CPU 50% vykon

Sekcia: Hardware a Drivery 28.05.2008 | 16:16
Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
cavte
dneska som si nahodil kubuntu a ked som pozrel na frekvenciu cpu tak mi skoro oci vyskocili. Mam dvojadrovy procak AMD ktory ma takt priblizne 2000 MHz. Ale na kubuntu obe jadra idu len na 1000.
Neviete v com by mohol byt pes zakopany???
zrezo@jabbim.sk
    • Re: CPU 50% vykon 28.05.2008 | 16:43
      Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
      oki uz som prisiel na to, ze preco. Vydim, ze ubuntu 8.04 ma defaultne zapnute cpu scaling ... asi
      tak teda ina otazka ako sa ovlada powernowd ... pozeral som man stranky ale moc z toho mudy nie som
      zrezo@jabbim.sk
      • Re: CPU 50% vykon 28.05.2008 | 18:58
        WlaSaTy   Návštevník
        daj si grabnut DVD ci to nevyskoci aspon pri jednom jadre na 100%. ak ano, tak je to ok a lunex setri elektriku.
        • Re: CPU 50% vykon 29.05.2008 | 13:52
          Avatar srigi   Používateľ
          Mozno by postacio
          dd if=/dev/random of=/dev/null
          Neviem, malo by to vytazit CPU, nie?
          • Re: CPU 50% vykon 29.05.2008 | 14:28
            WlaSaTy   Návštevník
            Ano, postacilo len s tym filmom to aspon urobi nieco mozno uzitocne naviac. Rovnako by malo postacit aj pouzitie /dev/urandom alebo /dev/zero namiesto /dev/random. Ale zaujimalo by ma ako je to pri generovani nahodnych dat ak ma CPU generator nahodnych cisel a/alebo aj dokonca krypto akcelerator.
            • Re: CPU 50% vykon 29.05.2008 | 15:16
              Avatar srigi   Používateľ
              Mno ak by grabol DVDcko s ochranou, tusim by porusil zakon :D

              A pri pouziti toho kryptoacc - tam pomoze jedine skuska na ostrom HW alebo nejake forum.
              • Re: CPU 50% vykon 29.05.2008 | 15:47
                WlaSaTy   Návštevník
                No, tie DVDcka co predavaju v trafike za menej ako stoji krabicka cigariet alebo dve piva v krcme, tak tie obvykle nemaju ochranu. Ved naco investovat dalsie prachy do lacneho produktu.

                A s tym hardware RNG a AES akceleratorom, uz dlhsie si brusim zuby na nejaky subnotebook s cpu VIA. Ale zatial sa Open Source iniciativa od VIA iba zacina, takze si pockam ako to dopadne aj s grafickymi ovladacmi. Referencii je zatial dost, ale nie na tovar ktory by mi vyhovoval. Ale k veci, mna zaujimalo ci to vyskoci ako CPU User alebo CPU System i ked koneckoncov to ma rovnaky efekt..
                • Re: CPU 50% vykon 29.05.2008 | 20:46
                  Avatar srigi   Používateľ
                  VIA chysta ten OpenBook notebook, takze staci pockat.
                  • Re: CPU 50% vykon 29.05.2008 | 21:21
                    WlaSaTy   Návštevník
                    dik, openbook je referencna platforma ale to nic nezmeni na tom ze cakam na benchmark. via chysta aj novy ovela vykonnejsi cpu (mal by vyjst niekedy v lete, neskor aj dualcore) a chysta potvrdit aj partnerstvo s nvidia.

                    a co takto pda v tvare notebooku? teda ak to nie je fake.
                    http://www.bestlinkeshop.com/

                    moznosti je vela, holandania alebo dani (dutch sa tazko preklada) planuju napriklad subnotebook s cpu mips64 (Godson):
                    http://vanderled.com/onlinestore/product_info.php/cPath/49_48_58/products_id/81

                    apple kupilo v hotovosti P.A. Semi, vyrobcu nizkoprikonovych a vykonnych poewr cpu, takze je mozne ze vyjdu s vykonnym subnotebookom a cpu na ktorom tiez nepojde windows
                    http://www.engadget.com/2008/04/23/apple-buys-chip-p-a-semi-chip-designer-intel-says-wha/

                    kto sa ma v tom vyznat? vsetko s podporou linuxu.
      • Re: CPU 50% vykon 28.05.2008 | 19:30
        Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
        Vidíš dobre. Prečo by sa ti mal zbytočne prehrievať procák? Keď bude potrebovať výkon, systém ho pretaktuje.
        Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Re: CPU 50% vykon 28.05.2008 | 21:25
      ~~~   Návštevník
      Mám síce MDV, ale nastavenia v KDE musia byť podobné.V MDV sa to nastavuje v Správe napájania - KPowersave.Na výber sú tam možnosti Performance/Dynamic/Powersave. Pri "Performance" je procesor stále taktovaný na plný výkon.