Grub instalacia

Sekcia: Konfigurácia 27.06.2005 | 02:11
geno   Návštevník
Zdravim. Nainstaloval som si gentoo. Ale nespravil som si boot partition, /boot mam ulozene na root disku (ext3). Ked dam grub install, vypise mi, ze nemam /boot partition Ako mu povedat, ze boot sa nachadza na root disku? Videl som niekde : grub> root (hd0,4) grub> setup (hd0) grub> quit +Este tam potrebujem dat parameter --no-floppy Mam : sda1 winxp sda5 linux sda7 swap Dakujem za pomoc
    • Re: Grub instalacia 26.06.2005 | 14:00
      Avatar mika gentoo  Používateľ
      skus grub-install --root-directory=/boot /dev/sda a potom si uprav aj /boot/grub/grub.conf aby si mohol bootovat aj do winxp kedze v bios nemozes nastavit aby bootovala urcita particia ale disk
      • Re: Re: Grub instalacia 26.06.2005 | 14:10
        geno   Návštevník
        ee, nejde. Mi napise : Couldn´t find device for /boot/boot : Not found or not a block device
        • Re: Re: Re: Grub instalacia 26.06.2005 | 14:13
          Avatar mika gentoo  Používateľ
          hmm a /etc/fstab mas dobre? potom uz nemusis pridavat riadok pre boot
          • Re: Re: Re: Re: Grub instalacia 26.06.2005 | 14:42
            geno   Návštevník
            Fstab by som mal mat v poriadku. Akurat mam dajak divne cdromku : /dev/cdroms/cdrom0 a v /dev taky subor nieje . POtom mam /dev/sda5 / ext3 noatime 0 1 /dev/sda7 none swap sw 0 0 a este proc a tmpfs.Ja neviem, ale som z toho jelen. Sak to musi ist, suse fungovalo takisto s grubom na root particii. Teraz neviem ci je chyba v konfiguraku alebo v parametroch...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Grub instalacia 26.06.2005 | 14:55
              Avatar mika gentoo  Používateľ
              skus toto grub-install --root-directory=/ /dev/sda a napis mi na icq alo to dopadlo 166784311
      • Re: Re: Grub instalacia 27.06.2005 | 00:10
        geno   Návštevník
        Mam este takyto problem. Ked nabootujem, tak mi najprv vybehnu vypisy grubu, potom naskoci cierna obrazovka, dlhise nic a az tesne pred loginom sa ukazu spravy jadra (asi tak na jednu obrazovku nad loginom- myslim pocet sprav) Cim to moze byt ???? A este ako nastavim v konzole vyssie rozlisenie ? dal som : video=vesafb:mtrr,ywrap 1024x768-32@85 splash=silent a nic, konzola je taka ista.. Vdaka za rady
        • Re: Re: Re: Grub instalacia 27.06.2005 | 00:50
          lukipuki   Návštevník
          Jadro skompiluj s podporou vesa-ng, potom daj emerge splashutils a potom by ti už mohlo fungovať aj to rozlíšenie. Viac nájdeš na http://gentoo-wiki.com/HOWTO_fbsplash
    • Re: Grub instalacia 26.06.2005 | 15:43
      lukipuki   Návštevník
      grub> root (hd0,4) grub> setup (hd0) grub> quit toto zadáš, keď pustíš grub a nie grub-install. Inak tuším funguje aj (hd0,4)/boot .
      • Re: Re: Grub instalacia 26.06.2005 | 15:51
        mika   Návštevník
        hej uz sme sa tam dostali cil ide slavnostny restart takze GL :)
        • Re: Re: Re: Grub instalacia 26.06.2005 | 16:03
          geno   Návštevník
          Takze restart dopadol nanajvis uspesne :) Otvaram sampanske :D
          • Re: Re: Re: Re: Grub instalacia 27.06.2005 | 00:47
            geno   Návštevník
            Mam este takyto problem. Ked nabootujem, tak mi najprv vybehnu vypisy grubu, potom naskoci cierna obrazovka, dlhise nic a az tesne pred loginom sa ukazu spravy jadra (asi tak na jednu obrazovku nad loginom- myslim pocet sprav) Cim to moze byt ???? A este ako nastavim v konzole vyssie rozlisenie ? dal som : video=vesafb:mtrr,ywrap 1024x768-32@85 splash=silent a nic, konzola je taka ista.. Vdaka za rady
            • Re: Re: Re: Re: Re: Grub instalacia 27.06.2005 | 02:11
              lukipuki   Návštevník
              Jadro skompiluj s podporou vesa-ng, potom daj emerge splashutils a potom by ti už mohlo fungovať aj to rozlíšenie. Viac nájdeš na http://gentoo-wiki.com/HOWTO_fbsplash