problem s routerom

Sekcia: Hardware a Drivery 12.06.2008 | 22:31
Avatar keso89   Používateľ
cawwwte....nie som nejaky odbornik co sa tyka pocitacov tak som prisiel pre radu mam doma 2 pc.... na starom pc mam internet avsak pripojenie k novemu by ma daco stalo.....tak som si kupil wifi kartu asus wl-138g v2....avsak neviem z coho by som na tuto kartu mal prijmat signal.......na starom pc mam modem od t-comu microcom adsl usb ad2622....kamarat mi hovoril ze by som si mal dokupit router avsak nemam ani ponatie ako sa k modemu pripaja.....ak sa mi vlastne k tomuto typu modemu bude dat nejako pripojit ....prosim o radu...
    • Re: problem s routerom 12.06.2008 | 22:42
      --   Návštevník
      osobitny router nie je nutny. ak mas na jednom pocitaci pripojenie tak ho mozes zdielat cez neho na druhy. ked to chces cez wifi tak musis mat na oboch wifi karty. po sprevadzkovani wifi spojenia medzi tymi dvoma pc nastavis zdielanie pripojenia: http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/13/index.html
    • Re: problem s routerom 12.06.2008 | 22:44
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Najlepšie by si urobil, keby si si kúpil router s adsl modemom. T-COM tiež taký dáva ale ak si ho nezoberiaš bez netu je u nich hrozne drahý, takže treba pozrieť niečo v normálnom obchode. Napríklad niečo takéto http://progma.ekatalog.biz/zbozi/well-pti-8505-adsl-router-4x-eth-annex-b/detail.aspx?p=z:91171 . Ak chceš aj wifi, pozri niečo čo má aj wifi.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: problem s routerom 13.06.2008 | 13:54
      ---   Návštevník
      alebo edimax , ten ma tusim v sebe linux.
      Jedno si ale treba uvedomit ,ked si kupis router v beznom obchode, moze sa kludne stat ze nebude kompatibilny s dslamom, ked sa monopolu nahodou uraci robit zase nejake zmeny v nastaveniach a tebe zostane cakat na novy FW, pripadne ti to bude padat.( padaju asi aj tie akoze "cerfifikovane", takze zaruku naozaj nedostanes od nikoho, akurat pomoze reklamacia).
      Tusim ten well 8505 je priklad toho ako to nejaky cas u nas neslo az kym nevydali pre SK novy FW.
      • Re: problem s routerom 14.06.2008 | 20:07
        Avatar keso89   Používateľ
        dnes som si zakupil adslo router s modemom....avsak som na net prisiel neskôr....a pravdepodobne na truc.
      • Re: problem s routerom 14.06.2008 | 20:09
        Avatar keso89   Používateľ
        dnes som si zakupil adslo router s modemom....avsak som na net prisiel neskôr....a pravdepodobne na truc som si kupil ten well pti-8505g ktory si spominal....snazil som sa to nejako nainstalovat avsak mi na routri nesvieti nejaky led dioda s nazvom PPP....neviete mi poradit co mam robit???
      • Re: problem s routerom 14.06.2008 | 20:18
        Avatar keso89   Používateľ
        chcel by som sa spytat co je vlastne ten fw co si o nom cely cas hovoril....no chcem dodat este ze instalacia mi isla cely cas v pohode az ked doslo k faze ked sa bolo treba pripojit na net....a nemam ani potuchy co mam teraz spravit....
        • Re: problem s routerom 18.11.2008 | 20:44
          tasman   Návštevník
          To keso89: ja mam ten isty problem doma mam novz router a prd z neho asi vyhodene 2 litre kua
    • Re: problem s routerom 13.06.2008 | 16:49
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      TU mas celkom lacne smerovace, ale budes mat trouble lebo ad2622 je usb modem a k smerovacu treba zapojit LAN modem, T-com taky ponuka (GLITEL alebo tak dajako) za body sa da kupit s doplatkom 300Sk + investicia 1000Sk za smerovac + wifi zariadenia pre vsetky PC ktore budes chciet pripojit = dokopy do 2000 Sk mas kompletnu domacu siet pre 3 kompy

      potom by uz nemal byt velky problem to spravit lebo modem od t-comu je kompatibilny (aj ked poruchovy - uz 2 krat som ho reklamoval) ale vsetko funguje ako ma staci ho sietovym kablom zapojit k smerovacu a nastavit smerovac
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: problem s routerom 13.06.2008 | 17:00
        --   Návštevník
        OT: konecne po dlhom case vidim niekoho ako pouziva namiesto slova router slovenske slovo smerovac
        • Re: problem s routerom 13.06.2008 | 17:25
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          nemam rad poanglictovanie a pouzivanie anglickych slov a vyrazov ked existuje slovenska alternativa
          pritom anglicky hovorim plynule a mam rad ten jazyk ale nemusim ho pliest vsade

          NA SLOVENSKU PO SLOVENSKY
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: problem s routerom 13.06.2008 | 18:15
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            Everything is proceeding as I have foreseen.
          • Re: problem s routerom 13.06.2008 | 19:23
            Meno   Návštevník
            tak to ta lutujem, smerovac je UBOHY preklad rovnako ako akykolvek iny preklad technickych veci do 'slovenciny'... slovencina je chudobny jazyk pre 'sedlakov' - povodne polnohospodarov - takze akekolvek snahy o nejake pseudo rozsirovanie jazyku o nejaku kulturu su minimalne ubohe, bo jazyk na to stavany nebol... treba si len uvedomit ze slovencina nie je jazyk vyspely a cim skor 'presmerovat' na nieco pouzitelne, hawgh :-P
            • Re: problem s routerom 13.06.2008 | 20:17
              --   Návštevník
              smerovac je DOST VYSTIZNY preklad povodneho pojmu router. chces azda tvrdit ze anglictina nie je jazyk povodne pre polnohospodarov? neviem, mozno mas informacie ze v anglicku uz niekolko storoci ziju iba programatori, vyrobcovia hardveru, tvorcovia pocitacovych hier... treba si uvedomit ze tvoje vedomosti neboli stavane na pochopenie tejto problematiky takze by si sa mal presmerovat do nejakeho skolskeho zariadenia. kedze vyzera ze chces vyprovokovat flame tak ti oznamujem ze na ziadne dalsie tvoje vyroky tu v ziadnom pripade nebudem reagovat.
            • Re: problem s routerom 14.06.2008 | 00:18
              jajo   Návštevník
              Myslím že ste dvaja hehehe ?!
              V chudobnej angličtine je napr. zaužívaný univerzálny názov " product ". U nás takýto výraz znamená jednoducho " oné ".
              Lenže, u nás výraz " oné " používajú ľudia - väčšinou absolventi pomocnej školy / v amerike sa to volá tuším " policajná akadémia , alebo škola sedlákov ?" /.
              Vyjadrovať sa v hádankách, napr. používať slovíčko " product " , ktoré môže znamenať všeličo - od ihly až po hovno je pre blbých veľmi zaujímavé a cítia sa strašne dôležitý. Pre vzdelanejších je tento spôsob vyjadrovania veľmi úbohý, lacný a chudobný.
              Skús si nalistovať v dobrom slovníku trebárs anglické slovíčko " shell " a uvedomíš si / ak to vôbec pochopíš / aký je náš jazyk pestrý, bohatý na slovotvorbu a pomenovanie každého pojmu, predmetu, stavu, pocitu,... .
              S poľutovaním
              Jozef



            • Re: problem s routerom 18.11.2008 | 22:05
              l_barbarossa   Návštevník
              priznaj sa! ze tebe vadi slovo smerovac pre jeho koren?
              pre teba, teda, zovime ho ... "ďeľinka".

              (D-LINK prototype)
              • Re: problem s routerom 18.11.2008 | 22:10
                l_barbarossa   Návštevník
                a wifi router -> bársdelinka, bárdelinka, bordelinka
    • Re: problem s routerom 13.06.2008 | 21:49
      ~~~   Návštevník
      Doporučujem ASUS WL-600g ADSL WiFi router, alebo pozrieť na dobre spracovanú stránku
      http://www.joyce.cz/c/pruvodce/porovnavaci-tabulka-adsl-a.htm

      http://www.joyce.cz/c/adsl-zarizeni/asus-wl-600g-adsl-wifi-router-4x-eth-54-mb-s-annex-b-vc-splitteru.htm

      http://www.joyce.cz/c/co-je-wifi/wifi-slovnicek-pojmu.htm