Gentoo instalacia

Sekcia: Ostatné 25.06.2005 | 14:08
geno   Návštevník
Cafko. Pri instalacii gentoo (po bootstrape) som dal emerge --emptytree system a ked som dosiel o par hodin, bola tam vypisana chyba openssl balicka. Kompilujem od nuly. Cim to moze byt ? Vdaka
    • Re: Gentoo instalacia 24.06.2005 | 19:48
      m0d0r   Návštevník
      no za a . v tej instalacii sa da v pohode pokracovat ;) a za b treba napisat konkretny vypis chyby aby sa dalo lepsie pomoct
      • Re: Re: Gentoo instalacia 24.06.2005 | 21:05
        geno   Návštevník
        ja viem, ale som postlacal par priokazov, a som si neuvedomil ze konzola sa tu da posunut iba o par riadkoch. Vypisalo : ERROR dev-libs/openssl-dajakecislo-r1 failed ! Function src compile , line 158, excitcode 1 config failed A pre tym >>Source unpacked << Operating system : i686-whatever-linux2 Youn need Perl5 skusil som emerge este raz, ze ci nepadlo spojenie alebo tak, a nic. Nebude to chybat pri dalsiej instalacii?
        • Re: Re: Re: Gentoo instalacia 24.06.2005 | 21:07
          mika   Návštevník
          mas tam napisane need Perl5 :D
          • Re: Re: Re: Re: Gentoo instalacia 25.06.2005 | 03:57
            geno   Návštevník
            No hej, tebe sa to pekne povie, ale sak ked mi to vypluje pri instalacii systemu? Sak to je uplna blbost! Tak co mam vcil robit ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo instalacia 25.06.2005 | 09:43
              m0d0r   Návštevník
              tak to mas but zly ebuild ;) openssh ;) alebo si neico nenastavil dobre podla gentoo handbook ale pokial sem nedas cely vypis ;) tak ti nepomozeme ;).
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo instalacia 25.06.2005 | 11:31
                geno   Návštevník
                Tak jedine som mohol nieco nedat do USE v make.conf . Inak som nemohol nastavit nic zle. Sak jedine co som nastavoval predtym boli filesystemy a typ procesora. A cely vypis sem dam asi tazko, to by som ho prepisoval do vecera... Jedine ak by som znova pustal kompilaciu. Ale sak instalujem z netu a vsetko mam cerstvo stiahnute, tak neviem preco... Mozem dat kompilovat jadro a tak a normalne instalaciu dokoncit, ci musimi odznovu? A este jedna vec, do make.conf pridavam USE naviac, zaklad berie z make.defauls? Ci mi treba prepisat kompletny make defaults a pridat vlastne?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo instalacia 25.06.2005 | 11:47
                geno   Návštevník
                Hmm. Pozeral som na emerge.log a tam to padlo pri tom openssl. To bol 24 ebuild z 92, tak asi z instalacie nic :) Tam to skoncilo na kompilovani, asi bude zly balicek. Updatovat strom a skusit tak ci vyskusat nanovo? (Aby mi potom neostal bordel v systeme ) A V make.conf som dal: CFLAGS: -O3 -mcpu=athlon-xp -pipe -fomit-frame-pointer MAKEOPTS: -j2 CHOST i686-pc-linux-gnu SYNC - europsky gentoo server USE par veci ako java,3dnow -gnome samba a tak
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo instalacia 25.06.2005 | 12:13
                  m0d0r   Návštevník
                  skor by som skusil nainstalovat inu verziu ;) i ked kompilovanie niekedy pada ked nemas spravnu vec v USE ale to su ojedinele pripady. Ale najskor skus nainstalovat inu verziu mozno to pojde ;) ============================================== takze openssh je v /usr/poratge/net-misc/openssh/ ============================================== skus dat nainstalovat openssh(emerge net-misc/openssh) a ak to nainstaluje tak daj pokracovat snad to pojde.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo instalacia 25.06.2005 | 12:22
                    geno   Návštevník
                    To je openssl, ten je v dev-libs . Skusim som ho nainstalovat a potom to pustim odznovu. Ale nepremaze mi to novou kompilaciou? Lebo tym padom nic z toho
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo instala 25.06.2005 | 13:03
                      m0d0r   Návštevník
                      jasne openssl ;) som sa zle pozrel. Pokial viem tak by ti to nemalo ;) ked uz by som tam nezadaval emptytree ;)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo ins 25.06.2005 | 13:13
                        geno   Návštevník
                        Ok, ale idem od zaciatku, aby som tam nemal bordel. A sa aj viac naucim, opakovanie matka mudrosti :D Pocuj, boot mozem mat aj na root particii, do grubu dam len, nech bootuje potom z root particii? Lebo sa mi nechcelo pridavat este aj particiu pre boot
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo 25.06.2005 | 14:01
                          m0d0r   Návštevník
                          jasne ze /boot moze byt priamo v root-e
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ge 25.06.2005 | 14:08
                            geno   Návštevník
                            Fajne. dakujem za pomoc. Hadam sa mi to nejak podari :) Hlavne to bude tazke s modulmi a ati drivermi. Ked mi ovsem skompiluje system :)