mandriva vs antilinuxovy notebook

Sekcia: Ostatné 29.06.2008 | 23:26
Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
Zdravim mam notebook hp 6715s a rad by som na neho dal linux ale nejako sa nedari. Jedine distro co sa mi podarilo zatial nainstalovat je mandriva. Lenze ide strasne pomaly a asi tak po 5 min prace zamrzne. Nemate niekto podobnu skusenost s notebookom, alebo poradte nieco ine ale malo by to byt nieco jednoduchsie.
    • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 29.06.2008 | 23:44
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Mam tento notebook a ja som s nim nemal ziadne problemy. Nepojde o nejaky chybny kus?
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 30.06.2008 | 00:18
        Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
        No neviem , myslim ze by nie pod windowsom ide dobre.
    • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 30.06.2008 | 14:52
      eM   Návštevník
      zkuste projet memtestem pameti (u live distribuci je tato volba jako jedna z nabidky pri bootu z CD)

      PS: neni zaneradeny vetracek? ... treba liny ten book vic zatezuji, vice hreje a tedy driv vytuhne. Btw. zkuste PCLinuxOS, je hardwarove mene narocny, nez Mandriva (aka "frci rychleji")
      • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 30.06.2008 | 15:29
        Rasťo   Návštevník
        Mne v Mandrive 2008.1 One pomohlo prestavit politiku CPU z nastavenej moznosti -dynamicky na vykon.
        Ikonka zastrcky v pravo dole. Notasu sa nepacilo podtaktovanie procesoru /mrzol/ ktore je nastavene na setrenie energie.
        • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 01.07.2008 | 21:17
          Avatar Vladimir Koval Debian  Používateľ
          No mal tu mandrivu som mal parkrat spustenu nic som nekonfiguroval a odrazu mrzne uz pri starte .... Skusam teraz slackware X som este merozbehal ale tak ci tak ide pomaly, zacinam mat pochybonsti funkcnosti ... Neexistuje nejaky programik na otestovanie hardveru ??
          • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 01.07.2008 | 21:26
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Mozes vyskusat live cd Stress Linux, ktore obsahuje viacero nastrojov na testovanie, od memtestu az po stress. Ale ktovie, ci pojde, ked ostatne distribucie maju problemy. Ale skusit mozes.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 21.08.2008 | 15:51
      Azalix   Návštevník
      tak takyto problem mam aj ja. Jedine Mandriva a tak isto po chvilke vytuhne. Katastrofa, uz som vyskusal X distribucii, ale jedine Mandriva sa aspon nainstalovala :(
      Neporadi nikto?
      • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 21.08.2008 | 16:11
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        A robi to aj s najnovsim jadrom?
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 21.08.2008 | 20:31
          Azalix   Návštevník
          najnovsie jadro som dokazal maximalne nainstalovat, vsetko prebehlo v poriadku, ale pri nabiehani systemu sa vzdy vyskytol problem. Skusal som rozne druhy instalacii a stale to iste.
          • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 22.08.2008 | 00:26
            Azalix   Návštevník
            doplnene neskor: teraz skusal nainstalovat pclinuxos 2007-1 nacitanie live cd prebiehalo dobre az do chvile kedy mal nabehnut desktop, skratka zostala cierna obrazovka a finito. Tento notebook je snad zacarovany :( (HP compaq6715s)
            • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 30.08.2008 | 18:41
              Avatar chaser Debian  Používateľ
              Noo aj kamosovi to robilo, on mal notebook ASUS a ked odpojil vsetky USB zariadenia ( myska ...) tak mu to nabehlo v pohode. Skus poodpajat vsetko co frci pod USB aspon pri instalacii a snaz sa fungovat aspon na touchpade a mozno sa ti to podari, potom napis ako si skoncil ;)
      • Re: mandriva vs antilinuxovy notebook 30.08.2008 | 20:42
        Avatar jozo_s   Používateľ
        ja by som poradil flash biosu, ja mam 6710s a u mna bol windows nestabilny ... potom sa to vyriesilo, ale potom som dal linux a MS posiel ... :)
        taze mozte skusit