Ochrana DVD !? help

Sekcia: Konfigurácia 25.05.2008 | 14:06
Avatar Mižu Ubuntu 8.04  Používateľ
Cavte, na sony DVD nahravaci som si z TV nahral film, no cez ubuntu 8.04 mi nejde disk otvorit, vraj nemam dostatocne prava. Ostatne DVDcka mi idu v pohode. Dalsia vec je, ze ani totem mi disk nevie prehrat. Skusal som brasero: urobil som iso a dalej napalil, no napalil sa iba vyber kapitoly :( potom som skusil VLC a ten povodny disk prehral. No stve ma, ze si nemozem urobit kopiu, kedze ma to nepusti na ten disk. Vie niekto pomoct?
diky
    • Re: Ochrana DVD !? help 25.05.2008 | 17:00
      WlaSaTy   Návštevník
      hm, bolo do medium finalizovane v prehravaci?

      PS.: je v tom dvd nahravaci linux?
      • Re: Ochrana DVD !? help 25.05.2008 | 17:41
        Avatar Mižu Ubuntu 8.04  Používateľ
        bolo finalizovane... teda myslim... dal som finalize a odisiel som, ale ked to ide cez VLC, tak by to malo byt. Zrejme tam bude nejaka ochrana od sony alebo co.
        • Re: Ochrana DVD !? help 25.05.2008 | 17:53
          WlaSaTy   Návštevník
          no ako myslis. ak je to DVD finalizovane, tak to moze byt nejaka ochrana od sony alebo hocico ine. napriklad intenzita slnecneho ziarenia nad atolom mururoa.

          PS.: otazkou je co s tym dvd chces urobit. prekodovat do divx alebo na ine medium? skus spustit vlc z terminalu, vybrat file/wizzard a potom si precitat co o tom mediu vypisal ten program.
          • Re: Ochrana DVD !? help 25.05.2008 | 18:21
            Avatar Mižu Ubuntu 8.04  Používateľ
            uz kaslem na to, uz je to DVD pozicane tak to je jedno, VLC to prehrava, sice v konzole pise nejake "failed-y" ale prehrava dobre aj s menu.
            este mam jeden problem a to taky, ze pri original DVD Matrix mi totem pise: Nepodarilo sa čítať zo zdroja. No na tom DVD je nejaky Install.exe tak predpokladam, ze sa tu diskriminuju ine OS ako windows, a nic sa s tym neda robit :P ani kopirovat z toho DVD nejde, pise, ze Chyba pri čítaní zo súboru: Input/output error. Neexistuje nejaky soft pre linux, ktory proste okopiruje uplne vsetko z media a dostane sa cez vsetky ochrany? A aky odporucate ripovaci nastroj? je sanca dat film do avi s divixom?
            • Re: Ochrana DVD !? help 25.05.2008 | 18:36
              WlaSaTy   Návštevník
              :Neexistuje nejaky soft pre linux, ktory proste okopiruje uplne vsetko z media a dostane sa cez vsetky ochrany?

              Ale existuje, je to kombinacia od -c , papier a pero. Firmy zaoberajuce sa vymyslanim ochran vedu dopredu prehrany boj s ludmi co tie ochrany prelamuju. Ich jedinou vyhrou je zdrzanie pokial to niekto nerozluskne.

              :A aky odporucate ripovaci nastroj?

              neviem ako ostatny, ale mne staci lib decss zo stranky projektu. to co ponukalo (medi,u)buntu stoji za prd.

              :je sanca dat film do avi s divixom?

              samozrejme, ale nie 100% v kazdom case.
      • Re: Ochrana DVD !? help 25.05.2008 | 17:43
        Avatar Mižu Ubuntu 8.04  Používateľ
        v DVD nahravaci neviem ci je linux. je to typ Sony RDR-VX410