prikaz na siet

Sekcia: Konfigurácia 17.06.2008 | 12:55
cvaldo   Návštevník
Caute

neviete mi poradit prikaz aky treba zadat ked sa cez konzolu chcem dostat na pocitac ktory je na sieti???? Alebo aj priecinok v ktorom sa to nachadza.

vopred dik

distribucia Ubuntu 7.10
    • Re: prikaz na siet 17.06.2008 | 13:03
      Avatar jur0 FreeBSD  Používateľ
      ssh?
      • Re: prikaz na siet 17.06.2008 | 13:39
        cvaldo   Návštevník
        cau a nemozes sem hodit celu cestu

        dik
        • Re: prikaz na siet 17.06.2008 | 14:13
          WlaSaTy   Návštevník
          man ssh.
          skus definovat tvoju poziadavku presnejsie, sietovych diskov je vela (smb/cifs pre nativne dielanie s WirNT, nfs/... pre unix like OS. A tak isto moznosti vzdialenej prace (po prihlaseni) je vela, napriklad ssh, vnc, ...
          • Re: prikaz na siet 18.06.2008 | 20:18
            cvaldo   Návštevník
            Takze mne ide o to mam na sieti dany externy disk ktory bezi pod sambou.
            1, chcel by som sa nan dostat konzolou ale neviem prikaz
            2. chcel by som tak isto si cez prehravac pustit film, hudbu
            s tohoto externeho disku ale neviem do akeho priecinku mam ist a ked by som sa nan dokazal pripojit
            • Re: prikaz na siet 18.06.2008 | 23:11
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Použi fusesmb (použitie fusesmb priecinok_kam_sa_ma_pripojit_siet). V danom priečinku budeš mať priečinky so skupinami v nich jednotlivé počítače a v nich zdieľané adresáre.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: prikaz na siet 22.06.2008 | 01:09
                cvaldo   Návštevník
                Ok ja som to nainstaloval ale neviem s tym dalej ako to pripojit aby to fungovalo co za prikaz mam pouzit????
                • Re: prikaz na siet 22.06.2008 | 21:30
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  A nenapísal som ti tam použitie?
                  No nič
                  1. Vytvor si priečinok v domovskom adresári. Trebárs priečinok s názvom siet. (cd ~ - prejdeš do domovského priešinku. mkdir siet - vytvoríš priečinok).
                  2. použiješ príkaz fusesmb ~/siet 3. pre odpojenie použiješ fusermount -u ~/siet
                  Po pripojení sa ti objaví na ploche nový disk (to je celá sieť).
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: prikaz na siet 19.06.2008 | 15:38
              Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
              smbmount/smbmnt