pre Tomasa

Sekcia: Hardware a Drivery 25.01.2005 | 19:24
Avatar flashback Mandrake 10  Používateľ
Nasiel som si v starych spravach tvoj prispevok ako si si spustil Desk porte 56K microcom pod Mandrake-om 10 a ze mas doma navod. Prosim ta nemohol by si mi ho poslat. Dakujem. P.S. uz sa tu s tym mordujem 2 dni P.S. 2 e-mail: flashbacktl@yahoo.com
    • Re: pre Tomasa 24.01.2005 | 22:45
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      :-) Nebudte "straníci" a podeľte sa aj s ostatnými "šťastnými" majiteľmi Winmodemov. Vďaka :-)
    • Re: pre Tomasa 24.01.2005 | 22:55
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      mdk 10 mas drivery aj s navodom
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
    • Od Tomas 25.01.2005 | 19:24
      tomas   Návštevník
      Najprv treba vediet svoju verziu jadra, ja mam 2.6.3-4. Treba si stiahnut ovladace (ja mam priamo binarne subory) na konkretnu verziu (ked tak poslem). Potom skopirovat ltmodem.conf do /etc/devfs/conf.d a ltmodem.ko a ltserial.ko do /lib/modules/2.6.3-4mdk/other. Potom pod rootom spustit mknod --mode=0640 /dev/ttyLT0 b 62 64 depmod -a modprobe ltserial ln -vs /dev/ttySLT0 /dev/modem a potom pridat do /etc/modprobe.conf: install winmodem /sbin/modprobe ltserial alias /dev/modem ltserial alias char-major-62 ltserial alias /dev/tts/LT0 ltserial a do /etc/modprobe.preload pridat winmodem. To by malo byt vsetko. Potom uz len v kppp alebo inom nakonfigurovat pripojenie (zariadenie /dev/modem, meno, heslo, tel cislo), restartnut a je to. A este mandrake rad prepisuje modprobe.conf ked si naklikas konfig nejakeho zariadenia, takze odporucam zalohovat.