recenzia na DesktopBSD

Sekcia: Komunita 07.06.2008 | 16:07
skywaker   Návštevník
bol by zaujem o recenziu na DesktopBSD 1.6 ???
    • Re: recenzia na DesktopBSD 07.06.2008 | 16:30
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      urcite ano :) jednoznacne by sa to tu mohlo objavit
    • Re: recenzia na DesktopBSD 07.06.2008 | 20:57
      Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
      urcite:)
      You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
      • Re: recenzia na DesktopBSD 07.06.2008 | 21:17
        Avatar t0mas Archlinux a ubuntu 9.10  Používateľ
        no recenzii by som sa potesil...skusal som aj livecd
        Linux4ever frasier@jabbim.sk
    • Re: recenzia na DesktopBSD 07.06.2008 | 21:16
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      urcite ano :) ,, akurat idem brachovi nahodit na novo OS ten z druhej strany, a vedla neho pre seba na nocne hodiny rozmyslam ktore distro a ma napadlo BSD ale nemam ziadne info kedze este nebol cas nastudovat.tak urcite bodne recenze ;-)
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 10:48
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Urcite :) o BSD som rozmyslal, hlavne o variante FreeBSD. Docital som sa toho malo, rad si to precitam tu.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 12:08
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      aky je rozdiel medzi desktopbsd a pcbsd?
    • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 13:02
      Avatar paolo101 debian  Používateľ
      Ok, ale mna by tiez zaujimalo aky je rozdiel medzi freeBSD, NetBSD, openBSD, DesktopBSD, pcBSD atd. , Z coho sa skladaju, v com su odlisne, naco su najvhodnejsie, rozdieli medzi lin - bsd a samozrejme medzi bsd - bsd...
      Viem, ze niektori ma odkazu na uja googla, prip. nech pouzijem hladaj tu na linuxos.sk...Ale, povedal by som, ze by to bolo vhodne aj na nejaky dlhsi serial o BSD. Takze, BSDckari piste:) Urcite vam bude vela ludi dakovat za info.
      Uz som trochu pokukoval po nete, nieco som nasiel.:)
      • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 14:36
        skywaker   Návštevník
        Všetky tieto BSD systémy ktoré si vymenoval sú dosť podobné a pri tom sú tak veľmi aj odlišné. Je to ako s planétami všeky vyzerajú rovnako a len na zemi je život.. a to koli malým parametrom ktoými zem vinika.. Tak to je aj z BSD. Všetky povodne vychádzajú z 386BSD jadra. A čo je fakt ešte neuveritelnejsie ako prve bolo NetBSD od neho vzniklo FreeBSD a po urcitom case sa od NetBSD oddelilo OpenBSD takze ako si viete predstavit ak sa pozriete to zdrojakov jadra maju vsetky podobnu strukturu. Ovsem za tie roky vznikly ako som povedal aj rozdiely... Najhlavnejsie su: kazdy vyvojar NetBSD asi mal iny pocitac a tak si portol NetBSD na svoj hardver preto NetBSD bezi dnes na vyse 57 architekturach !!! neuveritelne ale je to tak od Atari, cez PowerPC az po mikrovlnku kde sa da spustit NetBSD.. OpenBSD sa oddelilo od NetBSD kedze jeho hlavnym cielom je bezpecnost a uzivatelska pritulnost.. OpenBSD je hlavne na desktop kedze podporuje SMP a tiez ma male naroky na pamet.. vraj OpenBSD sa da spustit aj na 12MB pameti a mam vyskusane ze Xka idu aj na 16MB ale je to fakt pomale... OpenBSD teda je uzasny v tom ze rovnako dobre bezi na pocitaci s 12MB pameti az po super namakane multiprocosesorove Sparcy... OpenBSD podporuje sice menej architektur nez netBSD ale aj tak to staci asi cez 15 arch. FreeBSD je OS pre desktop ale ma uplatnenie aj na server jeho hlavnou vyhodou je podpora mnozstva bezneho hardveru.. aj NetBSD podporuje vela hardveru ale ten je nutne rozdelit medzi viacero architektur pricom FreeBSD a OpenBSD su urcene na klasicke stroje. FreeBSD a OpenBSD pouzivaju system PORTOV co su akesi recepty ala Portage z gentoo.. NetBSD pouziva PKGSRC co je tiez podobne ako porty ale je to trochu viac hard ich pouzivanie. Okrem toho existuju aj binarne porty takze nie je nutne kompilovat vsetko. Ja by som kazdemu odporucil hlavne FreeBSD ale je to len moj nazor.. Na druhom mieste je u mna OpenBSD.
        • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 14:51
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          fajn popis, az na to, ze ziadne BSD sice nema primarne urcenie, ale su to "serverove" OS. to znamena nasadenie na file, database, web, ftp serveroch, v routeroch, firewalloch a podobne. to, ze sa da na nich spustit aj X a desktopove prostredie je len akysi efekt toho, ze vacsina aplikacii je POSIX. taktiez na desktop sa (z pohladu slovakov) velmi nehodia z dovodu, ze lokalizacia je na urovni max. LANG a LC_ALL (najma net a open BSD). nepodporovanie zo strany nvidie (okrem fbsd) a ati je len klincekom do desktopovej rakvy :-)

          inak su to super systemy na workstation, na nasadenie vo vypoctovych clusteroch, s vybornou spravou pamate, dobre zvladnutym SMP, vyborne napisanym TCP/IP a s moznostou nasadenia na kopu platforiem. su sice rozdielne, ale ked sa naucite netbsd, nestratite sa ani v ostatnych.
          • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 15:02
            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
            Ja by som dodal, ze som niekde cital, ze BSD maju vyborne napisany kod. Zvladnu tak aj narocnu pracu a zataz. Neskusal som este *BSD, takze neviem posudit.
            • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 15:05
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              tak hej.. to bolo v casoch 2.4.x jadra. teraz by som povedal, ze (na normalnom stroji, nie nejakej sunke s 32 MB RAM) to je vyrovnane.

              zvlada dobre rozlozenie zataze - to je primarne vec schedulera.
    • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 16:03
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Bol by som rad, ak by ste vsetky tieto informacie, ktore som sa tu docital zahrnuli do jedneho mega-clanku / mega-recenzie o BSD systemoch , kde by hlavna cast bola rozoberanie DesktopBSD 1.6 a urcite nie som sam :)
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 16:29
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        mozno sa toho niekto ujme
        • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 16:33
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Mam pocit, ze pan skywaver sa nepytal nadarmo, ci by tu bola vitana recenzia DesktopBSD systemu. Dovolim si tvrdit ze prave on ju napise
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 16:47
            skywaker   Návštevník
            uz sa stalo.. ale zatial jak pozera nie je zverejnena
      • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 18:22
        Avatar lazzio F16  Používateľ
        tak tak,,, hlavne co sa tyka pouzitia na desktop/book ..
        $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
        • Re: recenzia na DesktopBSD 08.06.2008 | 19:02
          skywaker   Návštevník
          http://h3g3m0n.wordpress.com/2008/03/03/freebsd-review-and-howtos-from-a-linux-user/