malinkata anketa

Sekcia: Komunita 15.06.2008 | 15:35
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
anketa na taku ubuntovitu temu... zaujalo ma par otazok a som zvedavy na vase odpovede. hadam sa spolu zasmejeme.

1) oddaluje sa podla vas ubuntu od debianu?
2) povazujete kubuntu (kde 3.5) a xubuntu za samostatne distribucie? do akej miery?
3) povazujete za dobry napad, dat na ubuntu medium aj niektolko windows programov? napriklad firefox?
4) ak by ste mohli rozhodnut, ake windows programy by boli na mediach, ktore by ste tam radi videli?
4a - abiword
4b - firefox
4c - gimp
4d - md5summer
4e - burnerxp (alebo nieco tomu podobne)
4f - ine (napriklad?)
5) shipit momentalne poskytuje 1 CD, kedysi ich posielalo 10. aky je podla vas dovod tohoto javu?
6) zasluzilo by si xubuntu shipit program?
7) povazujete styl prekladania aplikacii v ubuntu (lauchpad) za vhodny?
8) a posledna otazka. zasluzilo by si niektore dalsie prostredie oficialne vydanie? napriklad fluxbox, lxde, windowmaker atd?
    • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 15:50
      ja   Návštevník
      Hoferek najdi si konecne babu aby si mal do coho pichnut a nepridaval sem jednu blbost za druhou.
      • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 15:52
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        "ja" ak sa nechces zapajat tak sa nemusis. napisal som otazky ktore sa mi hodia k praci a hadam nie len mne. a je to od teba kus neslusne ked oslovujes ludi priezviskom a nie si ochotny sam pouzit normalne meno. "ja" moze byt hocikto.
        • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 16:06
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          co mas proti priezvisku? ja som najlepsieho kamosa, spoluziaka na strednej 4 roky volal priezviskom. nie preto, ze by som nevedel jehomeno, ale proste mi to tak pasovalo. nejako mi neslo z ust slovo "martin", ked som ho videl :-)
          • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 16:07
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tak ale to moje... to je take... komplikovane :) keby som sa volal dezider Von Baklazan, tak by to bolo ine :)
            • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 16:11
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
              preco? co je na nom komplikovane? hoferek toto, hoferek tamto.. ide to prirodzene z prstov :-)
        • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 16:16
          ja II.   Návštevník
          a rovnako hocikto sa moze zaregistrovat ako "stano hoferek" vypovedna hodnota nickov na internetovych portaloch je nulova!
        • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 16:19
          ja   Návštevník
          ak sa ti napr. prve dve otazky hodia k praci ,tak mi z toho vychadza len jedine ze si jehovista ,ktory musi za kazdu cenu obtazovat stupiditami
          • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 16:25
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            jehovista? no dovol? som ortodoxny neveriaci. kazda z tych otazok ma svoje logicke opodstatnenie
            • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 16:33
              ja   Návštevník
              v inej diskusii si zacal o politike a historii, aj to patri k tvojej jehovistickej praci? Ked mas ambicie, tak chod studovat filozofiu a kludne aj politicke vedy, ale nezatazuj toto forum stupiditami tvojho formatu
    • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 15:52
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      1. nie
      2. ano
      3. nie
      4. vid odpoved 3
      5. 9 z 10 CD skoncilo v kosi
      6. neviem, stahujem, nenechavam si posielat - musi sa vyjadrit niekto, komu to prospeje
      7. nie
      8. windowmaker, afterstep, fvwm-crystal
    • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 16:10
      open source   Návštevník
      1) ano
      2) nie!
      3) nie - bude viac miesta na linux programy!
      4) f - ziadne
      5) zneuzivanie
      6) ano
      7) skor nie
      8) nie!!! mame predsa apt na ich doinstalovanie!
    • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 17:07
      matt   Návštevník
      1. nie
      2. nie
      3. nie, uplna hlupost
      4. nepotrebujem okna
      5. neviem
      6. nie
      7. podla chuti
      8. dobra otazka, entlightenment a xfce by bol ok
    • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 17:45
      still   Návštevník
      1) je to linux, ale s debianom to ma spolocny uz len zaklad, takze nie, neoddaluje, ale uz sa davno vzdialil ;-)
      2) vzhladom na to, ze maju spolocne repozitare, tak nie (stacil by jeden spolocny instalator, kde si vyberies, ci chces GNOME, KDE, XFCE... a mas vsetko na jedno CD/DVD)
      3) aby ludia vyskusali programy, ktore pravdepodobne budu pouzivat, uz na windowse a tak po prechode velmi "netrpeli", takze ano, dobry napad
      4) abiword/openoffice, firefox+thunderbird, gimp, deluge, mplayer/vlc
      5) financie (+ ludia o ubuntu uz co to vedia, tak netreba prehnanu kampan)
      6) spolocny instalator by si zasluzil shipit program ;-)
      7) nie
      8) zatial nie, neskor mozno Enlightenment
      • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 17:50
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ta trojka... nezabralo by to trochu vela miesta na mediu s linuxovou distribuciou? :)
        • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 17:56
          --   Návštevník
          k podpore open source programov pre windows je podla mna vhodnejsie pouzit nieco ako opendisc a nie zaberat takymito programami miesto na instalacnom disku linuxu. ked si niekto nainstaluje linux tak su mu tie programy nanic a ked ma windows tak existuje veeelmi velka pravdepodobnost ze tie programy aj tak uz nainstalovane ma. na cd s linuxom jendoducho nepatria. ako by sa microsoftu pacilo keby na windows instalacnom cd boli programy pre linux?
          • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 17:57
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            podla mna na linuxove CD takej znamej distribucie patria programy pre windows - no trosku ina zmeska.

            urcite by malo byt nieco na napalovanie a nieco na poratanie md5 suctu. obidvoje som teraz daval do greenie. ostatne programy su podla mna dobre, no kedze nei je nejako moc miesta, tak to s nimi netreba prehanat
            • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 18:10
              still   Návštevník
              md5 aj tak vacsina ludi nepozna, takze ten program asi ani nebudu vediet pouzit ;-)
          • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 18:04
            still   Návštevník
            tak v tom pripade by bolo dobre posielat v shipit-e aj ten opendisc ;-)
            Na instalacne cd s Linuxom je dost odveci davat hocijake programy pre iny system/distribuciu.. ale ak chces ludom ukazat, ze existuju aj ine a to kvalitne (vo vela pripadoch kvalitnejsie) programy, ktore je mozne mat zadarmo a legalne (pripadne aj so zdrojakom), tak je to dobra vec, ale take cd by som uz neoznacoval ako instalacne, ale skor propagacne (s moznostou instalacie)..

            a stanovi.. na CD by to mozno bol problem, ale verim, ze bez toho OpenOffice-u by sa to tam dalo nejak napratat :-) a OpenOffice potom asi az na DVD, kde by toho samozrejme mohlo ist omnoho viac. ;-)
            • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 20:14
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              a co keby sme my tu na slovensku urobili nejake to open cd? :)
              • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 20:40
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                slotanux, slotanux..
                • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 21:20
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  alebo rovno GNU/Halusky :)

                  a potom aj halusky bryndza edition :)
                  • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 22:40
                    still   Návštevník
                    Ak dalsiu verziu Greenieho (ozaj muzsky, ci zensky rod? ;-) nazves Halusky, alebo Bryndza edition, mas u mna pivo + zaistenu propagaciu u dalsich ludi ;-) a ked bude vydarene, tak si ho aj sam objednam a nainstalujem :-)
                    • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 23:41
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      no a pre cechov bude vepro knedlo zelo :D

                      greenie ako osoba - zensky
                      greenie ako system - muzsky
                      greenie ako cd/dvd - stredny

                      teda riadny bordel :D
                      • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 23:49
                        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                        a paprikáš edíció nebude?
              • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 21:20
                --   Návštevník
                nikto ti nebrani. mnohi ludia by sa mozno potesili. ale musel by si ho trocha propagovat na inych portaloch kedze tu ludia pouzivajuci windows nechodia. ako bonus by sa k nemu mohlo prikladat greenie.
                • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 23:20
                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                  nechodia? a ja som nikto? :-)
                  • Re: malinkata anketa 16.06.2008 | 00:07
                    --   Návštevník
                    > a ja som nikto?

                    ano :-D
                    • Re: malinkata anketa 16.06.2008 | 00:20
                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                      vrrr :-(
                    • Re: malinkata anketa 16.06.2008 | 00:33
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      hmmm windows user... vidim ho... uz bude moj :D uz uz sa bude nahadzovat niektora particia na ext3 :)
                      • Re: malinkata anketa 16.06.2008 | 00:37
                        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                        ved pockaj, ked ti sformatnem /home :-) a budem zly, naformatujem ho na FAT16.
                        • Re: malinkata anketa 16.06.2008 | 00:42
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          fat16? tak za to by som Ti dal dozivotie... a k tomu vykastrovanie, odpilenie usi, vytrhnutie jazyka a klystir (som zvedavy ako sa to pise a ci som to napisal aspon trochu dobre) budes mat 10x denne :)
              • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 21:29
                Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
                openDVD už existuje...
    • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 18:21
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      1 - odďaľuje sa, ale hlavne naraz inštaluje aj zbytočnosti a spomaľuje sa odozva systému
      2 - ani nie, ale čo do použiteľnosti, tak väčšinou sú pár verzií pozadu oproti ubuntu
      3 - určite by nebolo dobré, keby to podobne robila väčšina distribúcií, radšej nejaká iná cesta
      4 - ...
      5 - väčšina médií sa nevyužívala
      6 - ak by sa stalo ešte o trochu populárnejšie, tak áno
      7 - ...
      8 - ani nie...
    • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 19:23
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      1) ano, co je dobre, naco by boli dva debiany?
      2) nie
      3) naco? ved mame firefox pre linux. Kto chce, ten si stiahne aj win verziu.
      4) ziadne - viac linuxovych aplikacii
      5) netusim, nezajem, ked chcem cd ubuntu, tak ho mam do 10minut stiahnute
      6) neviem posudit
      7) povazujem ho za velmi nepresny kedze sa do prekladania mohol zapojit ktokolvek, aj ked uz boli podniknute protiopatrenia
      8) radsej spravit jedno DVD ofic. vydanie, kde sa bude dat vybrat pri instalacii prostredie z vicerych moznosti, alebo nieco na sposob netinstall cd z debianu
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: malinkata anketa 15.06.2008 | 23:49
      WlaSaTy   Návštevník
      6) zasluzilo by si xubuntu shipit program?

      Ano, kam mamposlat 100Sk?
      • Re: malinkata anketa 16.06.2008 | 00:32
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no mozes napriklad mne :)
        • Re: malinkata anketa 16.06.2008 | 00:36
          WlaSaTy   Návštevník
          Presne na to som narazal. Skus si pozriet co vsetko robi canonical a uvidis ci si tych 100 minci zasluzis. Este stale po nich chces nieco?
    • Re: malinkata anketa 26.06.2008 | 02:40
      Avatar Plado ubuntu  Používateľ
      Neprecital som si vsetky odpovede, tak sry, ak niekoho budem opakovat... zatial vyjadrim svoj nazor:
      1. ano aj ked chvalabohu nie uplne (dufam, ze na .deb baliky nevymeni za .rpm ;) )
      2. kubuntu som pouzival max 3 tizdne a xubuntu asi 2 dni, tak radsej neodpoviem
      3. Nie. Suhlasim s tim, ze by bolo vhodne sirit linux aplikacia aj pre windows userov, ale obmedzovat koli tomu linux.... nezda sa mi to spravny napad. Rozsirenie programov ktore so spomenul v stvrtom bode medzi windowserov by sidce mnohym ulahcilo prechod, ale ak sa niekto rozhodne prejst na linux, tak prvy dojem moze dost zavazit - nech tam ma toho po naintalovani co najviac ;)
      4. -
      5. nemam predstavu. shipit som doteraz nevyuzil.
      6. urcite
      a posledna (agent question ;))preco nie?

      A este ras sa za svoju lenivost neprecitat si vsetky komenty ospravedlnujem, ale mal som nutkanie odpovedat. (dosiel som po prve seriozne odpovede v kotrych sa nenadava, tak ak opakujem cudzi nazor - nieje to umyselne)
    • Re: malinkata anketa 26.06.2008 | 09:43
      Extrem   Návštevník
      1.Nie
      2.NIE!
      3.NIE!
      4.Ziaden!
      5.Pubertaci to zneuzivali.
      6.Nie
      7.Ano
      8.Naco?