Graficka karta VIA Technologies, Inc. K8M890 [Chrome9] Integrated Video (rev 11)

Sekcia: Hardware a Drivery 27.06.2008 | 23:32
Avatar marowit Arch Linux  Používateľ
Ahoj vsetci

Urcite ste poculi o PC za 1SKK od t-comu. A tiez ako na takom hardveri bezi OS Vista ( strasne ). Po tom ako som tam hodil bratrancovi Arch s Kdemod je to rapidne lepsie ( vraj aj krajsie, ma 12r a sesternica 15 co je idealny vek na ucenie ). Jediny problem mam z rozbehanim grafiky ktora sa hlasi ako 01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. K8M890 [Chrome9] Integrated Video (rev 11) . Zatial som to vyriesil cez VESU ale nebolo by zle poriesit to tak aky tam bezal CS1.6 cez wine. Aky ovladac pouzivate na podobny typ grafiky resp. ako ste ho nakonfigurovali.

Vdaka
Cesta späť je nemožná ,napred sa ísť musí. Ľudovít Velislav Štúr
    • Re: Graficka karta VIA Technologies, Inc. K8M890 [Chrome9] Integrated Video (rev 11) 04.07.2008 | 19:35
      WlaSaTy   Návštevník
      Malo kto z nas ma grafiku od via, ale z ovladacov su k dispozicii neakcelerovane vesa, openchrome a vyrobca pomaly zacina riesit aj linuxovy portal. Takze by som odporucil vyskusat bud ovladace od vyrobcu alebo openchrome. Hadam nebudes mat smolu a pojde to :-)