Mandriva a zvuk

Sekcia: Hardware a Drivery 31.05.2008 | 12:11
Avatar romčo   Používateľ
Mám na notebooku popri Viste nainštalovanú aj Mandrivu Linux 2008. Keď som ju nainštaloval všetko bežalo v pohode. No nejako mi prestal fungovať zvuk. Nejde prehrať Mp3, vlastne žiadny zvuk...neviem, čo sa mohlo stať a ani neviem, kde a čo by som nastavil. Keď sa prepnem na Vistu, tak zvuk beží v pohode. Neviem mi niekto poradiť, kde a čo by som mohol zapnúť, prípadne vypnúť alebo skontrolovať? Ďakujem.
    • Re: Mandriva a zvuk 31.05.2008 | 13:48
      WlaSaTy   Návštevník
      skus sa pozriet ci si nestiahol hlasitost v mixeri alebo ci si neklikol na mute/stisit:)
      • Re: Mandriva a zvuk 31.05.2008 | 13:55
        Avatar romčo   Používateľ
        Hlasitosť mám na 97 % a mute tiež nie je stiahnuté...
        • Re: Mandriva a zvuk 31.05.2008 | 14:08
          Peter2   Návštevník
          Tak presne takyto problem som mal aj ja na Mandrive, ked som ju pred 4 mesiacmi skusal. Mam dosku s onboard USB zvukovkou, a Mandriva mala problemy ju detekovat. Po instalacii nebol ovladac, potom som si skompiloval nove jadro z najnovsou alsou. Ovladac tam uz bol, ale raz mi ho natiahlo raz nie. A kazdy program prehraval zvuk ako sa mu chcelo. Amarok ho po case prestal prehravat, Kaffeine ho este hrala a po case aj ta prestala sama od seba. Skusal som to pustat pod rootom a tam hral iba Kaffeine. Zalozil som noveho uzivatela a tam to iste. Proste blblo to a nevedel som co s tym. Viem ze tento problem mavalo viac ludi. Vyriesil som to odchodom od Mandrivy ku Greenie a teraz k Ubuntu, kde nie su s tym problemy. Ale preco mi to tak robilo netusim, proste nejaky program prehrava zvuk, nejaky nie a po case neprehraval ziaden. Mozno to nieco ma s pravami jednotlivych programov na prehravanie zvuku...
          • Re: Mandriva a zvuk 31.05.2008 | 15:07
            Avatar romčo   Používateľ
            No konečne sa mi to podarilo nejako rozchodiť. Odinštaloval som všetko, čo súviselo s Alsa a potom som to opäť všetko nainštaloval + nejaké balíčky, ktoré sa mi ponúkli. Potom som to reštartoval a dal načítať...a zrazu zvuk hral. Len ma trocha štve ešte jedna vec, zvuk hrá aj z reproduktora na notebooku aj z externých reprákov a viem, že to by nemalo robiť...