Help...Assembler

Sekcia: Programovanie 21.05.2008 | 18:41
Avatar Sunny Ubuntu 8.10  Používateľ
Cawte vsetci, potrebujem helfnut na koncorocnu pracu z INF...robime v Assembleri (konkretnejsie instrikcie z rady 8086) mam zadanie no nejako sa v nom nevyznam :) kdo mi ho spravy? :D

tak tu je to:

V Pamäti mikropočítača je uložená tabuľka TAB znakov reprezentovaná ASCII kódom (8 bitový kód). Počet prvkov tabuľky a jej obsah volí užívateľ.
ZADANIE: Vytvorte tabuľku VYSTUP, v ktorej sa nachádza každý druhý znak v tabuľky TAB, tabuľky vypíšte na obrazovke monitora.

THX vsetkym co pomozu...
    • Re: Help...Assembler 21.05.2008 | 21:08
      Avatar Tomi Windows XP Pro/Ubuntu  Používateľ
      ahoj,
      viem, ze ti to nepomoze, co napisem konkretne tu, ale vedz, ze ked nieco chces, tak:
      1) ulohy ti nikto robit nebude...ked sa o nenaucis, myslis si, ze ti bude niekto radit donekonecna?
      2) pis gramaticky _bezchybne_(nie si na prvom stupni ZS...)
      3) nemam konkretne sajn, co obsahuje instrukcna sada 8086 a myslim si, ze velka cast tohovo fora... preco nenapises na specializovanejsie forum? hoci aj na http://programujte.com/index.php?akce=diskuze&kam=diskuze&sekce=2-assembler ...
      Nobody is perfect. I am Nobody.
    • Re: Help...Assembler 21.05.2008 | 21:19
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ja by som aj poradil, keby to bol assambler pre 8051 ;) Ale zadanie by som na 100% nerobil. A tebe by tiež nemalo svedomie dovoliť aby si prehlásil za svoje niečo, čo si nerobil.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Help...Assembler 22.05.2008 | 13:44
        Avatar Sunny Ubuntu 8.10  Používateľ
        8051ku vem..mal som z nej 1ku :D ale 8086ku nas uci iny profak a akoze ten tam toho moc nevysvetlil :D