graficke nastavenia kubuntu 8.04

Sekcia: Hardware a Drivery 23.05.2008 | 17:59
Avatar strudliak   Používateľ
Ahoj!!som v podstate novacik a chcem sa opytat,mam kubuntu 8.04 a chcel som sa pozret do control centra a nastavit gamu displaya...ked som tak kukol co tam je,zistil som,ze mam nastaveny comp na nejaky VESA display driver...je to tam ako deafult...ja mam vsak grafiku Intel GMA X3100,co je teda celkom slabota,no mne staci...mam uplne novy comp - Toshiba Satelite L40-17Q.tiez taky najnisi zaklad,ale proste toshiba...d;o)...hladal som moju grafiku,no neni tam...mam tam nastavit iba "intel driver" bez oznacenia,alebo ponechat to "vesa driver"??zmeni sa nieco??PS:mam do toho kubuntu este nieco tlacit (nejaky driver,...atd.)aby to spravne fungovalo,alebo automaticky som full oki...Dakujem...//Strudliak d;o)
    • Re: graficke nastavenia kubuntu 8.04 23.05.2008 | 18:49
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      vesa skor nie... vesa je urcity graficky standard... stary veeeelmi vela rokov...

      a dufam ze to vobec dobre vysvetlujem :)
      • Re: graficke nastavenia kubuntu 8.04 23.05.2008 | 19:00
        Avatar strudliak   Používateľ
        oki...a co teda???
        • Re: graficke nastavenia kubuntu 8.04 23.05.2008 | 19:01
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          skor ten intel...
          • Re: graficke nastavenia kubuntu 8.04 23.05.2008 | 19:05
            Avatar strudliak   Používateľ
            oukej...diiikk....skusim...d;o)
          • Re: graficke nastavenia kubuntu 8.04 24.05.2008 | 04:14
            strudliak   Návštevník
            takze som skusil ten intel a vsetko sa mi zmenilo...zakladne rozlisenie som mal nejake 640/480 mozno 800/600 a neslo s tym pohnut...ked som to zmenil spat na to Vesa a restartol som...samozrejme ze mi zase isiel len akysi text. mod a nesiel spustit linux...vypytalo pristupove kody,a ostal som na ciernej obrazovke ako na terminaly...e??preinstalil som linux a secko ide,no nejde spustit synaptic a otvorene okna su nejake divne,neda sa s nimi hybat a nemaju x, -,...uz som zufaly...co mam s tym robit??
            • Re: graficke nastavenia kubuntu 8.04 24.05.2008 | 13:04
              ---   Návštevník
              tak si ujasnime co vlastne ide a co nie, z popisu ide secko sa neda zistit kde je problem. Synaptic ked spustis vypise chybu? Ked budes experimentovat s ovladacom na grafiku ,tak si najprv urob zalohu funkcneho xorg.conf , aby v pripade problemov si to vratil naspat. "Nemaju x" , znamena ze nemaju okna v pravom hornom rohu tlacitko na zavretie? Ako mas nastavene efekty? Mas ich zrejme zapnute.

              aky ovladac si to vlastne instaloval? Posledna rada je zacat s ubuntu , kubuntu je kvalitativne horsie ako ubuntu.