POP3 script

Sekcia: Konfigurácia 12.06.2008 | 19:21
trolo   Návštevník
Dobry den,

vie mi niekto poradit ci je nejaky linuxovy konzolovy programik, ktory by mi dokazal stiahnut majly z mjoho POP3 uctu a ulozil by ich tam kde by som mu zadal cestu? napriklad /home/trolo/

alebo nejaky script ktory by to dokazal?

Dakujem za kazdu radu ci napad...

    • Re: POP3 script 12.06.2008 | 19:36
      WlaSaTy   Návštevník
      skript, ten si mozes nakodit v bashi ktory ma priamu podporu TCP/IP.

      ale asi by bolo lepsie pouzit hotovy program fetchmail a spol, jedna sa o hotove riesenie ktore vyhovuje aj mne. holt, je pravda ze centrum dava mejlboxy do 1Gb zdarma, ale obcas ich preventivne premazu :-) a nielen oni.
      • Re: POP3 script 12.06.2008 | 19:39
        trolo   Návštevník
        no jo, ale na fetchmail treba mat nejaky smtp server, ten ich nevie ulozit na disk do nejakych suborov alebo ano?
        • Re: POP3 script 12.06.2008 | 20:21
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial nemas gentoo, tak ta to mozno vyzve nainstalovaniu nejakych hovadin. ale nevsimol som si ze by mi musel bezat nejaky server, maximalne som si povedal v konfigu pre procmail ze ci ma pouzit mbox alebo maildir a ako sa ma volat adresar pre uzivatelovu postu.

          teda ak som na nieco nezabudol, co som urcite zabudol ale to bude nejaka prkotina.
          • Re: POP3 script 13.06.2008 | 11:14
            trolo   Návštevník
            hmm... tak mam asi daco blbo v konfigu, skusim sa teda na to este raz pozret, dik za radu
    • fetchmail 26.06.2008 | 10:55
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      http://fetchmail.berlios.de/fetchmail-man.html#2
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."