zvuk a dva programy

Sekcia: Konfigurácia 13.07.2008 | 22:37
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
doteraz som is to nevsimol ale dnes som zistil ze zvuk mi ide iba na jednom programe, teda neviem co to funguje vsade ale urcite nefunguje skype a amarok dokopy, ked mam pusteny amarok a dam volat cez skype tak vypise nejaku chybu s audio device a ked ma niekto vola tak problems with soundcard, ani pri zapnutom orzhovore sa neda pustit piesen v amarokovi


prave som vyskusal amarok a kaffeine funguju aj paralelne

neviete ci je treba nieco nastavit v sypeovi alebo v systeme a co ?? dakujem
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: zvuk a dva programy 13.07.2008 | 23:20
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ak je to Ubuntu 8.04, tak Systém -> Predvoľby -> Zvuk. Z auto všetko prehoď na ALSA.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: zvuk a dva programy 17.07.2008 | 14:47
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        to uz mam davno ale problem so skypom to neriesi ale sak ja naco mi je ina hudba pri telefonovani, nejdem to riesit
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: zvuk a dva programy 17.07.2008 | 19:23
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
          Zaujimave mne stacilo podla toho prveho postupu. Ale mozes vyskusat aj dalsi. Je to trochu vacsi zasah do systemu ale pisu ze to pomaha.
          http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21672.0
        • Re: zvuk a dva programy 17.07.2008 | 21:24
          ---   Návštevník
          navodov je asi viac nez dost, ja som prepol vsetko v nastaveni na alsu, odinstaloval pulseaudio, odstranil ho aj aby sa nespustal po starte pocitaca, doinstaloval esound (dovod mi je nejasny,mozno to nebolo nutne), Skype mam z medibuntu repo Skype-static. Flashplayer som nahodil poslednu beta verziu a zvuk ide ako za starych cias (<U8.04).