nestartuje mi komp

Sekcia: Hardware a Drivery 21.06.2008 | 19:58
Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
Vsetko islo v poriadku a dnes som menil chladic na grafike. A uz mi nejde komp. Zapne sa, vsetko naoko v pohode,chladic sa kruti a dokonca aj svieti:) Ale na monitor nic nenabehne. Ale monitor je v pohode,skusal som ho na inom kompe. Mne to pripada ze skratka po starte sa nezacne vrtiet HDD,lebo aj kontrolka len chvilku posvieti a potom uz nic. Skusal som aj nechat chvilku bezat a ani reprakmi sa mi neozval zvuk startu OS.Tak neviem,na tu grafiku mi to nesedi. Neviete mi prosi mniekto poradit???
    • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 20:12
      Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
      Pokial sa ti uplne nic nezobrazi na monitore tak by som to typoval na tu grafiku.
      zrezo@jabbim.sk
      • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 20:25
        Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
        no zobrazi sa akurat hlaska ze "no signal input"
        ale nechapem co s tou grafikou,ked slapala v pohode
        • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 20:45
          Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
          a este ten komp ani vobec nedava take zvuky ako ked startuje. je skoro uplne ticho
          • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 20:49
            Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
            no bez grafiki sa vobec nedostane dalej ... sa mi zda ze ako prve kontroluje grafiku (opravte ma ak sa mylim :-) ) .... cize bez grafiki sa nespusti ... aspon tak to bolo ked sme to skusali dakedy davno s kamosom na takej sumke
            zrezo@jabbim.sk
        • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 20:47
          Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
          mas ju dobre dotlacenu v zbernici, alebo skontrolovat kabel (sice to asi nie kedze montor u kamosa siel ako si pisal), pokial mas napajanu kartu nie cez zbernicu tak ci tam to mas good zapojene atd ... moze to byt uplna prkotina alebo nie ... treba sa s tym pohrat a poskusat
          zrezo@jabbim.sk
        • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 20:47
          WlaSaTy   Návštevník
          To znamena ze monitor nedostal signal z pocitaca cez graficku kartu. Bud mas zalomeny kabel, povytiahnutu graficku kartu alebo...
          • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 20:53
            Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
            uz som skusal vsetko mozne. som presvedceny o tom ze grafiku mam v zbernici dobre a kabel nie je zlomeny kedze to islo na druhom PC. jediny rozdiel oproti predchadzajucemu chladicu je v tom,ze tento nie je napajany z grafiky ale priamo z maticnej. ale nechapem ako by to mohlo ovplyvnit funkcnost grafiky,ked chladic ide. a grafika je napajana cez zbernicu,teda ina moznost tam nie je
            • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 20:58
              skywaker   Návštevník
              ja sa opytam po urcitom cas sa ti kompik vypne? ak hej chyba je v odpalenom procaku aj ked sa chladic na procaku moze tocit... ono ak odysiel procak tak tiez grafika nic nezobrazuje.
              • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 21:06
                Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
                neskusal som to. po chvilke som ho vzdy vypol sam. vyskusam ho nechat bezat,co to povie
              • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 21:07
                Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
                on menil chladic na grafike ... takze skor je mozne ze odpalil grafiku ... teda pokial si nemyslel procak na grafike a ja som ta len zle pochopil ... a hej chladic na grafike sa bude tocit lebo je externe napajany
                zrezo@jabbim.sk
                • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 21:43
                  kekso   Návštevník
                  asi by som pocuval pipnutia BIOSu pri startupe. on by mal presne zistit, co sa deje. mne sa najcastejsie stava, ze pri bastleni v kompe povytiahnem nechtiac RAMku a potom to nejde...
            • Re: nestartuje mi komp 21.06.2008 | 22:48
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              A čo ak si grafika sama kontroluje otáčky chladiča. A tým, že ho nemá (lebo na konektore kde by mal byť nie je nič zapojené), tak proste sa grafika nezapne. Aj keď BIOS by pípal, že nemá grafiku zrejme.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: nestartuje mi komp 22.06.2008 | 01:44
                Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
                pruser je ze ja mne nic nepipa ani nikdy nepipalo.bud nemam zapojeny bzuciak alebo to mam v biose vypnute, co bez monitora asi nezistim...
                • Re: nestartuje mi komp 22.06.2008 | 11:21
                  Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
                  inak ked si ches byt isty, ze je to v grafike tak vyskusaj tam dat inu
                  zrezo@jabbim.sk
              • Re: nestartuje mi komp 22.06.2008 | 11:45
                Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                Mozno by stalo za pokus tam chladic pripojit (stary nechat, len pripojit kabel od stareho chladica) -- teda nech si grafika mysli, ze ma chladic, ci to potom bude fungovat.
                Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                • Re: nestartuje mi komp 24.06.2008 | 17:27
                  Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
                  Tak dnes som s nim behol do servisu a bola velmo vtipna situacia. Chlapik zapojil a frcal bez problemov..