externy_pevny_disk

Sekcia: Konfigurácia 21.05.2008 | 00:35
Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
Zdravicko!
Chcel by som sa spiat do akeho formatu by bolo najvhodnejsie naformatovat externy disk cez usb, lebo teraz je tam ntfs format a v linuxe to dost blbne mam kde4 a vypisuje mi to nejake erorry ohladne hal demona: to by bola druha otazka ze co s tym, ale spat k tomu disku ak by som tam supol fat tak sa mozem rozlucit s *.iso balickamy lebo sa mi zda ze jeden subor nemoze mat viac ako 4GB, mozno sa mylim, ak ano vyvedte ma prosim z tohto strasneho omylu. Cital som aj o tom ze by mal fungovat Ext2 pod windowsom, na ukor rzchlosti toho disku a pod. veci.
Prosim o dve rady!
    • Re: externy_pevny_disk 21.05.2008 | 10:40
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      Ja mam 160 GB USB disk a mam tam FAT32 a nemam ziaden problem ci pod M$ alebo Tuxom
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: externy_pevny_disk 21.05.2008 | 11:06
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        Takze to mam preformatovat do FAT32, no hned ako prenesiem udaje do kompu to skusim. A je pravda ze vo fat nesmie mat 1 súbor viac ako 4GB. A chcel by som sa ece spytat mam nainstalovany ntfs-3g ako ho mam nejako sklbyt s hal daemonom aby mi frcal aj disk naformtovany ntfs, lebo ked som ho pripojil v xfce tak mi to slapalo okrem zápisu dát aj ked som bol ako root.
        Otázka znie co s tým?
        • Re: externy_pevny_disk 21.05.2008 | 11:18
          Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
          vid. man

          http://www.ntfs-3g.org/
          Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
          • Re: externy_pevny_disk 21.05.2008 | 11:29
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            Dik
    • Re: externy_pevny_disk 21.05.2008 | 13:03
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      ja mam externe USB disky na ext2/3 a wokna ich vedia bez problemov riesit cez tento driver na ukor rychlosti je to len pri zapisovani na disk z woken, pri citani je to spomalenie minimalne. (1 particiocka 8MB na fat, kde je ulozeny driver, a zvysok na ext)

      a ano, na fat32 je max size 4GB na jeden subor
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: externy_pevny_disk 21.05.2008 | 13:25
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        tak toto uz vizerá lákaveišie, lebo iso s linuxom delit na nejake mensie casti je dost o hubu. Dik
        • Re: externy_pevny_disk 21.05.2008 | 15:34
          Avatar srigi   Používateľ
          FATku nepozivaj, nema zurnalovanie - nulova ochrana udajov, vypne ti elektrika a mozes sa rozlucit s polkou udajov. Bud tam daj NTFS spolu s driverom ntfs-3g (na Linuxe uz pomerne stabile, co sa zapisu tyka), EXT2/3.