kernely v mandrive 2008.0

Sekcia: Hardware a Drivery 24.05.2008 | 11:53
Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
caute kto ma tuto mandrivu.. ani vam nechce instalacka driveru od nvidie zobrat kernel source k zakladnemu nainstalovanemu kernelu (tusim je 2.6.22.9)? ani kernel laptop ani kernel desktop, ani ine verzie (2.6.22.19) k nicomu nechce zobrat kernel source. verzia bola urcite spravna. musel som nainstalovat kernel linus, co vobec netusim v com je iny, ale tam uz kernel source zobralo.
    • Re: kernely v mandrive 2008.0 25.05.2008 | 00:55
      Ivko   Návštevník
      Ja osobne používam Mandrivu 2008.1. Tu je kernel 2.6.24. Na 2008 je v repozitároch najnovšia 2.6.23. Asi tým sa to skončí. Ale nestretol som sa s tým, že by nechcelo brať kernel-source. Tiež som to potreboval kvôli inštalácii grafiky. Šlo bez problému ešte kedysi v novembri. Teraz sa mi nezdá, že by si to nejak odporovalo. Skús nahodiť najnovšie jadro.

      Pozdravujem
      Ivko
    • Re: kernely v mandrive 2008.0 25.05.2008 | 03:59
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Momentalne najnovsia verzia kernel-desktop v mandrive 2008.0 je 2.6.22.19-2mdv (balik kernel-desktop-2.6.22.19-2mdv). Existuje k nej aj prislusny source (balik kernel-source-2.6.22.19-2mdv). A samozrejmostou su aj ovladace pre nvidiu (balik nvidia-current-kernel-2.6.22.19-desktop-2mdv).

      Osobne odporucam mat vzdy nainstalovane metabaliky kernel-desktop-latest, kernel-source-latest a nvidia-current-kernel-desktop a potom sa sam spravca balickov postara o to, aby vzdy boli nainstalovane najnovsie verzie vsetkych troch balikov vratane zavislosti. nVidia ovladac je v mandrive kompilovany cez dkms, takze pri starte systemu sa vzdy kontroluje, ci existuje modul pre aktualny kernel a ak este nie je, tak sa automaticky dokompiluje. Na mandrive 2008.0 to takto pouzivam a funguje to skvele.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity