klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :)

Sekcia: Konfigurácia 11.07.2008 | 18:33
Avatar miker Mandriva Xtreme2  Používateľ
takze mam distro Mandriva Xtreme2
mam nainstalovane graficke prostredie KDE a GNOME

ako defaultne pouzivam KDE a vsetko v nom spravujem, jedneho dna (dnes) mi z nicoho nic prestala ist klavesnica v linuxe KDE) tak si hovorim ze rastartnem PC a pojde, neslo!

tak som prepol Mandrivu na GNOME a tam ide, zaujimave...

este som skusil druhy HDD suse linux aj tam ide klavesnica bez problemov!

hladal som v nastaveniach ci nieje vypnuta alebo co , nic som nenasiel..

prosim o pomoc

myska ide tak v grafike sa mozem hrajkat :)


Dakujem
    • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 11.07.2008 | 20:37
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      Do logov si pozeral?
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 11.07.2008 | 20:46
        Avatar miker Mandriva Xtreme2  Používateľ
        do akych? proste nejde nic pisat :(
        • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 11.07.2008 | 20:56
          --   Návštevník
          odkedy sa z gnome, prripadne z ineho distra nedaju prezerat logy?
          • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 11.07.2008 | 21:52
            Avatar miker Mandriva Xtreme2  Používateľ
            aha, ok, ale s klavesnicou nic nieje! lebo som skusal aj druhu a to iste

            ake logy mas namysli? pls hod sem
            • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 11.07.2008 | 22:58
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Niekam spakuj a uploadni obsah adresarov /var/log a ~/.kde.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 08:18
                Avatar miker Mandriva Xtreme2  Používateľ
                v gnome mi to nejde a to som upravil prava! resp. prava nejdu upravit na chmod 777

                ale zistil som toto

                v KDE, ak klavesu (napr key S) pridrzim dlhsie tak to ide! ale je velmi obtiazne tak pisat alebo nieco robit, neda sa to!

                mozno to pomoze k vyriesenie

                Dik
                • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 10:01
                  --   Návštevník
                  comu chces menit prava? azda pre /var/log? radsej si precitaj nieco o zakladoch linuxu...
                • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 15:00
                  WlaSaTy   Návštevník
                  :v KDE, ak klavesu (napr key S) pridrzim dlhsie tak to ide!

                  Skonttroluj si nastavenie pre zdravotne postihnutych, najme klavesnicu. Myslim ze sa to tu minuly tyzden riesilo.
              • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 09:58
                --   Návštevník
                a este sa treba pozriet napr. aj na subor ~/.xsession-errors
                • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 10:26
                  Avatar miker Mandriva Xtreme2  Používateľ
                  tak v tomto smere som zaciatocnik, este som sa s tym nestretol!

                  ani ~/.xsession-errors tato lokacia nejde zadat
                  • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 10:48
                    --   Návštevník
                    to je logovaci subor...
                    • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 10:54
                      --   Návštevník
                      mozes ho uploadnut napr. na http://pastebin.sk/ ale skopiruj ho po prihlaseni do KDE ale ked nie si prihlaseny v gnome (tj napr z ineho distra alebo z textoveho rozhrania) lebo neviem ci sa nahodou neprepise pri kazdom proihlaseni
                      • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 11:14
                        Avatar miker Mandriva Xtreme2  Používateľ
                        jj tu to mas s KDE

                        http://pastebin.sk/sk/7429/


                        • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 11:28
                          --   Návštevník
                          nic som si tam nevsimol, skus este ostatne logy (napr. vo /var/log - niektore moze prezerat iba root!), najma tykajuce sa xorg apod.

                          skus porozmyslat co si robil tesne predtym ako to prestalo fungovat.
                          • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 11:30
                            --   Návštevník
                            ak nic nepomoze tak skus cistu kde konfiguraciu kde. presun tu staru do zalohy mv ~/.kde ~/.kde-zaloha a po prihlaseni sa ti vytvori nova
                            • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 11:42
                              Avatar miker Mandriva Xtreme2  Používateľ
                              Mas moj obdiv :)

                              dakujem :-*

                              pomohlo to zalohovanie (novo-vytvorenie)

                              THXXXXXX
                              • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 12:09
                                Avatar miker Mandriva Xtreme2  Používateľ
                                teras mi to ale zrusilo propierne ovladace ku VGA, ako ich obnovim? :)
                                • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 12.07.2008 | 13:37
                                  --   Návštevník
                                  otvor novu temu s touto otazkou. ja proprietarne ovladace nepouzivam.
                                • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 13.07.2008 | 01:54
                                  l_barbarossa   Návštevník
                                  1. skutocne si myslim, ze si sa mal zaoberat moznostou, ktoru ti poradil WlaSaTy
                                  2. drivery mas podla mna nezmenene, jedine nemas sedenie v 3D. Skus si 3D nastavit znova v Ovladacom centre. Alebo terajsie ~/.kde premiestni do ~/.kde-zaloha_2, a stare ~/.kde-zaloha presun do ~/.kde a vrat sa k bodu 1.
    • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 13.07.2008 | 15:32
      fantomas   Návštevník
      pokial klavesu dlhsie podrzis a pise, tak mas aktivovane "slow keys", pouzi hladanie v control center
      • Re: klavesnica error, kto to vyriesi ma moj obdiv! :) 13.07.2008 | 19:48
        karschm   Návštevník
        Podrz klavesu "SHIFT" tak dlouho, az se objevi okenko, kde si muzes ty "Lepici klavesy" zase zrusit. Mel jsem to same minuly tyden.