Samba a zdielanie.

Sekcia: Konfigurácia 23.06.2005 | 17:36
dobinko   Návštevník
Ahojte, Mam Mandrivu, a chcel by som si z PC (XPProf) stiahnut subor.mp3 z práve z môjho Linuxu. Cez sambu sa v pohode pripojím na stroj s XP ale z XP nie a nie sa pripojiť na Mandrivu. Môžte mi poradiť čo nastaviť?
    • Re: Samba a zdielanie. 23.06.2005 | 14:01
      peter golis   Návštevník
      ked si na linuxe pripajas windows share, tak staci mat na linuxe samba client. ked sa chces pripojit z windows na linux tak musis mat skonfigurovany samba server a zdielane (exportovane) adresare. najjednoduchsie je ak sa ti to nechce konfigurovat: ak sedis za windows, zapnut si putty (ssh), prihlasit sa na linux, pripojit windows share a nahrat to tam.
      • ten isty 23.06.2005 | 14:10
        dobinko   Návštevník
        Super, spustil som ssh a ideto. Dakujem za vaše rady Peter!
        • Re: ten isty 23.06.2005 | 14:39
          dobinko   Návštevník
          Ešte jedná vec ma zaujíma. Dá sa zdielanie zaheslovať? To jest že pri pokuse o napojení môjho disku s iného PC si to vypíta heslo. Ak hej, ako.....
          • Re: Re: ten isty 23.06.2005 | 17:36
            peter golis   Návštevník
            ano, pri mounte budes zadavat parametre nieco ako user=niekto,password=heslo ps.: toto je ukazka ako obides problem bez toho aby si ho vyriesil. namiesto toho aby si si primapoval adresar z linuxu na windows (co vyzaduje konfiguraciu servra), tak si sa prihlasil na linux vzdialene ako keby si za nim sedel. putty dokaze dokonca aj tunelovat xwindows, takze si mozes nastartovat vlastnu graficku session, len potrebujes nejaky xserver pre windows.