vizualne efekty

Sekcia: Konfigurácia 01.06.2008 | 22:13
qwerty   Návštevník
Mam Ubuntu 8.04 na ktorom sa mi podarilo konecne zapnut vizualne efekty (na 7.10 mi to neslo). Mam ale jednu otazku. Ked ich totiz zapnem, strati sa mi horny pruh nad oknami, kde su tlacitka minimalizovat, maximalizovat...
Neviem ci to ma takto standardne vyzerat, alebo budem mat niekde problem. Skusal som to aj s Emeraldom, ale to iste. Je tiez jedno ci zapnem normalnu alebo extra uroven efektov.
Inac efekty chodia celkom svizne a bez problemov aj na mojom starsom HW
MB: ASUS A7N8X VM/400 s integrovanou grafikou GeForce 4MX
CPU: Sempron 2200+
RAM: 1GB
    • Re: vizualne efekty 01.06.2008 | 22:18
      false_p   Návštevník
      ak vsetko ostatne ide, pozri sa ci nemas vypnute window decorations v compiz nastaveniach
      • Re: vizualne efekty 02.06.2008 | 09:57
        Avatar gustonator Ubuntu 8.04  Používateľ
        ja mam podobny problem. Mne sice vsetky efekty idu ako maju, ale neviem ani za boha doinstalovat tie specialne efekty ako je cube deformation, snow, cube atlantis atd... proste ked nainstalujem, tak sa mi to tam nezobrazi. mate s tym niekto skusenosti ?
        nieco take by som chcel: SCREEN
        Everyone needs to believe in something. I believe I'll have another beer.
    • Re: vizualne efekty 01.06.2008 | 22:19
      Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
      skus pustit prikazy

      ak mas este emerald
      emrald --replace

      ak nie tak

      compiz --replace

      a ak nic tak

      compiz --replace ccp

      a skus v compiz control center vypnut window decoration a potom ak ziadna zmena tak compiz --replace
      • Re: vizualne efekty 01.06.2008 | 22:56
        qwerty   Návštevník
        Mihalko dik, pomohol compiz --replace, ale musia byt zapnute dekoracie okien a musel som odinstalovat xserver -xgl. Inac mi vobec nenabelho graficke rozhranie... mno asi to bude tym mojim HW.
        Este raz dik
        • Re: vizualne efekty 02.06.2008 | 00:50
          Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
          jasne pohodka... mal som podobny problem.. videl som len tlacitka... ale mne zlobu robil emerald :) som rad ze pomohlo :)