manualny update ext3 journalu

Sekcia: Konfigurácia 10.06.2008 | 02:18
Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
ako vyvolam update ext3 journalu manualne?
tx
Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: manualny update ext3 journalu 10.06.2008 | 10:34
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      pusti fsck (treba mat odmountovanu particiu)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: manualny update ext3 journalu 10.06.2008 | 11:13
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        samozrejme potrebujem to na mountnutej particii..bez restartu, bez umountu.

        som predpokladal ze ked odmoutnes particiiu tak sa ten journal predtym updatne. ci nie?
        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
        • Re: manualny update ext3 journalu 10.06.2008 | 13:28
          WlaSaTy   Návštevník
          fsck sa da spustit aj na readonly FS, ale obcas to skonci s tym ze kelner bude panic.

          mount /blah/blah -o remount,ro

          otazkou je ci je toto odpovedou na tvoju povodnu otazku. ja osobne nepouzivam zurnal ani na ext3 (menej mi to potom skripe na disku, menovite sync kazdych 15 sekund) a tak na povodnu otazku neodpoviem.

          inak toto asi vyzera na vyjazd k serveru. holt, UPS sa oplati rovnako ako aj karta schopna vzdialeneho pristupu (konzola cez network) tak ako je zvykom pri virtualizacii alebo pri znackovych blejdoch.
          • Re: manualny update ext3 journalu 10.06.2008 | 14:06
            Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
            dik. problem je presne ten co opisujes. totiz ze mam vysoky commit kvoli disku, avsak zurnal je super ked to nahodou niekedy zamrzne...resp. to musim natvrdo vypnut a potom trva kym tych160GB zbehne fsck pri starte bez zurnalu...

            nechcel som to na server ale kvoli dokonalosti updatnut zurnal pred s2ram..:) preistotu. a UPS mam, kedze je to NB.

            kedze ale sa nepamatam, ze by mi system zmrzol, resp. som ho musel vypnut (pri beznej praci, ked s tym nestvaram uplne zveriny....samozrejme) tak asi nema vyznam to riesit.

            WlaSaTy, podla mojich poznatkov je ext3 bez journalu len ext2, nie?

            skusim sa pohrat s nasledovnym, moutnut to ako ext2 a pred suspendom spustit
            tune2fs -j
            co by malo vytvorit journal. a v pripade ze system crashne tak ho potom pouzijem a moutnem ako ext3, ak nie tak sa to zase moutne len ako ext2
            (este keby sa dal specifikovat fstab pri boote a bolo by to na 1....)

            inak, celkom zaujmava stranka o ext2/3
            Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom