600 milionov pre MS od Slovenskej republiky!

Sekcia: Ostatné 22.05.2008 | 12:20
Peter2   Návštevník
Tak tento clanok na dsl.sk ma teda vytocil. Som vedel ze platime MS miliony za jeho softy, ale ze 600 milionov rocne tak to uz je moc! A za minuly rok vraj SR zaplatila celkovo 2,2 milardy za software ako taky. No hroza. Nedali by sa tie peniaze rasej vyuzit v skolstve a zdravotnictve, na aspon ciastocne upratanie toho chaosu co je tam? A este by som chcel vediet co ma SIS spolocne s financovanim nakupu software.
    • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 12:26
      --   Návštevník
      u nas by si teda ballmer tiez zasluzil egging...
      • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 13:11
        Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
        to niele o Ballmerovi ale o politike
        I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
      • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 13:18
        Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
        ako to uz u nas chodi: "spravni ludia na spravnych postoch"
        I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
    • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 12:34
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      sme mali, sprosti... tak ich platme...


      alebo nie?
      • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 13:59
        bobo   Návštevník
        takze vieme kam dava vlada peniaze, sak hlavne ze vcera zverejnili, ze dlh v zdravotnictve narastol o 1 miliardu, si predstavte co by tych 600 milionov pomohlo....
        • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 14:33
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          predstav si, ze by sa za tych 600 milionov dala vybudovat spolocnost, ktora by priamo mohla nahradit microsoft...

          teda vznikla by firma ktora by urobila operacny system (odvodenim napriklad od ubuntu ci suse), openoffice + technicka podpora...

          a mohli by sme mat od moftu pokoj :)
          • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 14:34
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            za tie peniaze by boli bez problemov plateny zamestanci, skolenia... a bol by v uplnej slovencine - pretoze ludia ktory prekladaju by boli za to plateny...
    • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 14:40
      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
      Keby sa niekto nasiel a vysvetlil im to namiesto rozculovania sa na fore...
      • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 14:49
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        bude v BA linuxfest... tak pojdeme kuknut hadam aj do parlamentu :)

        P. S. kde sa daju v BA lacno kupit vajicka? :)
        • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 15:19
          WlaSaTy   Návštevník
          Hydinaren Ivanka, kedysi bol vedla rovno aj nejaky Armyshop. Ci tam chodi aj MHD to ale netusim.
      • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 15:02
        --   Návštevník
        problem je v tom ze vysvetlit im to mozes iba tak ze im das "sponzorsky" dar/grant v hodnote mnohych milionov a presvedcis ich ze nic ine okrem tvojho produktu neexistuje...
        • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 15:21
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Tak či tak by mali sprosté argumenty typu "bude potrebné zaškoliť ľudí ...". Presadiť linux na slovensku podobne ako je to v brazílii by bol fakt obrovský úspech ale v našom štáte neverím, že by niečo také bolo možné ...
          • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 15:29
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            na to treba tretiu cestu :)
            • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 16:37
              Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
              3 cesta?wtf?granaty?
              • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 17:26
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                nijeeee... slzak :)

                ale si predstav ze by slovensko rozhnevalo microsoft... pride na nas armada 300 pravnikov... kazdy notebook s vista SP 1 a pol... sme v prdeli potom :)
    • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 22.05.2008 | 17:58
      Martin   Návštevník
      Doslova vyhodené peniaze, ako hovoríme my ateisti - bohapusté plytvanie.

      A pritom prechod na Linux by nemusel byť až taký hrozný - jednoducho pokiaľ mašina s Win XP frčí, nechať ju dobehnúť do konca životnosti, či už HW alebo SW, ale pri nákupe nových počítačov brať už len železo bez Win a s Linuxom a dať ho nejakému mladému úradníčkovi, ktorý má ešte myseľ pružnú a dokáže sa naučiť nové veci a mohol by poradiť aj ostatným, ktorí by postupne dostávali nové mašiny s Linuxom. Prechod by bol plynulý a pozvoľný, žiadna bolestivá radikálna revolúcia, to nemá zmysel.
    • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 23.05.2008 | 00:10
      Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
      kvoli 600 milionom by som aj ja prisiel na navstevu slovenska a tie vajicka? sak on sa z toho moze od smiexu poskladat za 600 milionov
      kazdu xvilu dobry napad :-)
      • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 23.05.2008 | 00:16
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        za 600 milionov nech do mna hadzu aj baseballky, nie len vajicka :)
    • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 23.05.2008 | 10:25
      Avatar chatpall   Používateľ
      Zasa ste pani premudrely. Ak sa jedna o naklady na takyto software tak je to celkom okej. Aj ked su mozno vyssie ake by mali byt keby existovala konkurencia. Ak sa konecne nejako da opensource komunita dokopy a spravy centrum podpory opensource nastrojov na takej baze ze bude moct konkurovat aj takemuto softwaru tak by ste zistili ze pri danom rozsahu prac a sluzieb, ktore su s tym spojene tak ta cena je vysoka aj ked mozno nie tak prehnane.

      Urcite by pomohlo aj statu a statnej pokladni keby sa zacali pouzivat opensource nastroje na takych miestach kde sa daju pouzivat a kde sa nemusia vyhadzovat peniaze zbytocne do kanala. Na to vsak este Slovensko nedorastlo. Este to par rokov potrva kym vyrastieme a budeme na miestach kde budeme rozhodovat o tom co sa do pocitacov dostane. Teraz robte vsetko pre to aby opensource rastlo dalej a kvalitou a uzivatelskymi rozhraniami. Aby existovala podpora neoficialna ale aj oficialna, aby zacali ludia uvazovat v dimenziach "radsej alterantiva" ako "ukradnem si". Drzim v tomto seba ale aj vam palce.

      Nerozculujte sa nad MS. Rozculujte sa nad ludmi ktori o tomto vsetkom rozhoduju. Nevidel som este ani jednu peticiu ani jeden protest od IT komunity proti rozhadzovaniu penazi v statnej sprave.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 23.05.2008 | 14:26
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        problem je vsak aj s ludmi... ludia nechcu textovy editor v ktorom mozu pisat ci uz basnicky alebo diplomovky... oni chcu word...

        na moje prekvapenie prakticky nepoznam windowsakov, ktori niekedy poculi o openoffice...
        • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 23.05.2008 | 15:05
          Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
          ja ked som fical na windowse, mal som openoffice :) :) :)
          I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
          • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 23.05.2008 | 16:45
            Peter2   Návštevník
            Precitajte si tento clanok. Autor velmi pekne a vystizne ohodnotil osobnost Steva Ballmera po jeho navsteve SR a podobne aj Billa Gatesa. A diskusia k clanku mu dala len za pravdu.
        • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 23.05.2008 | 17:10
          Avatar titanik mint  Používateľ
          ja som celu diplomku pisal este na win pod openoffice
        • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 23.05.2008 | 20:47
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Mno písať diplomovku vo worde alebo openoffice je fakt blbosť. Na takéto veci sa zásadne používa textový editor.
          • Re: 600 milionov pre MS od Slovenskej republiky! 23.05.2008 | 21:32
            Avatar chatpall   Používateľ
            Mozno u vas informatikov
            NERUSTE TENTO UCET!!!