      tak malo miesta a tak vela systemov?

      osobne som acronis nikdy v zivote nepouzil... ale co takto skust rozdelovat cez gparted? do kubuntu mozes doinstalovat, alebo pouzit qtparted ktory tam niekde mas... ale asi Ti to jablkovy filesystem poznat nebude...
    • Re: rozdelovanie diskov 20.05.2008 | 02:17
      shade   Návštevník
      Docasne zmaz swap. Potom si povytvaraj extended particie, tych moze byt viac.
      • Re: rozdelovanie diskov 20.05.2008 | 02:20
        shade   Návštevník
        Ako tak pozeram na ten obrazok, tak v acronise sa mozno volaju "logical".
        • Re: rozdelovanie diskov 20.05.2008 | 16:05
          Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
          dakujem ti moc, uz to bezi
    • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 11:51
      Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
      A ako si dostal tam to Mac OS, len by ma to zaujimalo este som Mac OS neskusal tak by niekedy stalo zo zaujmavosti a pre skusenost to skusit. (Ako som myslel ze Mac OS ide iba na mac masinach ci sa da nainstalovat na hociktory NB? a kde sa da zohnat/stiahnut CD/DVD s Mac OS?)
      <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
      • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 11:55
        Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
        Aj moj kamos zhanal, stiahol nejaku hecknutu verriu, co mala ist vsade... no ani len nenabootoval... takze by som tiez celkom rad skusil nieco funkcne... len tak zo zvedavosti...
        I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
        • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 19:54
          romulus   Návštevník
          i ten hacknuty macos vyzaduje urcity hardware , myslim, ze procesor co umi minimalne sse2... vysleduj konfiguraci na strankach apple, jinak pro vice info hledej "maxxus patch"
          ps: nepisu to tady abych siril warez , jen me i tahle oblast zajima + dalsi (unixove) systemy
      • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 11:55
        Avatar srigi   Používateľ
        MAC OS na inom ako MAC pocitaci je warez, takze ho najdes tam kde sa takyto SW zrduzuje.
        • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 12:38
          WlaSaTy   Návštevník
          otazkou je ci mu bude ten warez fungovat tak ako bezna instalacia masox na apple. cha chaaa.
          • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 12:45
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            no... co som pocul nieco o jablkovom systeme mimo jablk... tak by to malo byt obmedzene na procesory intel... no nie som isty...
            • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 15:23
              WlaSaTy   Návštevník
              Ano. A este mi povedz ze ta heknuta verzia je stabilnejsia ako WinME a zadrhnem sa od smiechu.
              • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 15:24
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                no... este som pocul ze je to stabilnejsie ako Windows Millenium Edition...



                mal som znameho, ktoreho odpoved na typ operacneho systemu znela:
                Windows 98 Millenium 2000 Professional... tak co to vlastne mal?
                • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 15:30
                  Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
                  to moj znamy instaloval do XP SP2 a vraj mu vyhodilo, ze nema jadro WINDOWS XP...
                  I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
              • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 15:30
                Avatar srigi   Používateľ
                Nepravdepodobne, nakolko original MAC napr. nemaju BIOS ale EFI, takze sa to na std. PC musi asi nejako emulovat. IMHO je to zverstvo na PC pchat MAC OS, lepsou cestou je prisposobenie si Linuxu, alebo kup.
                • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 16:07
                  WlaSaTy   Návštevník
                  $ uname -p
                  7447A, altivec supported
                  ale masox som nezapinal ani nepametam.
      • Re: rozdelovanie diskov 21.05.2008 | 15:58
        Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
        sak aj ja som si ho dal pre zaujimavost a odskusanie, je to hacknuta verzia kdesi tam bolo pisane aj ze Hackintosh :D, ...kde to stiahnut najdes na vseliakom fore (napr. l...y.net alebo s........m.sk)alebo ti to poslem na e-mail
      • Re: rozdelovanie diskov 22.05.2008 | 11:44
        Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
        DIKI za informacie, no ked je to takto ako pisete ze je to iba heknute atd... tak nato kaslem. Ja som to len chcel skusit zo zvedavosti ze ako sa v tom robi atd.. No po precitani vasich prispevkov som dosiel nato ze az tak zase niesom zvedavy :)
        <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV