Thin client

Sekcia: Hardware a Drivery 05.07.2008 | 20:06
Thin   Návštevník
Ahojte. Doma som nasiel 4kusy tenkych klientov..
Via C3 CPU mit 500 MHz, 128 MB RAM, 32 MB Flash

-Schnittstellen: 4 USB, 2 seriell, 1 parallel, LAN, VGA, 2 PS/2, Audio Line IN/OUT/MIC

-PCI-Slot für WLAN, LWL, ISDN

-Grafikauflösung 1600 x 1200, 85 Hz, 24 Bit

-stabiles Metallgehäuse

-integriertes Netzteil

Dalo by sa s tym nieco robit? Ake distro by som na to nahodil..Keby som ram rozsiril na 512mb?
    • Re: Thin client 05.07.2008 | 21:31
      WlaSaTy   Návštevník
      Tak toto by zaujimalo aj mna. Technologicky je mozne vopchat tam kartu s radicom diskov a pripojit harddisk, predsa len 32Mb ROM je malo naplnohodnotny system, ale otazkou ostane ako ten system nastartovat. Terminaly ako tento zvykli mat miernu ochranu pred znehodnotenim firmware.

      Nechces tie stroje predsa len vyuzit tak ako sa na terminaly slusi a patri? Teda jeden aplikacny server na ktorom budu bezat programy zobrazujuce sa na terminaloch?


      PS.: Za kolko sa da nieco take vyskladnit? Vyzera to pekne a za tych cca 70Eur by som zobral jeden kompletny do zbierky. Len to postovne z nemecka by to asi dost navysilo.
      • Re: Thin client 06.07.2008 | 00:57
        Thin   Návštevník
        Mam 5thinclientov. Stoho jednemu nejde integrovana karta. Ma to jeden PCI a tam strcis pci grafarnu.
        Ma to jeden IDE radic. V ktorom je redukcia na flash kartu na ktorej je ten OS.A jeden slot pre SDRAM.
        Vypada ako klasicky PC s VIA C3 procakom. Ked chces napis na dastin517@gmail.com. A poslem za cenu postovneho jeden thin client.....
        • Re: Thin client 06.07.2008 | 12:29
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          doma moc tenkych klientov nevyuzijes a pc by som z toho nerobil. daj to do nejakej skolky alebo skoly. k tomu potrebujes lepsi pc kde nahodis ltsp-server-standalone, ssh a dhcp server. klient ti pekne nabootuje po sieti a pusti vzdialenu X session... co viac mozes chciet :)
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
          • Re: Thin client 06.07.2008 | 12:40
            WlaSaTy   Návštevník
            Ako kto, niekto to vyuzije. Tie klienty v originalnej konfiguracii nebootuju po sieti.

            Mimochodom su tie stroje kompletne? myslim mys, klavesnica, monitor a samotny stroj od rovnakeho vyrobcu. ak hej, tak mozem ponuknut tych 70Eur za jeden na vykrytie nakladov s upgrade ostavajucich nech sa to vyuzije hoci aj v skole.
            • Re: Thin client 07.07.2008 | 09:33
              Thin   Návštevník
              Stroje nie su kompletne. Iba tenky klient. Nic viac. Pripadne monitory mozem poskytnut. max 3..:D
          • Re: Thin client 07.07.2008 | 09:32
            Thin   Návštevník
            Uz aj nad tym som rozmyslal. Ale v skole uz maju pc. A do skoly sa musim spytat.
            • Re: Thin client 07.07.2008 | 10:05
              Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
              celkom fayn vec

              http://thinstation.sourceforge.net/wiki/index.php/ThIndex
              Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))